U17-es női kosár-vb: csodás fordítás, 3. a magyar csapat!

2014.07.06. 20:02
A magyar lányok bronzéremmel térhetnek haza Csehországból (Fotó: fiba.com)
Az U17-es magyar női kosárlabda-válogatott bronzérmet nyert a csehországi korosztályos világbajnokságon, miután a harmadik helyért rendezett mérkőzésen – nagyszerű fordítást követően – 67–61-re legyőzte a házigazdát.

Ugyan az első negyedet 25–13-ra elveszítette a magyar csapat, majd a második negyed elején volt 15 pont is a hátránya, a mérkőzés ezzel még egyáltalán nem dőlt el: a második negyedre fordult a kocka, és immár a mieink védekezése dominált, ráadásul támadásban is magára talált a csapat, és a szünetre egy pont híján ledolgozta hátrányát. 37–36

A harmadik negyed elején átvette a vezetést a magyar csapat, és a kisszünetig szinte fej fej mellett haladtak a felek, ám a mieink hárompontos előnnyel vághattak neki az utolsó etapnak, és a folytatásban már nem is engedték ki kezükből a vezetést. Csehország nem hagyta leszakítani magát, de a győzelemhez nem volt elég ereje, a mieink 67–61-re nyertek.

A magyar csapatban Kiss Virág 21 ponttal és 10 lepattanóval, Nagy Dorottya 18 ponttal végzett, és volt ezzel húzóember.