Férfi kosár NB I: a Körmend és az Alba is nyert otthon

P. K.P. K.
2023.11.18. 20:57
Anton Cookék 17 ponttal győzték le a Szegedet (Fotó: Kovács Péter, archív)
A férfi kosárlabda NB I 8. fordulója szombaton a Körmend–Szeged és az Alba–Kaposvár meccsel kezdődött, mindkettőn hazai siker született, ahogy később a DEAC–Sopron és a Pécs–Honvéd találkozón is, az ASE viszont nyert Zalaegerszegen.

A Szeged egy negyed után 30–26-ra még vezetett a Körmend vendégeként, de a hazaiak Malik Julian Morgan vezérletével a második negyed elején fordítottak, a nagyszünetben pedig három ponttal vezetett a körmendi csapat. A szegediek a második és a harmadik negyedben együttvéve sem dobtak annyi pontot, mint az elsőben. Az utolsó negyed 70–57-es körmendi vezetéssel kezdődött és 90–73-as vasi sikerrel zárult. Morgan 21 ponttal úgy is a mezőny egyik legeredményesebb dobója lett, hogy a hajrá előtt kiállították, ugyanakkor Durázi Krisztofer is 21 pontot dobott.

Hasonló forgatókönyv szerint alakult az Alba Fehérvár–Kaposvár meccs is, melyen tíz perc után három ponttal vezettek a vendégek, a folytatásban azonban az Alba fokozatosan felőrölte ellenfelét és végül 105–77-re nyert.

A szintén hazai pályán játszó DEAC elsősorban a harmadik negyedben nyújtott teljesítményének köszönhetően fordított és győzött a Sopron ellen. Otthon verte meg a Pécs is a Honvédot.

Az Atomerőmű SE-t pedig az együtt 49 pontig jutó Mario Ihring (25), Kassim Nicholson (24) légiós duó vezette győzelemre Zalaegerszegen.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ

ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR–KOMETA KAPOSVÁRI KK 105–77 (19–22, 29–23, 33–11, 24–21)
Székesfehérvár, 1500néző. V:Kapitány, Pozsonyi, Horváth Cs.
ALBA:CHAMBERS 18/3,Kass 2,BARNETT 19/9,Philmore 11/3,DICKEY 15. Csere:VOJVODA 17/9,Balogh M., ROBERTS 21/9,Takács Milán 2,Kiss B., Góbi M. Edző:Alejandro Zubillaga
KAPOSVÁR :Eaddy 7/3,ABELL 13/6,PAÁR 17/12,Koprivica 8,R. JACKSON 15. Csere:Fazekas M. 6,Krnjajszki 3/3,Puska, Bogdán 2,Halmai 6,Szőke, Antalics. Edző:Váradi Kornél
Az eredmény alakulása. 3. perc:6–3. 5. p.:10–10. 8. p.:15–18. 12. p.:24–24. 15. p.:30–34. 18. p.:41–41. 22. p.:50–48. 25. p.:60–48. 28. p.:71–55. 32. p.:84–59. 35. p.:92–66. 38. p.:98–70
Kipontozódott:Philmore (36. p.)
Alejandro Zubillaga:– Büszke vagyok a csapatra, mert mentálisan nagyon rendben voltunk, és a játék minden elemében felülmúltuk ellenfelünket.
Váradi Kornél:– Tisztában voltunk az Alba erősségeivel, az első félidőben tudtuk kontrollálni a játékát, nem volt annyi lehetősége. A nagyszünet után totálisan elcsúszott mindez, húsz pontot kaptunk eladott labdákat követően, és ez idegenben végzetes egy ilyen csapat ellen.

