Férfi kosár NB I: szoros mérkőzésen nyert a ZTE Pécsen

2018.12.19. 20:03
A férfi kosárlabda NB I alapszakaszának 12. fordulójában a Pécs hazai pályán meglepetésre 92–83-ra kikapott a mögötte álló ZTE-től.

A mezőny legjobbja a zalaegerszegi Szabó Zsolt volt 33 ponttal.

FÉRFI KOSÁRLABDA NB I
PVSK VEOLIA–ZALAKERÁMIA ZTE KK 83–92 (15–20, 26–18, 20–26, 22–28)
Pécs,
2200 néző. V: Tőzsér, Farkas G., Doros
PÉCS: Pongó Máté, TAYLOR 29/6, CSIRICS 25/12, Budimir 4/3, Keszar 4. Csere: Antóni 10/3, Horti 6, Simon K. 5. Edző: Csirke Ferenc
ZALAEGERSZEG: Ware 15/9, THOMPSON 19/6, Gulyás M. 2, SZABÓ ZS. 33/12, AGAFONOV 20. Csere: Papp P., Durázi, Doktor 1, Bagó 2. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 3. perc: 1–7. 6. p.: 2–14. 13. p.: 21–30. 17. p.: 31–33. 23. p.: 41–47. 26. p.: 47–58. 33. p.: 65–71. 37. p.: 72–82
Kipontozódott: Papp P. (28. p.), Gulyás M. (29. p.), Csirics (39. p.), Budimir (40. p.)
Csirke Ferenc: – Az egy dolog, ahogy dobtunk, de nem ezzel az ötössel kellett volna kezdeni a második félidő elején, ez az én hibám. A hiányosságainkat eddig el tudtuk fedni, most azonban előjöttek. Nincs benti játékunk, nélküle nem lehet eredményt elérni. Remélem, nem azt mutatja a meccs, hogy nem bírjuk a szerda-szombatot.
Bencze Tamás: – Nehéz mérkőzésen vagyunk túl, fel tudtunk állni a Debrecen elleni találkozó után. Leegyszerűsítettük a játékunkat, védekezésben és támadásban is sokat dolgozunk a győzelemért, s mindkét félidőt jól kezdtük.