Férfi kosár Euroliga: otthon égett a Galata és az Olympiakosz

ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)ZSIVERA GÁBOR (KEZDŐ5.HU)
2014.01.17. 00:36
A férfi kosárlabda Euroliga középdöntőjének harmadik fordulójában a spanyol Barcelona a görög Olympiakosz, az orosz Lokomotiv Kubany a török Galatasaray, míg az izraeli Maccabi Tel-Aviv a litván Zalgiris Kaunas vendégeként nyert. A Barca és a Maccabi hibátlan a középdöntőben.

Olympiakosz (görög)–FC Barcelona (spanyol) 72–81

Juan Carlos Navarrót mégis bevetette Xavi Pascual mester és hogy milyen jól tette, azt a sorozat történetének legjobb pontszerzője maximálisan bizonyította is. A klasszis 21 pontjából 14-et arra a nyolc percre tartogatott a harmadik etapban, melyben a Barca minimális hátrányból kétszámjegyű előnyt csinált és gyakorlatilag eldöntötte a nap rangadóját.
Kosztasz Papanikolau visszatérése először vendégként nem igazán sikerült jól, csak két pont, négy gólpassz és négy eladott labda került fel az ex-Olympiakosz-játékos neve mellé, de így is örülhetett egykori sikerei helyszínén az ifjú görög játékos, a 17-17 pontos Szpanulisz, Printezisz duó mellé most senki sem tudott érdemben felnőni hazai oldalon.

Az Olympiakosz legjobb dobói: Szpanulisz, Printezisz 17/3–17/3, Szlukasz 9/3
A Barcelona legjobb dobói: Navarro 21/9, Oleson 14/6, Abrines 9/6

Zalgiris Kaunas (litván)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 78–87

Félidőben még nyolccal ment az erőn felül teljesítő, Pocius nélkül azért még csak esélyesnek sem nevezhető Zalgiris, ám a záró etap előtt már utolérte a litvánokat a Ricky Hickmant mégis játszató vendég együttes, mely Szkorcanitisz távollétében is igen komoly dominanciával rendelkezett a palánk alatt. A kulcs mégis egy kisember, Tyrese Rice (20 pont) volt, ő 12-őt szórt a negyedik negyedben, a Stombergas-legénység pedig már nem rendelkezett elég hittel és energiával a fordításhoz.

A Zalgiris legjobb dobói: Jankunas, Dentmon 21/9-21/9, K. Lavrinovic 10/6
A Maccabi legjobb dobói: Rice 20/6, D. Smith 15/6, Ohayon 10/6, James, Tyus 10–10

Galatasaray (török)–Lokomotiv Kubany (orosz) 62–63

A Galata be tudta vetni a visszatérő Mensah-Bonsut (10 pont, 7 lepattanó), illetve a szintén újra játszó Furkan Aldemirt (4 pont, 5 lepattanó) valamint a Hairston (9 pont, 5 lepattanó), Domercant (3 pont) párost is, melynek kétséges volt a játéka, de hiába nem váltotta meg a világot az említett négyesfogat, a Markoishvili, Jawai, Gordon, Dudley négyest nélkülöző török bajnok közel állt a sikerhez. Ám Mantas Kalnietis (13 pont) jött és beverte a triplát négy szekundummal a lefújás előtt, ezzel pedig fordított és célba ért a Kubany, mely így megnyerte a nyeretlenek csatáját.
Az oroszoknál Derrick Brown (16 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda) volt csak igazán jó a litván játékmesteren kívül, de az inkább a védekezésről és a hibákról szóló derbin ezzel együtt is triumfált a Pasutyin-alakulat, ami Isztambulban idegenként pláne komoly fegyvertény.

A Galatasaray legjobb dobói: Arroyo 19/6, Mensah-Bonsu 10, Hairston 9/3
A Kubany legjobb dobói: D. Brown 16, Kalnietis 13/3, M. Williams 8/6, Bikov, Maric 8-8