Női kosár: újabb vereség a törököktől, most jobban

2015.06.06. 20:02
Két nap alatt két vereség Isztambulban (Fotó: TBF/Ahmet Tokyay)
A hazai rendezésű Európa-bajnokságra hangoló magyar női kosárlabda-válogatott isztambuli felkészülési mérkőzésen 14 pontos vereséget szenvedett vendéglátójától, az európai elithez tartozó török együttestől.

A házigazdák remek első negyeddel alapozták meg a sikerüket. A magyarok hiába rendezték a védekezést a második felvonásban, csak közelebb tudtak kerülni az ellenfélhez, amely a végére meggyőzővé tette a sikerét.

A két válogatott pénteken is megütközött egymással, akkor 65–61-re győztek a törökök.

NŐI KOSÁRLABDA
FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
TÖRÖKORSZÁG–MAGYARORSZÁG 62–48 (21–10, 9–13, 16–16, 16–9)
Isztambul, Abdi Ipekci Aréna 300
néző. V: Vural, Gürsel, Gülter (törökök)
TÖRÖKORSZÁG: ALBEN 14/9, VARDARLI 10/6, CAGLAR 4, Canitez 6, YILMAZ 10. Cs: Senyürek 8, Üner 5/3, Cakir 2, Ural, Köksal, Cora 3/3, Demirok. Szövetségi kapitány: Ekrem Memnun
MAGYARORSZÁG: Czank, Raksányi, Simon Zsó. 2, Krivacsevics 12, HORTI 18/3. Cs: Fegyverneky 2, Honti 4, Zsovár, Határ 2, ZELE 8/6, Laklóth. Szövetségi kapitány: Stefan Svitek
Az eredmény alakulása. 3. perc: 5–0. 5. p.: 11–2. 10. p.: 21–8. 13. p.: 21–14. 17. p.: 25–18. 19. p.: 25–23. 25. p.: 39–25. 27. p.: 41–33. 28. p.: 46–33. 34. p.: 46–41. 40. p.: 62–47.
Ekrem Memnun:
– Mindkét mérkőzés hasznos volt számunkra, kiderültek a gyengéink és azok a dolgok is, amelyek már talán az erősségeink lehetnek. Remek felkészülést zártunk, a célunk az első öt egyikének megszerzése a magyar-román rendezésű Európa-bajnokságon.
Stefan Svitek: – Rosszul kezdtük a meccset, sajnos ezáltal hagytuk, hogy a törökök elkapják a ritmust. Többször visszajöttünk, jól harcoltunk, de a hazaiak mindig tudtak újítani. Ízelítőt kaptunk abból, milyen is a mai modern kosárlabda.