Női kosár Euroliga: a tartalékos Sopron alulmaradt Landes-ban

F. Z.F. Z.
2022.02.02. 21:08
A zöld mezben játszó Sopron kikapott Franciaországban (Fotó: fiba.basketball)
A hazai pályán játszó Landes 61–52-re győzött a Sopron Basket ellen a női kosárlabda Európa-liga B-csoportjának 14. fordulójában.

Már az előjelek sem voltak túl jók a Sopron Basket szerdai, franciaországi utolsó Euroliga-mérkőzése előtt, hiszen szombaton hazai pályán simán kikapott az együttes a török Fenerbahcétól, majd a hétfői edzésén összeütközött egymással, és súlyos sérülést szenvedett Fegyverneky Zsófia és a szerb Nevena Jovanovics. Mindkettejük orra eltört (a magyar csapatkapitányé szilánkosra), súlyos agyrázkódást szenvedtek. Egyikük sem utazhatott a magyar bajnok utolsó csoportmérkőzésére, amely előtt kiszámolható volt: ha Gáspár Dávid együttese szerdán akár csak egy ponttal megveri idegenben a francia Basket Landes csapatát, másodikként jut a legjobb nyolc közé, így ott biztosan pályaelőnyben lesz.

A némelyik NBA-s csapatot is megszégyenítően pompás és show-elemekre épülő bemutatást követően a hazaiak dinamikusan kezdtek, ehhez a ritmust a fúvószenekar adta, alig-alig hagyták abba a zenészek, s olyan érzésünk volt, mint gyerekkorunk cirkuszában, ahol a mutatványok alatt szólt hasonló muzsika. Először 12–6-nál kért időt Gáspár, de nem sikerült lelassítani a franciákat, akik előbb tíz, majd 18 ponttal húztak el. Döbbenetes hasonlóságot mutatott a negyed a múlt szombatihoz, amikor a Fener robogott át a Sopronon 30–11-gyel, de az a különbség, hogy a törököket világsztárok alkotják, a franciákat egyáltalán nem... Határ Bernadett fújt riadót, s termelte a pontokat a második negyedben, fel is jött a zöld mezes együttes előbb nyolc, majd a szintén magára találó Jelena Brooks pontjaival négy pontra.

A második félidőt is nagy elánnal kezdte a Landes, és el is húzott a 28. percben tizennéggyel, így a magyar csapat edzőjének ismét időt kellett kérnie. A vendégek öt pontra felzárkóztak (55–50) a 32. percben, de ezután több mint hat percig nem szereztek egyetlen pontot sem, akkor Gabby Williams talált be végre büntetőből, de már késő volt, a hazaiak nyerték a meccset, amelynek utolsó negyede 6–6-ra végződött, ami mindent elárul a záró játékrész színvonaláról... A csupán nyolc játékossal felálló együttes így vagy második lesz (ez pályaelőnnyel jár), vagy harmadik helyen zárja a csoportkört, és mindenképpen bejut a negyeddöntőbe. 61–52

KOSÁRLABDA
NŐI EUROLIGA, 14. FORDULÓ
B-CSOPORT
BASKET LANDES (francia)–SOPRON BASKET 61–52 (26–10, 8–21, 21–15, 6–6)
Landes
, 2500 néző. V: Jovovic (horvát), Moreno, Sánchez (spanyolok)
LANDES: Paget 9/3, Fauthoux 9, MAGARITY 10, CHERY 10, Tolo 4. Csere: Turcinovic 7/3, HARMON 10, Abega, Roumy, Cardenal 2. Edző: Julie Barennes
SOPRON: January 6/3, Czukor 1, Williams 8, Brooks 16, HATÁR 16. Csere: Gaye 1, Varga A. 4, Varga S. Edző: Gáspár Dávid
Az eredmény alakulása. 2. perc: 4–0. 5. p.: 12–6. 8. p.: 20–8. 10. p.: 26–8. 15. p.: 29–21. 20. p.: 34–31. 23. p.: 44–35. 28. p.: 53–39. 32. p.: 55–50. 36. p.: 59–50. 40. p.: 61–52
Gáspár Dávid:
– Úgy érkeztünk, hogy nyerni akarunk, és az összes energiánkat mozgósítva megyünk bele a mérkőzésbe. Sajnos visszatérő probléma az, ahogy a találkozókat elkezdjük, ez már korábban is előjött. Túlságosan nagy előnyt adtunk a Landes-nak, amit idegenben egy csapatnak sem engedhetünk meg. A csapat küzdött, erről szólt a mérkőzés. Nem mutattunk jó dobóformát, és a támadásvezetéseinkbe is hiba csúszott. Ennek vereség lett a vége. Annak örülök, hogy Euroliga-rájátszásba jutott a csapat, hogy melyik pozícióba, az a későbbi eredményektől függ. Ezt is sajnálom, mert szerettük volna a saját kezünkbe venni az irányítást, és eldönteni a sorsunkat, de nem kevés problémával küszködve elérni a továbbjutást, erre büszkének kell lenni egy ilyen vereséget követően is. Dolgozunk tovább keményen, hogy további sikereket érjünk el!

Az állás:1. Fenerbahce 23 pont (13 mérkőzés), 2. SOPRON 22 (14), 3. Kurszk 22 (14), 4. Schio 21 (13), 5. Girona 20 (13), 6. Galatasaray 19 (14), 7. Landes 19 (13), 8. Gdynia 16 (14). Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.