Férfi kosár Adria-liga: Olaj-vereség szolnoki vesszőfutással

2014.03.22. 18:45
Csak egy félidőn át tudott úrrá lenni fáradtságán a Szolnok (Fotó: MTI/Bugány János)
A férfi kosárlabda Adria-liga alapszakaszának 25. fordulójában a Szolnoki Olaj ötpontos vereséget szenvedett a hozzá hasonló teljesítménnyel bíró, elképesztő színű szereléssel sokkoló – rózsaszín nadrág, világoskék trikó – szerb Mega Vizura Szmederevótól. A győztes 11/14-es, a vesztes 8/17-tel várja a folytatást.

Visszafogott kezdés után az első negyed közepén, még időben ébredtek a házigazdák, akik az előnyt birtokló ellenfél után eredtek. Az öt perc alatt öt pontig jutó Olaj a negyed végére eljutott 17 pontig, hátránya pedig minimális volt (17–18). Elkapta a fonalat a Szolnok, amely megrázta magát, és kiváló védekezéssel a második negyed közepére elérkezett a közte tízes határhoz. A rutinos szerb Strahinja Milosevics volt az Olaj húzóembere, két negyed alatt úgy jutott el 12 pontig – két tripla és három dupla –, hogy nem volt rontott kísérlete (35–27).

Az öltözőben maradt a harmadik negyed elején a Szolnok, két triplával kerültek közelebb a szerbek, majd egy dupla plusz tripla kombinációval visszavették a vezetést. Az Olaj 0–11-es etap után a negyed felénél szerezte első kosarát, addig hiba hibát követett hazai részről. Új meccs kezdődött, ismét fej-fej mellett haladtak a felek, ám a felvonás hajrája a szerbeké lett, akik így megléptek (44–51). Nem találta meg a kiutat a fáradtság és a motiválatlanság jeleit is magán viselő Olaj – kedden Észtországban vívtak bravúros EuroChallenge-meccset, majd másnap eldőlt, hogy kiszállnak az Adria-ligából –, öt perccel a vége előtt tíz pont fölé nőtt a vendégek előnye. A már végleg elveszettnek látszó fejsze nyele után kapott a Szolnok, amúgy becsületből. Gyorsított a tempón az Olaj, jók voltak a hazai dobások, mindezt együtt nem tudta lekövetni a vendégcsapat, amely korán hitte el, hogy megvan a győzelem. A hajrá így nem kis izgalmakat hozott, de a Szolnok már nem tudott fordítani (61–66).

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
ALAPSZAKASZ, 25. FORDULÓ
SZOLNOKI OLAJ KK–MEGA VIZURA SZMEDEREVO (szerb) 61–66 (17–18, 18–9, 9–24, 17–15)
Szolnok, 1600
néző. V: Javor (szlovén), Obradovic (bosnyák), Bjedics (macedón)
SZOLNOK: Rakics 9/6, Vojvoda 11/3, MILOSEVICS 16/6, IVOSEV 10/6, Báder 6. Cs: Holiday 3/3, Simon B., Keller Á., Trotter 6/6. Edző: Dragan Alekszics
SZMEDEREVO: Micics 8/6, Dangubics 6, KRSZTICS 14/9, VELICSKOVICS 18/9, Varda 15/3. Cs: Reljics 2, Lukovics, Miljenovics 1, Jokics 2. Edző: Dejan Milojevics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 5–6. 8. p.:14–15. 14. p.:25–20. 18. p.: 32–22. 24. p.: 39–38.28. p.: 41–44. 34. p.: 47–58. 38. p.: 58–65
Kipontozódott: (Báder 39. p.)
Dragan Alekszics:
– Tudtuk, hogy nehéz meccs lesz, mert a Tartu ellen sok energiát elhasználtunk. Úgy tűnik, nem sikerült a regenerálódás. Tartalékosak voltunk, és nem éreztem elég erőt a csapatban. Most már a magyar bajnokságra kell koncentrálnunk.
Dejan Milojevics: – Nagyon nehéz meccs volt, tudtuk, hogy a Szolnok jó formában lévő csapat. Az első félidőben gyengék voltunk, a fordulás után azonban működött a védekezésünk, és jól támadtunk zónavédekezés ellen.