Női kosár KEL: a Sopron nyerte a magyar csatát, döntős

2014.03.06. 18:14
Fegyvernekyék jutottak elsőként a döntőbe (Fotó: Tumbász Hédi, archív)
Az Uniqa Euroleasing Sopron női kosárlabdacsapata jutott be elsőként a Közép-európai Liga döntőjébe, miután a kétnapos kassai final four elődöntőjében 59–52-re legyőzte a szintén magyar PEAC-Pécset. A döntőben a házigazda Good Angels Kosice lesz a Sopron ellenfele.

A Közép-európai Liga alapszakaszában kétszer találkoztak egymással a felek, Sopronban október 12-én a Sopron nyert 66–52-re, míg december 15-én Pécsen visszavágott a PEAC (68–60). A PEAC-nál két sérülés nehezítette a felkészülést: Fűrész Diánára és Szanja Ozorovicsra sem számíthatott a vezetőedző.

Nagy csatát hozott a két magyar csapat elődöntője, az első kosarakat a Sopron szerezte, de a PEAC 14–7-re fordítani tudott, az első negyed végére négy pont maradt meg az előnyéből (14–18). A pécsiek a folytatásban is megtartották a vezetést, nyolc egység is volt a fórjuk (21–29) a 17. percben, a nagyszünetre ez azonban háromra olvadt (28–31).

A folytatásban a kapaszkodó Sopron Fegyverneky Zsófia hármasával 40–38-ra átvette a vezetést, és előnnyel (44–42) fordult az utolsó játékrészre. Ebben az elején felváltva vezettek a csapatok, az utolsó két perchez érve azonban valamelyest meg tudott lépni a Sopron, ez pedig már elég volt a győzelemhez, végül 59–52-re diadalmaskodott.

A másik elődöntőben a házigazda szlovák Good Angels Kosice 66–62-re legyőzte a horvát Novi Zagrebet.

Az NB I alapszakaszával párhuzamosan rendezett KEL-ben öt magyar, öt szlovák és egy horvát együttes vett részt. Az első helyen a final four házigazdája, a Kosice végzett 18/2-es győzelmi mutatóval, a második a Sopron (14/6), a harmadik a PEAC (14/6), a negyedik a Novi Zagreb (13/7) lett.

NŐI KOSÁRLABDA KÖZÉP-EURÓPAI LIGA, NÉGYES DÖNTŐ (KASSA)
ELŐDÖNTŐ
UNIQA EUROLEASING SOPRON–PEAC-PÉCS 59–52 (14–18, 14-13, 16–11, 15–10)
Kassa,
Steel Arena, 400 néző.
SOPRON: CIGLAR 9/9, FEGYVERNEKY 19/9, Faris 4, HAWKINS 5, Krnjics 6. Csere: Simon Zs. 6/6, Zsovár 4, TETEMONDOVÁ 6, Sztankovics. Vezetőedző: Igor Polenek
PEAC: Raksányi 7, REID 10/3, Jovanovics 9/3, BISHOP 13/3, NAGY-BUJDOSÓ 13/12. Csere: Kublina, Nagy D., Kaposi, Raus, Szücs. Vezetőedző: Djokics Zseljko
Az eredmény alakulása. 7. perc: 7–13. 14. p.: 21–22. 23. perc: 30–38. 28. perc: 40–38. 32. perc: 45–44. 36. perc: 52–52
Kipontozódott: Nagy D. (29. perc), Hawkins (36. perc)
Igor Polenek, a Sopron edzője:
– Gratulálok a csapatomnak, és gratulálok a PEAC-Pécsnek is. Nagyon sűrű a programunk, sorozatban játsszuk a mérkőzéseket. Örülök neki, hogy a játékosaim a második félidőben elkapták a ritmust, és megnyerték ezt a nehéz meccset.
Djokics Zseljko, a PEAC edzője: – Fantasztikusan játszottunk, taktikailag jól működött a csapat, látszott, hogy ismét előreléptünk. Védekezésben sokat zónáztunk, támadásban pedig igyekeztünk új játékkapcsolatokat kialakítani. Sajnos az utolsó negyedben már érezhető volt, hogy három napon belül ez a második nagy meccsünk, a soproniak ekkor frissebbek voltak.

Good Angels Kosice (szlovák)–Novi Zagreb (horvát) 66–62 (18–24, 11–16, 21–9, 16–13)