EGIS KÖRMEND–SZTE-SZEDEÁK 90–73 (26–30, 20–13, 24–14, 20–16)
Körmend, 1900 néző. V: Benczur, Tőzsér, Fodor A.
KÖRMEND: Doktor 1, Cook 11/9, TAKÁCS K. 14/3, DURÁZI 21, TOLBERT 16. Csere: MORGAN 21/15, Sylla 2, Kiss M., Ferencz 4. Edző: Kocsis Tamás
SZEGED: WOOLRIDGE 15, Locke 16/6, Cohill 4, BOGNÁR 18/3, Lake 10. Csere: Zsíros 8/6, Mucza 2. Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–11. 8. p.: 22–22. 12. p.: 32–32. 15. p.: 38–35. 18. p.: 42–41. 23. p.: 54–45. 27. p.: 61–53. 33. p.: 74–67. 37. p.: 77–69
Kipontozódott: Morgan (31. p.) Doktor (39. p.)
Kocsis Tamás: – A találkozó elején nem figyeltünk eléggé a védekezésre, de örülök, hogy tudtunk változtatni a hozzáállásunkon. Fontos győzelem volt, de sok munkát kell még elvégezni ahhoz, hogy a hagyományoknak megfelelően szerepeljünk a bajnokságban. Durázi Krisztofer és Takács Kristóf sokat tett a győzelemért.
Nikola Lazics: – A találkozó fontos pillanataiban nem játszottunk okosan, időnként az volt az érzésem, hogy streetballmérkőzésen vagyok. Sokáig pariban voltunk, az ellenfél többször megszökött, sikerült felzárkóznunk, de a végjátékban a körmendi csapat jobban koncentrált és megérdemelten győzött.

ZALAKERÁMIA ZTE KK–ATOMERŐMŰ SE 86–92 (16–27, 19–22, 31–18, 20–25)
Zalaegerszeg, 1380néző. V:Győrffy P., Makai, Szilágyi
ZTE:HICKS 12/6,Misula 10/3,Simó, OSZTOJICS 22,Tóth Á. 10. Csere:Csátaljay, Lekunas 12/6,Keller I. 11/9,Green 4,Csuti, Németh Á.5. Edző:Lubomír Ruzicka
ATOMERŐMŰ:IHRING 25/18,White 10/6,Radics 2,Wright 10,NICHOLSON 24/6. Csere:Géringer, WOODS 11/6,DOROGI 7/3,Kékesi 3/3,Sövegjártó. Edző:Sebastjan Krasovec
Az eredmény alakulása. 3. perc:0–8. 7. p.:11–11. 14. p.:19–37. 16. p.:24–44. 23. p.:42–53. 26. p.:56–61. 33. p.:72–71. 36. p.:76–80. 38. p.:81–90
Lubomír Ruzicka:– Sokadszor kezdtünk nagyon rosszul, bő tizenöt perc alatt több mint negyven pontot kaptunk. Ez nagy probléma. A védekezésünk nem elég kemény. Már több variációt is kipróbáltunk, de sajnos eddig még szinte egyik sem igazán hatékony. Hibáinkat a paksiak nagyon jól kihasználták, és hatvan százalék fölött dobtak távolról, noha eddig ennek a felét sem tudták. Mi lehetőséget adtunk rá sajnos, így ki is kaptunk tőlük.
Sebastjan Krasovec:– Köszönöm a zalai publikumnak a meleg fogadtatást! Az eddig nagy nyomás alatt dolgozó csapatunk ezúttal jó teljesítményt nyújtva nagyszerű győzelmet könyvelhetett el. A fiatalok is hozzá tudtak tenni a játékhoz, és így együtt sikeresek voltunk. Fontos volt az is, hogy döntő pillanatokban rendre betaláltunk.

