Női kosár Euroliga: nagy győri zakó a címvédő otthonában

2014.01.15. 15:39
A papírformának megfelelően a Hat-Agro Uni Győr súlyos, 115–51-es vereséget szenvedett a címvédő Jekatyerinburg otthonában a női kosárlabda Euroliga szerdai játéknapján.

Az európai sorozatban eddig nyeretlen győriek az első negyedben még úgy-ahogy lépést tartottak a rendkívül erős, eddig minden mérkőzését megnyerő orosz csapattal, ám a második tíz percben már kidomborodott az óriási tudásbeli különbség.

A végül 115 pontig hatoló, világválogatottnak is beillő hazai csapatban mind a tizenkét benevezett játékos pontot szerzett, a mezőny legeredményesebbje azonban – apró statisztikai vigasz – a győrieknél pattogtató amerikai Joslyn Tinkle volt 24 ponttal.

A két csapat őszi, győri mérkőzését is fölényesen nyerte meg a Jekatyerinburg (43–101).

NŐI KOSÁRLABDA EUROLIGA
6. FORDULÓ
A-CSOPORT
UMMC JEKATYERINBURG–HAT-AGRO UNI GYŐR 115–51 (30–21, 28–10, 33–14, 24–6)
Jekatyerinburg, 4000
néző. V: Neskovics (szerb), Kralj (bosnyák), Rainisch (izraeli)
JEKATYERINBURG: Dominguez 5/3, Nolan 12/6, Taurasi 16/12, Parker 16, Gruda 9. Csere: Artyesina 9/6, Jekabsone 21/15, Sztyepanova 5, Wauters 6, Popova 2, Petrakova 8, Kobryn 6. Edző: Olaf Lange
GYŐR: Czirják 2, Ivanovics 12/9, Laklóth 4, Mansaré, Tinkle 24/18. Csere: Fejes 2, Koch, Pénzes 2, Diamant 5/3. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. perc.: 10–7. 8. p.: 23–12. 15. p.: 38–23. 19. p.: 55–28. 24. p.: 70–39. 29. p.: 87–43. 32. p.: 100–45. 38. p.: 113–48
Olaf Lange:
– Elégedett vagyok az eredménnyel és a játékunkkal is. Az elmúlt hetekben sokat javultunk. A Győr nem erős csapat, de jó felkészülés volt ez a mérkőzés az előttünk álló nehezebb feladatokra, például a bourges-i összecsapásunkra.
Bencze Tamás: – A Jekatyerinburg nagyon erős csapat, reméltük, hogy a legjobbunkat nyújtjuk. Elképesztően jól dobtak, különösen a hárompontosokat. Büszkék vagyunk rá, hogy harcoltunk és minden tőlünk telhetőt megtettünk egy ennyire jó cegyüttessel szemben.