Férfi kosár: a szponzor a régi, az edző új Kecskeméten

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2015.06.24. 13:51
A KTE bajnoki ezüstérmes férfi kosárlabdacsapatának további egy évre a Duna Aszfalt Kft. a névadó szponzora, viszont új edző, a szerb-magyar kettős állampolgárságú Borisz Maljkovics irányítja a következő szezonban az együttest.

A kecskeméti klub szerdai sajtótájékoztatóján Sörös Jenő ügyvezető elmondta, a keret csak kis mértékben változik, mert a fiatalok mellett a klubnál marad Marko Djerazimovics, Kovács Péter, Kemal Karahodzsics és Hegedűs Gergely. Tárgyalnak az amerikai James Kinney szerződésének a meghosszabbításáról is. A csapattal szembeni minimális célként a legjobb nyolc közé jutást fogalmazta meg az ügyvezető.

A szövetségi kapitányként is dolgozó Sztojan Ivkovicsot hat év után váltó Borisz Maljkovics elmondta, hogy az elődje által megkezdett, nagyon komoly munkát szeretné folytatni.

Maljkovics legutóbb a PEAC-Pécs női csapatának volt a másodedzője. A 46 éves szerb-magyar kettős állampolgárságú szakembert játékosként az Atomerőmű 1995-ben igazolta le a Vojvodinától. Az NB I-ben a Debrecen, a Szolnok, a MAFC és a Nyíregyháza csapatában is szerepelt.

Lehel Zoltán, a Duna Aszfalt főmérnöke és szóvivője a sajtótájékoztatón kiemelte, hogy a kecskeméti kosárlabda legjobb eredményeit azóta sikerült elérni, hogy a cég a csapat névadó szponzora.

Legfrissebb hírek

Sopronban is nyert a címvédő Szolnok a férfi kosár NB I-ben

Kosárlabda
45 perce

Férfi kosárlabda Ek: ismét alulmaradt a Falco a Zaragozával szemben

Kosárlabda
2025.11.05. 20:30

Gasper Potocnik szeretné, ha csapata mindenkire veszélyes lenne

Kosárlabda
2025.11.04. 10:21

Sorozatban harmadszor kapott ki a Real Madrid a férfi kosár Euroligában; először nyert a Baskonia

Kosárlabda
2025.10.28. 23:03

Juhász Dorka volt a mezőny legeredményesebb játékosa Mersinben

Kosárlabda
2025.10.26. 20:23

Óriási hajrát produkált az előző kiírás bronzérmese; a címvédő simán nyert a férfi kosár Euroligában

Kosárlabda
2025.10.16. 23:15

Szolnok: akadt kivetnivaló a görög vendéglátásban

Kosárlabda
2025.10.15. 09:30

Rosco Allen 25 ponttal vette ki a részét japán csapata első győzelméből

Kosárlabda
2025.10.11. 13:44
Ezek is érdekelhetik