DEAC–SOPRON KC 86–73 (17–20, 18–20, 33–16, 18–17)
Debrecen, 1000néző. V:Mészáros B., Söjtöry, Rácz
DEAC:EDWIN 20/6,Hőgye 5/3,DRENOVAC 16/6,WILLIAMSON 15/3,Buljevic 9. Csere:Mócsán 11/9,Buckles 6/3,Ságodi 4,Várszegi, Hegedüs B., Czermann. Edző:Andjelko Mandics
SOPRON:Nichols 14/6,Meszlényi, Griffin 18/6,Da Silva 8,MOLNÁR M. 12. Csere:ARCHIBALD 18/9,Sitku M., Csendes 3/3,Schöll, Fazekas Cs. Edző:Bors Miklós
Az eredmény alakulása. 4. perc:9–2. 7. p.:17–9. 10. p.:17–20. 12. p.:19–26. 16. p.:26–35. 19. p.:33–35. 23. p.:40–42. 26. p.:51–49. 28. p.:61–53. 31. p.:70–56. 36. p.:83–66
Andjelko Mandics:– Az első öt percben a megfelelő hatásfokon játszottunk, azonban ezt követően megálltunk, míg a Sopron feljavult. A sok ki nem kényszerített hiba és csapnivaló dobóforma ellenére minimális hátrányban zártuk az első félidőt, a térfélcsere után pedig végre távolról is betaláltunk. A soproniak a Kaposvár ellen korábban bizonyították, lehetetlen helyzetből is képesek visszakapaszkodni, amit mindenképp igyekeztünk elkerülni. Bár fordítaniuk ezúttal nem sikerült, az utolsó percekben látottakkal nem vagyok feltétlenül elégedett. Ezzel együtt örülök, hogy a hullámvölgyek egyre rövidebbek, amit a sorozatban aratott három diadal is igazol.
Bors Miklós:– Az első félidőben nagyjából kontrolláltuk a játékot, azonban a harmadik negyedben beköszöntött egy rövidzárlat, amin nem tudtunk felülkerekedni. Fegyelmezetlenül kosárlabdáztunk, olyan szituációkból kaptunk kosarakat, amelyekre előre felhívtuk a csapat figyelmét. Nyilvánvaló volt az is, hogy a debreceniek javítani fognak az első két negyedben mutatott találati arányukon, ami be is igazolódott, a fordulás után több extra hárompontost is elsüllyesztettek. A jövőbeli pozitív szereplés kulcsa a fegyelem, a hit és a koncentráció.

NKA UNIVERSITAS PÉCS–BUDAPESTI HONVÉD SE 91–79 (19–24, 20–14, 25–16, 27–25)
Pécs, 600néző. V:Cziffra, Ádám, Major Á.
PÉCS:Kerpel-Fronius G. 6,LUZAIC 22/15,Benke K. 5/3,Herger, Durmo 10. Csere:Meleg G. 1,Scherer 2,LADOS 9/9,MANJGAFIC 19/9,NIKOLIC 17/6. Edző:Goran Tadics
HONVÉD:Kopácsi 3/3,BROWN 17/9,Bazsó 10/3,HENRY 18/3,Peringer. Csere:Djokovics 7/6,Hajdu P. 3/3,FILIPOVICS 19/3,Reizinger 2. Megbízott edző:Dragan Alekszics
Az eredmény alakulása. 3. perc:3–6. 6. p.:8–16. 13. p.:23–27. 17. p.:25–23. 23. p.:41–43. 26. p.:51–47. 33. p.:70–60. 37. p.:79–70
Goran Tadics:– Nekünk ez rangadó volt, különösen azért, mert a Honvédnak az egyik legjobb a rotációja ebben a bajnokságban. Szép folyamat lesz majd jó csapatot létrehozni Pécsen – innentől a Szegedre kell koncentrálnunk.
Dragan Alekszics:– Elvesztettük az egyensúlyt és a koncentrációt, a Pécs feljavult többek között az elzárásokban, és Manjgafic kimagaslott a mezőnyből.

1. Fehérvár 8 8 744–636 1.000 16
2. Szombathely 8 7 1 746–630 0.938 15
3. Körmend 8 5 3 661–601 0.813 13
4. Debrecen 8 5 3 576–564 0.813 13
5. Szeged 8 5 3 715–713 0.813 13
6. Szolnok 8 5 3 635–642 0.813 13
7. Zalaegerszeg 8 4 4 710–717 0.750 12