Női kosár NB I: a Győr a DVTK legyőzésével finalista

2013.04.09. 20:02
A női kosárlabda NB I elődöntőjének második meccsén a címvédő Győr Diósgyőrben is nyerni tudott, ezzel bejutott a fináléba.

A bajnoki címvédő Győr már az elődöntő első felvonásán szoros meccset vívott a DVTK-val, a miskolciak két negyed után még vezettek is, végül 81–74-es vereséget szenvedtek.

A második, diósgyőri meccs is hasonlóan kiélezett összecsapást hozott. A DVTK ezúttal is vezetett, de a Győr ismét fordítani tudott. A vendégek az utolsó negyedben pedig már kézben tartották a meccset, és ha kis különbséggel is, de győzni tudtak, 64–61-es sikerükkel pedig meg is nyerték az egyik fél második sikeréig tartó elődöntőt.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
ELŐDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
WORK FORCE DVTK MISKOLC–HAT-AGRO UNI GYŐR 61–64 (17–18, 11–14, 20–12, 13–20)

Miskolc, Városi Sportcsarnok, 2000 néző. Vezette: Papp P., Szabó G., Pozsonyi
DVTK: Bukovszki 4, RAVEN 22/9, Skorics 12, SANFORD 10, Bozóki 6, Csere: Szabó P. 5, Dubei, Fürtös 2
GYŐR: HURST 21/3, RASHEED 12, Raksányi 11/3, Őri 2, Lima 5, Csere: Smith 6, Semsei 2, Laklóth 5/3
Az eredmény alakulása. 5. perc:
10–10. 15. p.: 19–23. 17. p.: 23–28. 18. p.: 25–32. 22. p.: 31–34. 27. p.: 39–40. 29. p.: 46–44. 34. p.: 48–54. 38. p.: 54–54. 39. p.: 54–59
Kipontozódott:
Skorics (38. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye:
2–0, a Győr javára

PERESZTEGI NAGY ÁKOS:
Nem játszottunk jó ritmusban, sokat is hibáztunk, de az utolsó leheletünkig küzdöttünk. Többször sikerült felzárkóznunk, de három, a magyar kosárlabdáért dolgozó, narancsmezes megakadályozta, hogy nyerjünk is. Elnézést kérek, hogy a játékvezetőkkel foglalkozom, pályafutásom során sokszor nem tettem, de most hivatalos jelentést kérek, mert úgy érzem, többször tévedtek a kárunkra.
FŰZY ÁKOS
: – Végig bajnokhoz méltóan küzdöttünk – ahogy a szezon során, ezen az elődöntőn is sok nehézséget kellett legyűrnünk. A DVTK nagy szívvel harcolt, a harmadik negyed végén fordított is, de csapatom tartását bizonyítja, hogy higgadt tudott maradni, és nagyobb tapasztalatát kamatoztatva megérdemelten jutott a fináléba.

VÉLEMÉNYEK

NATALIE HURST, a Győr irányítója

Óriásit küzdöttünk, s a nagyszerű atmoszférában minden erejét mozgósító hazai csapat ellen valamennyi energiánkra szükség volt a sikerhez. Nagyon hullámzó volt a meccs, többször fel kellett állnunk, összeszednünk magunkat, hogy életben tartsuk a reményeinket, de sikerült, s újult erővel készülünk a döntőre.

BRITTAINEY RAVEN, a DVTK hátvédje

Nagyszerű csapat ellen játszottunk, s bár az utolsó pillanatig küzdöttünk, rengeteget hibáztunk, s ez okozta a vesztünket. A védekezésünkön kell javítanunk, s összeszedni magunkat a bronzmeccsig, hogy megszerezzük a harmadik helyet.