Kosárlabda: Hangáék nyerték a karácsonyi el Clásicót

2020.12.28. 09:05
Hanga jól játszott a Real ellen (Fotó: AFP)
Vasárnap este a Real Madrid otthonában 5 ponttal, 87–82-re nyert az FC Barcelona a spanyol férfi kosárlabda-bajnokság 16. fordulójában. A magyar válogatott kiválósága, Hanga Ádám a padról beszállva 18 és fél perc játéklehetőséget kapott, ez idő alatt 10 ponttal, valamint 3-3 assziszttal és lepattanóval járult hozzá csapata sikeréhez.

A vasárnap estig a bajnokságot veretlenül vezető Real Madrid az első negyed jó részében ugyan jobban állt, aztán a másodikban a katalánok fordítani tudtak, ám a nagyszünetre mégis 46–46-tal fordultak a felek.

A második félidőben a Barcelona újfent magához ragadta a vezetést, de öt pontnál nagyobb fórra ekkor még nem sikerült szert tennie. A meccs végül a záró játékrész közepén dőlt el, amikor 70–68-ról indulva Hangáék egy 14–4-es szériával behozhatatlan előnyt dolgoztak ki, s végül 87–82-re megnyerték a mérkőzést.

A Real Madrid az idénybeli első veresége ellenére is 14–1-es mérleggel vezeti a tabellát, a Barcelona 13–3-mal a harmadik.