Férfi kosár NB I: fővárosi győzelemmel folytatta a Falco

2023.10.07. 20:09
Perl Zoltán (balra) 25 pontot szerzett a Falcóban (Fotó: Földi Imre)<br /><a href="https://www.nemzetisport.hu/galeria/ferfi-kosar-nb-i-honved-falco-72-81-fotok-foldi-imre--7309" target="_blank"><strong>A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK! </strong></a>
A címvédő Falco, az Alba Fehérvár, a Szolnok és az Oroszlány is két győzelemmel áll a férfi kosárlabda NB I 2. fordulója után: a szombathelyiek 81–72-re győztek a Honvéd vendégeként a szombati játéknapon, a fehérváriak Szegeden nyertek pontokban gazdag mérkőzést (102–98), és az erős utolsó negyedet futó Szolnok is idegenben, Sopronban gyűjtötte be második sikerét (80–73). A játéknap egyetlen hazai győzelmét az Oroszlány aratta: a nagy kedvvel játszó Oroszlánok 114–79-re verték a ZTE-t.

AZ ALBA OTTHONÁBAN JÁTSZOTT MÉRKŐZÉSEN bár veszített, de megmutatta a Budapesti Honvéd SE, erősödött az előző évadhoz képest, és ezúttal valószínűleg nem a kiesés elkerüléséért küzd a férfiélvonalban. Masszivitását a második körben a címvédő Falco-Vulcano Energia KC Szombathely ellen is igazolhatta, ezúttal a fővárosban. A legutóbbi idényben még a házigazdánál szereplő Tanoh Dez András már a vasiak színeiben lépett a Ludovika Aréna parkettjére, és kitartóan üldözte a Honvéd irányítóját, a nála egy évvel idősebb, 22 esztendős Kopácsi Ákost. A körítésre egyébként nem lehetett panasz, sőt, a vártnál magasabb hőfokon izzott a hangulat, ehhez persze szükség volt arra, hogy Szombathelyről nagyjából 150-en elkísérjék kedvenceiket.

Ahogyan tavaly ilyentájt, ezúttal is szorosan kezdődött a mérkőzés. A Honvéd csatába küldte az argentin Lautaro López pótlására szerződtetett tar szerbet, Ilija Djokovicsot, aki elődjéhez hasonlóan nem akármilyen képességű játékos, korábban hazája válogatottjában is szerepelt. A második negyed második percében borzasztóan nehéz helyzetből bravúrosan kivitelezett triplával igazolta is klasszisát, majd remek gólpasszt postázott a triplát hintő Hajdu Péternek (24–19).

Héttel is ellépett a vendéglátó, aztán fordított a Falco, Tanoh Dez is megszerezte első pontjait szép betörésből (34–35), mi több, a nagyszünetre épp az ő sarokhármasa miatt nem fordult előnnyel a piros-fehérben játszó gárda.

Arra számítottunk, a térfélcserét követően magasabb fokozatba kapcsolnak a látogató sárga-feketék, és valami ilyesmi játszódott le. Szépen végigadogatott támadásokkal, szorosabb védekezéssel a harmadik negyed végére hétpontosra hízott a Perl Zoltán vezette Falco előnye.

Vidám jelenet zajlott a negyedik negyed elején, időkérés alatt a vendégek centere, Keller Ákos a Queen We Will Rock You című opuszára tapsoltatta a nézőtéren ülő gyerekeket. Bár a hajrában sem alakított ki beláthatatlan különbséget a regnáló bajnok, győzelme egy pillanatig sem forgott veszélyben – másfél hét múlva már a Bajnokok Ligája csoportkörében szerepel Milos Konakov együttese.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
2. FORDULÓ, szombati mérkőzések

BUDAPESTI HONVÉD SE–FALCO KC SZOMBATHELY 72–81 (18–16, 21–24, 17–23, 16–18)
Ludovika Aréna, 1200
néző. V: Mészáros B., Jakab, Lengyel
HONVÉD: Kopácsi, I. BROWN 22/3, Bazsó 4/3, HENRY 19/6, Peringer 4. Csere: Filipovics 11, Reizinger, DJOKOVICS 9/3, Hajdu P. 3/3. Edző: Zlatko Jovanovics
FALCO: Pongó Marcell 5/3, Tanoh Dez 5/3, Benke Sz. 8, TIBY 11, Keller Á. 5. Csere: Barac, PERL 25/3, Pot 8/3, Kovács Benedek 2, JORDANO 12/12, Krivacsevics. Edző: Milos Konakov
Az eredmény alakulása. 4. perc: 4–6. 7. p.: 12–9. 13. p.: 26–22. 17. p.: 32–33. 23. p.: 41–48. 28. p.: 50–56. 32. p.: 56–67. 37. p.: 67–75
Kipontozódott: Henry (36. p.)
Zlatko Jovanovics:
– Ahogy a mérkőzés előtt is elmondtam, a Falco messze a legjobb csapat Magyarországon, éppen ezért örülök, hogy felvettük vele a versenyt. Szerintem sikerült megvalósítani, amire készültünk, meg tudtuk őket szorongatni, megizzadtak a győzelemért.
Milos Konakov: – A mérkőzés előtt is elmondtam, hogy nem számítok könnyű összecsapásra és pontosan így is történt. Elsősorban védekezésben kezdtük gyengébben a meccset, ez volt az oka annak, hogy támadásban sem kaptuk el a ritmust. De ahogy az edzők szokták mondani, túléltük ezt a szakaszt. A harmadik negyedben már jobban játszottunk, keményebben védekeztünk, és így más ritmust diktáltunk.

