Férfi kosár Euroliga: újra nyert, nincs, aki megállítsa a Real Madridot – videók

K. Zs.K. Zs.
2023.11.16. 23:21
Dzanan Musa remek játékkal járult hozzá a Real Madrid újabb győzelméhez (Fotó: Getty Images)
A nyolcadik mérkőzését is megnyerte a Real Madrid a férfi kosárlabda Euroligában: a címvédő 91–73-ra verte hazai pályán a Monacót csütörtök este, és továbbra is hibátlan mérleggel vezeti a tabellát. Hanga Ádám csapata, a Crvena zvezda 88–83-ra kikapott az Olympiakosz vendégeként – a sérülésből gyógyuló magyar irányító ezt a meccset is kihagyni kényszerült.

REAL MADRID–MONACO 91–73

Az elején 8–6-ra még a Monaco vezetett, de már az első negyedben állandósult a tízpontos Real-előny, a harmadik játékrész végén pedig 30 volt közte (80–50). Az utolsó negyed már nem osztott, nem szorzott, a madridiak tekintélyt parancsoló játékkal védték meg hibátlan mérlegüket. Dzanan Musa 21 ponttal zárt a hazai csapatban, de tíz fölé jutott Sergio Llull (14), Walter Tavares (12), Facundo Campazzo (12) és Vincent Poirier (12) is. A Monacóban Donatas Moteijunas 14, Mike James 13 pontot szerzett.

OLYMPIAKOSZ–CRVENA ZVEZDA 88–83

Az első félidő nagy részében vezetett a Crvena zvezda, azonban a harmadik negyedet nagyon megnyomta a házigazda, a negyedikben 15 pontig nőtt az előnye (78–63), és innen már nagy hajrájával sem tudott fordítani a vendégcsapat. Alec Peters remek napot fogott ki, 28 pontot szerzett a pireuszi csapőatban, a sérült Hanga Ádámot nélkülöző Zvezdában Nemanja Nedovics 26-tal zárt.

MACCABI TEL-AVIV–FENERBAHCE 78–73

Nem akart néhány napon belül másodszor is veszíteni Belgrádban a Fener, a mérkőzés nagy részében vezetett is Scottie Wilbekin (18) és Tarik Biberovic (18) vezérletével, ám a vége a Maccabié volt: az izraeli csapat 14–5-ös rohammal fordított az utolsó negyedben, és megnyerte a meccset. Lorenzo Brown 18 ponttal volt a Maccabi legjobb dobója, Bonzie Colson 13 pontja mellé 14 lepattanót jegyzőkönyvezett.

MILAN–ANADOLU EFES 92–76

Az Efesnek nem sikerült zsinórban harmadszor is nyernie – balszerencséjére nagyon jó Milant fogott ki csütörtök este. Az alsóházból mielőbb felemelkedni vágyó olasz csapat a legjobbkor, a meccs hajrájában futotta idénybeli legjobb Euroliga-negyedét, öt játékosa is tíz pont fölé jutott, a legtovább Shavon Shields (18), Devon Hall (15) és Nikola Mirotic (14).

FÉRFI KOSÁRLABDA EUROLIGA
ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ – csütörtöki mérkőzések

Olympiakosz (görög)–Crvena zvezda (szerb) 88–83 (20–23, 25–21, 19–9, 24–30)
Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–Fenerbahce (török) 78–73 (21–28, 17–18, 18–11, 22–16)
Milan (olasz)–Anadolu Efes (török) 92–76 (19–18, 24–21, 20–22, 29–15)
Real Madrid (spanyol)–Monaco (francia) 91–73 (30–20, 23–19, 27–11, 11–23)
Pénteken játsszák
19.00: Zalgiris Kaunas (litván)–Bayern München (német)
20.00: ASVEL Villeurbanne (francia)–Baskonia (spanyol)
20.15: Panathinaikosz (görög)–Virtus Bologna (olasz)
20.30: Barcelona (spanyol)–Pamesa Valencia (spanyol)
20.45: Partizan Beograd (szerb)–Alba Berlin (német)