Férfi kosár Adria-liga: óriási Cibona-fordítás a hajrában Szolnokon

2014.01.10. 19:44
Báder Mártonék nagy csatában maradtak alul (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kosárlabda Adria-liga 16. fordulójának nyitó mérkőzésén a Szolnoki Olaj hazai pályán nagy csatában 64–63-ra kikapott a horvát Cibona Zagreb együttesétől.

A sérült Keller Ákos nélkül is győzelemre tört hazai pályán az eddig mind az öt szezonbeli sikerét otthon arató Olaj Báder Márton korábbi klubja, az anyagi problémákon túllendült Cibona Zagreb ellen, de a kezdés finoman szólva sem sikerült túl jól…

Épp a 2004 és 2006 között a horvátokat erősítő, ezért kettőzött erővel készülő center szerezte a találkozó első pontját, de Planicic és Siricevic kosarai után a negyedik percben már tízzel mentek a vendégek (1–11). Warren vezérletével megkezdte a felzárkózást az Olaj, és a 9. percben Lóránt sikeres duplája után már vezetett a szolnoki együttest (15–14).

Ezt azonban újabb horvát roham követte (15–18), majd a 14. percig fej fej mellett haladtak a felek (22–22), mielőtt a Cibona egy 7–2-es rohammal állva hagyta ellenfelét (24–31).

A játékrész végére a házigazda így is minimálisra (32–33) csökkentette hátrányát, és Lóránt és Warren triplája után a 24. percben a vezetést (40–37) is átvette, majd az újabb erősebb horvát periódus után Holliday két hármasa érkezett válaszul (54–52). A szolnokiak ekkor már a 9. triplájukat süllyesztették el, mindössze 18 kísérletből!

Két újabb szolnoki hármassal később már 60–55-öt jelzett az eredményjelző, pár perc pontnélküliség után pedig Warren duplájával a 37. percben már hét volt közte (62–55).

A vendégek játékához a cserék nem tudtak eleget hozzátenni, a kezdők pedig a hajrára elfáradni látszottak. 63–55 után azonban ismét megrekedt az Olaj, és 19 másodperccel a vége előtt a káprázatos formában játszó, 29 pontig jutó Saric az újabb triplájával kiegyenlített (63–63), és az eladott labda után a győzelemért támadhatott a zágrábi csapat.

A gyors fault után ugyan csak egy büntető volt sikeres a vendégek részéről, de az utolsó támadás során a magyar együttes nem tudott betalálni, így végül a hajrában szerzett kilenc válasz nélküli ponttal a horvátok megnyerték a meccset.

A magyar csapat végül 23 triplakísérletből 11 hármasig jutott, de ez sem ért sikert az egyszemélyes horvátok ellen.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
16. FORDULÓ

SZOLNOKI OLAJ KK–CIBONA ZAGREB (horvát) 63–64 (15–18, 17–15, 16–17, 15–14)
Szolnok, 1540
néző. Vezette: Saso, Majkic, Krejic (szlovének)
SZOLNOK:
Simon B. 2, Vojvoda 5, Oliver 6,Milosevics 6/6, BÁDER 5. Csere: Warren 18/12, LÓRÁNT 10/6, Holiday 11/9, Ivosev
CIBONA:
BLASSINGAME 3/3,Siriscevic 6, ROZIC 7/3, SARIC 29/12, laninic 8. Csere: Jagodic Kuridza 4, Mavra 3/3, Junakovic 4
Az eredmény alakulása. 1. p.: 1–0. 4. p.: 1–11. 8. p.: 15–14. 13. p.: 22–22. 14. p.: 22–27. 18. p.: 29–33. 25.p.: 40–37. 29. p.: 46–46. 32. p.: 51–50. 34. p.: 54–55. 38. p.: 63–55.
Dragan Alekszics: –
Tudtuk hogy nehéz meccs lesz, s valóban így is lett. A végjátékban Dario Saric extra dobásai és azok döntöttek, hogy nem sikerültek az akcióink, de olyan is volt, hogy rossz döntéseket hoztunk.
Slaven Rimac: –
Az elmúlt hetek nehéz sorozata után most is mindent megtettünk egy jó eredmény érdekében. A meccs végén vesztett helyzetből is fordítani tudtunk, igaz ehhez a szerencse is kellett, most ez nekünk adatott meg.