SOPRON KC–SZOLNOKI OLAJBÁNYÁSZ 73–80 (15–20, 23–17, 23–18, 12–25)
Sopron, 1500
néző. V: Cziffra, Tőzsér, Földesi
SOPRON: Nichols 10, Meszlényi, GRIFFIN 16/6, DA SILVA 14/6, Molnár M. 3. Csere: Csendes 3/3, Banyard 6, Sitku 2, ARCHIBALD 14/3, Fazekas 5/3. Edző: Bors Miklós
SZOLNOK: PALLAI 13/12, Pongó 9/9, Eads 6, THOMAS 17, RÉVÉSZ 15/3. Csere: CLAY 11/3, Rudner 3/3, Arabo 6, Sebők. Edző: Miodrag Rajkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 9–5. 8. p.: 15–16. 13. p.: 18–25. 15. p.: 27–26. 18. p.: 34–29. 22. p.: 43–42. 25. p.: 47–47. 28. p.: 55–53. 32. p.: 65–57. 34. p.: 65–66. 38. p.: 71–76
Bors Miklós:
– Minden poszton nagyon jó teljesítményekkel rukkoltak ki a szolnokiak. Próbáltunk készülni a palánk alatti munkájukra, de ez nem mutatkozott meg a mérkőzésen, hiszen nagyon sok lepattanót leszedtek. Elveszítettünk az önbizalmunkat, amikor visszaengedtük a Szolnokot a vezetésből, elengedtük a védekezést, és rossz döntéseket hoztunk, ez okozta a vesztünket.
Miodrag Rajkovics: – Mérkőzésről mérkőzésre haladunk: kemény meccset vártunk, mert néhány játékosunk nem volt bevethető. Remélhetőleg a lehető leghamarabb visszatérhetnek, de az együttes megmutatta erejét, közel maradtunk az ellenfélhez, segítettük egymást, csapatként dolgoztunk, és megtaláltuk a módját, hogy megnyerjük a találkozót.

SZTE-SZEDEÁK–ARCONIC-ALBA FEHÉRVÁR 98–102 (29–29, 26–31, 20–21, 23–21)
Szeged, 1500
néző. V: Győrffy, Fodor A., Balog Gy.
SZEGED: WOOLRIDGE 22, LOCKE 26/3, Balogh Sz. 9/3, BOGNÁR 21/3, Lake 10. Csere: Zsíros 8/6, Mucza 2, Cohill. Edző: Nikola Lazics
ALBA: CHAMBERS 21/9, Kass 2, BARNETT 25/3, PHILMORE 16/3, Dickey 11. Csere: VOJVODA 25/15, Takács M. 2, Balogh M, Martin. Edző: Alejandro Zubillaga
Az eredmény alakulása. 4. perc: 11–5. 7. p.: 19–16. 11. p.: 29–34. 17. p.: 40–51. 24. p.: 65–65. 33. p.: 81–85. 40. p.: 98–99
Nikola Lazics:
– Szinte az egész meccsen vezetett és megérdemelten nyert ellenfelünk. Nem a saját ritmusunkban játszottunk, az Alba diktálta a ritmust. Rosszul védekeztünk, hatvan pontot kaptunk az első félidőben, nem működött a védekezésünk szinte az egész meccsen. A Honvéd ellen meg kell próbálnunk javítani.
Alejandro Zubillaga: – Őrült meccs volt, hiszen nagyjából kilencven labdabirtoklása volt mindkét csapatnak. Nagyjából hasonlóan nehéz meccsre számítottunk, persze szerettük volna a saját ritmusunkat játszani. Védekezésben és a támadólepattanók megszerzésében mindenképpen fejlődnünk kell, mert ha sok esélyt adunk neki, ellenfelünk több kosarat szerezhet.

MVM-OSE LIONS–ZALAKERÁMIA ZTE KK 114–79 (25–20, 36–20, 24–21, 29–18)
Oroszlány, 1200
néző. V: Goda, Nagy, Szilágyi
OROSZLÁNY: Ruják A. 3/3, Szabadfi 7/3, GHOLSTON 22/12, THOMAS 12/6, POLUTAK 18. Csere: RIDDLEY 20/3, Balsay 2, HOLLIS-JEFFERSON 18/3, Illés 8/6, Gáspár, Árva-File 4. Edző: Simon Petrov
ZALAEGERSZEG: HICKS 22/6, Csátaljay 2, Németh Á. 7, Lekunas 11, TÓTH Á. 14. Csere: Csuti 7, Mishula 5/3, Keller I. 11/6, Szalay, Simó. Edző: Lubomir Ruzicka
Az eredmény alakulása. 4. perc: 6–6. 7. p.: 18–10. 9. p.: 21–18. 11. p.: 25–25, 13. p.: 32–25. 15. p.: 44–27. 19. p.: 57–35. 23. p.: 72–45. 27. p.: 76–58. 32. p.: 90–65. 36. p.: 101–71. 39. p.: 110–75
Kipontozódott: Hollis-Jefferson (33. p.)
Simon Petrov:
– Ismét óriási élmény volt hazai közönség előtt játszani, szurkolótáborunk ezúttal is pluszenergiát adott. A srácok tudták és jól is végezték a dolgukat, ezúttal is agresszíven védekeztek, és a mérkőzés végén is képesek voltak nagy hajrára.
Lubomir Ruzicka: – Nagyon jól játszott a hazai csapat, mi viszont puhák voltunk. A házigazda védekezésben jól csinálta az egy-egy elleni játékot és elzárásokat. Sok lepattanót szerzett, agresszív volt, ez vezetett súlyos vereségünkhöz.