Férfi kosár: a Badalona és a Tenerife küzd meg a kupadöntőért

D. Á.D. Á.
2023.02.17. 23:54
A Tenerife sima meccsen verte meg a Gran Canariát (Fotó: Getty Images)
A férfi kosárlabda Spanyol Kupa pénteki negyeddöntőjében a Lenovo Tenerife 89–73-ra legyőzte a Gran Canariát, míg a Joventut Badalona 94–81-es sikert aratott a Cazoo Baskonia ellen. A győztes csapatok egymás ellen küzdenek meg az elődöntőben szombaton.

A Tenerife már az első negyedben öt ponttal vezetett, de csak a második játékrészben húzott el igazán, ekkor ugyanis 25 pontot dobott, s csak 13-at kapott – 55–38-as Tenerife-vezetéssel mehettek szünetre a felek.

A második félidőben hiába tartotta a lépést a Gran Canaria – 17–20 és 17–15 lett az utolsó két negyed vége –, a jóval esélyesebbnek számító Tenerife így is simán, 89–73-ra győzedelmeskedett.

Nagyon jól indult a negyeddöntős összecsapás a Baskoniának, hiszen az első félidő után 42–35-re vezetett a Joventut Badalona ellen. A fordulás után azonban remekelt a katalán együttes, a harmadik negyedben 33 pontot szerzett, míg a Baskonia csak 15-öt. A hajrá ezen a meccsen sem alakult izgalmasan, 94–81-re nyert a Badalona.

Az elődöntő mérkőzéseit szombaton rendezik meg: Hanga Ádám és a Real Madrid a Málagával küzd meg a döntőbe jutásért, a Tenerife pedig a Badalonával játszik.