U17-es női kosár-vb: negyeddöntős a magyar válogatott

2014.07.02. 22:07
A magyar lányok bejutottak a legjobb nyolc közé, majd elhagyták Klatovyt
A Csehországban zajló U17-es női kosárlabda-világbajnokságon a legjobb 16 között a tornán eddig veretlen magyar válogatott magabiztosan és fölényesen, 100–47-re győzte le a nyeretlenül álló Egyiptomot. A negyeddöntőben Japán lesz az ellenfél, amely a legjobb nyolc közé jutásért Kínát verte meg 69–44-re.

Mészárosné Kovács Andrea tanítványai esélyeshez méltóan, Dubei Debóra triplájával, összességében pedig 13–0-s rohammal kezdték az Egyiptom elleni mérkőzést, a félidőre pedig már közel harminc ponttal vezettek, és utána is egyre csak növelték előnyüket.

A találkozó végére már csak az volt a kérdés, hogy elérik-e a százpontos álomhatárt: Weninger Virág kosarával sikerült is, így válogatottunk készülhet a Japán elleni pénteki negyeddöntőre, amelyet már nem Klatovyban, hanem a vb másik helyszínén, Plzenben játszik majd.

A mérkőzés legeredményesebb dobója Dubei lett 18 pontjával, és őt követi a 17-17 egységet termelő Kiss Virág és Kuttor Enikő.