Férfi kosár: nem jutott főtáblára a Körmend az Európa-kupában

V. T.V. T.
2023.10.05. 20:58
Fotó: FIBA
A férfi kosárlabda Európa-kupa körmendi selejtezőjének második fordulójában az Egis Körmend 97–88-ra kikapott a Herclijától, így eldőlt, hogy az izraeli együttes jut a főtáblára a csoportból.

A TALÁLKOZÓ TÉTJE AZ VOLT, hogy az Egis Körmend vagy az izraeli Bnei Herclija jut-e a FIBA Európa-kupa főtáblájára. A piros-feketéknél Durázi Krisztofer után Ferencz Csaba is kidőlt a sorból, miután az Anorthoszisz elleni mérkőzésen bokasérülést szenvedett. A Herclija kezdte jobban a mérkőzést Ryan Boatright vezérletével, és az NBA-t is megjárt Chris Babb pontjaival a félidő végéig őrizte néhány pontos előnyét. A házigazda elsősorban az egyéni megoldásokat erőltette, váltakozó sikerrel. A nagyszünet után szigorított védekezésén a Körmend, tiszta dobóhelyzeteket alakított ki, Anderson Tolbert    és Anton Cook találataival a vezetést is átvette (22. perc: 55–53). Nagy küzdelem zajlott a pályán, láttunk szemet gyönyörködtető körmendi megoldásokat is, de a hosszabb kispaddal rendelkező, fizikailag erősebb izraeli alakulat felőrölte a találkozó végére kissé elfáradó Rába-parti együttes ellenállását, megnyerte a sorsdöntő összecsapást és továbblépett.

KOSÁRLABDA
FÉRFI EURÓPA-KUPA, SELEJTEZŐ, KÖRMEND
2. FORDULÓ
Herclija (izraeli)–Egis Körmend 97–88
(28–24, 19–22, 20–20, 30–22)
Körmend, 1800 néző. V: Yilmaz (török), Velikov (bolgár), Jurcevic (horvát).
HERCLIJA: BOATRIGHT 16/3, Workman 8, BABB 20/9, Lynch 4, R. CARTER 27/15. Csere: J. SIMON 9, Cohen 5, Burg 7, Rotem, Mor Joszef 1, Gat. Edző: Dan Samir
KÖRMEND: Cook 21/12, Takács K., MORGAN 23/12, TOLBERT 16/3, M. Carter 9/3. Csere: DJOGO 13/9, Kiss M. 6/6, Doktor. Edző: Kocsis Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 8–4. 7. p.: 20–13. 12. p.: 35–27. 15. p.: 38–37. 18. p.: 45–44. 23. p.: 53–55. 27. p.: 61–60. 33. p.: 73–69. 35. p.: 84–72. 38. p.: 87–74
Dan Samir:
– Nagyon kemény, küzdelmes mérkőzést játszottunk egy rutinos, képzett játékosokkal felálló csapat ellen. A védekezésünkre nem vagyok büszke, de a fontos pillanatokban higgadtak tudtunk maradni és jó döntéseket hoztunk. A hazai szurkolók kiváló hangulatot teremtettek, eredményesen motiválták az együttesüket.
Kocsis Tamás: – A negyedik negyed elején még volt esélyünk a győzelemre, ám ekkor néhány vitatható játékvezetői ítélet kizökkentette a csapatomat a ritmusból. Nem játszottunk alárendelt szerepet a nagyobb nevű ellenféllel szemben. A végére kissé elfáradtunk, ami törvényszerű volt, hiszen a rotációs lehetőségeink minimálisak voltak.