Férfi kosár Adria-liga: a Crvena zvezda kiütötte a Szolnokot

TÓTH ATTILATÓTH ATTILA
2013.10.28. 22:12
A jó hazai rajt meghatározta a folytatást (Fotó: abaliga.com)
A férfi kosárlabda Adria-liga 5. fordulójában a Crvena zvezda hazai pályán 90–64-re legyőzte a Szolnoki Olaj együttesét. A meccs az előzetes várakozásoknak és az erőviszonyoknak megfelelően alakult: az első negyedben már nagyobb előnyre tett szert a szerb együttes, folyamatosan növelték fórjukat az összecsapás további részében és végül 26 ponttal nyertek a magyar alakulat ellen.

Már a mérkőzés elején megmutatkozott, hol lesz igazán problémája az Olajnak - Keller Ákos pillanatok alatt összeszedett két faultot Rasztko Katicson, azonnal le kellett cserélni. Nagyjából a negyed feléig tartotta magát a magyar csapat, Willie Warren és Lóránt Péter voltak megint a legjobbak, és vezetésükkel 14–11-et mutatott az eredményjelző a hatodik perc közepén. A játékrész vége aztán nagyon nem sikerült a szolnokiaknak, a hegyomlás Boban Marjanovics és Luka Mitrovics pontjainak köszönhetően 11–0-t repesztett az euroligás Zvezda, így 25–11-gyel záródott az első 10 perc.

A második felvonás jóval jobban sikerült az Olajnak – igaz, több mint 10 pontos hátrányban. A negyed elején Simon Balázs, utána pedig Lóránt és Tomislav Ivosev gyűjtötte szorgosan a pontokat - az irányító 5, a két magasember pedig 4–4 egységig jutott a 16. perc közepéig, így nem nőtt tovább a differencia a két alakulat között (38–24). A belgrádi együttes megpróbált ellépni, két hárompontos akciónak köszönhetően már 19 ponttal is vezettek, de Warren rákapcsolt, öt pontot szerzett zsinórban, ezzel visszaállt a –14. A félidő végén kosárra kosár volt a válasz, Mitrovics a legvégén szerzett duplát, ezzel 15-tel vezetett a nagyszünetben a vendéglátó gárda (50–35).

A fordulást követően két és fél percig mindössze egy DeMarcus Nelson kosár született, ezután azonban Marjanovics egymaga fejezett be három akciót zsinórban, így a 23. percben 20 fölé nőtt a differencia (58–35). A 27. percig folyamatosan 20 pont környékén mozgott a távolság, majd megint rátett egy lapáttal a Zvezda, és csak pár tizedmásodperc választotta el attól Nelsont, hogy triplájával 30 pontosra növelje csapata előnyét a záró játékrész előtt (74–47).

Már a harmadik negyedben elkezdődtek a kipontozódások a magyaroknál, hiszen Keller Ákos a 27. percben végleg a kispadra kényszerült, a záró felvonásban pedig tovább folytatódott ez a tendencia - a lefújásig Vojvoda (33.), Ivosev (36.) és Lóránt (38.) is összeszedte ötödik faultját, azt is hozzá kell azonban tenni, hogy ezen az estén semmilyen szerepet nem játszott a bírói tevékenység a végeredmény kialakulásában. A pattanókat 46:22 arányban bukta el a Szolnok, és bár csak a ketteseknél céloztak szignifikánsan jobban a szerbek, a pattanók általi plusz támadásaik bőven elegendőek voltak egy sima sikerhez. A negyedik negyedet egyetlen ponttal megnyerte az Olaj, de végeredményben 26 pontos, 90–64-es vereséget szenvedtek.

FÉRFI KOSÁRLABDA ADRIA-LIGA
5. FORDULÓ

KK CRVENA ZVEZDA (szerb)–SZOLNOKI OLAJ KK 90–64 (25–11, 25–24, 24–12, 16–17)
Belgrád, 3000 néző. Vezette: Hordov (horvát), Jovanic (bosnyák), Bjedic (bosnyák)
Crvena zvezda: Jenkins 8/3, BLAZIC 14/3, Schilb 8/3, MITROVICS 11, KATICS 11. Csere: MARJANOVICS 16, Szimonovics 4/3, Radenovics 5/3, Nelson 7/3, Lazics 2, Cvetkovics 2, Risztics 2. Edző: Dejan Radonjics
Szolnok: WARREN 18/3, Vojvoda, Oliver 4, Lóránt 12, Keller Á. Csere: Ivosev 11/3, Simon B. 5, Rakics 6/3, Markovics, Horváth Á. 8/6, Dumics. Edző: Nedeljko Asceric
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–4. 5. p.: 12–6. 7. p.: 21–11. 11. p.: 27–11. 15. p.: 36–19. 17. p.: 44–25. 20. p.: 50–35. 25. p.: 58–38. 27. p.: 69–43. 30. p.: 74–45. 33. p.: 80–48. 36. p.: 86–60
Kipontozódott: Keller Á. (27. p.), Vojvoda (33. p.), Ivosev (36. p.), Lóránt (38. p)

1. Crvena zvezda Telekom 5 4 1 391:308 83 9
2. Partizan NIS 5 4 1 357:315 42 9
3. Cedevita 5 4 1 356:316 40 9
4. Cibona 5 3 2 365:322 43 8
5. Buducsnost VOLI 5 3 2 378:345 33 8
6. Radnicski 5 3 2 377:366 11 8
7. Krka 5 3 2 318:336 -18 8