A Detroit Pistons otthonában tudott nyerni a Los Angeles Lakers

2009.03.27. 08:36
Az észak–amerikai profi kosárlabda–bajnokság (NBA) alapszakaszának 143. játéknapján a Los Angeles Lakers Kobe Bryant 30 harminc pontjának is köszönhetően 92–77–es győzelmet aratott a Detroit Pistons otthonában.
Arron Afflalo (fehérben) és a Pistons elveszítette a csatát a Kobe Bryant vezette Lakersszel szemben
Fotó: Reuters
Hatalmas győzelmet aratott a Lakers a Detroit otthonában. Az aranysárga-lilák ugyanis finoman fogalmazva sem győzni jártak (eddig) a Pistonshoz, az elmúlt hét évben ugyanis sorozatban kilencszer buktak el a detroiti parketten.

A sors, illetve Kobe Bryant viszont most győzelemmel ajándékozta meg a Lakerst. A találkozó gyakorlatilag a harmadik negyedben dőlt el. A vendégek ennek a periódusnak az utolsó húsz pontját dobták: 50–55-ről 70–55-re fordítottak. Az utolsó negyedben pedig már könnyedén őrizte előnyét a Lakers.

„Jó érzés, hogy végre győztes meccs után távozhatunk ebből az arénából” – mosolygott a találkozót követően a 30 pontig jutó Bryant.

A nyugati listavezető azzal, hogy 2002 januárja óta először verte meg idegenben a Pistonst, sorozatban negyedik győzelmét könyvelhette el a 2008–2009-es alapszakaszban.

A Phoenix Sunsnak ezzel szemben megszakadt jó sorozata. A 29 pontig és 12 lepattanóig jutó LaMarcus Aldridge vezette Portland Trail Blazers ugyanis 129–109-re legyőzte Shaquille O’Nealéket. A centeróriás 20 ponttal csapata legeredményesebb játékosa volt, ez azonban kevés volt a sikerhez.

A játéknap harmadik találkozójának harmadik negyedében a Chicago Bulls 32 pontot dobott, és csak 14-et kapott. Ez a periódus végül megalapozta a Bikák 106–87-es sikerét a Miami Heat ellen. Dwyane Wade 31 pontot dobott, míg a másik oldal legeredményesebb kosarasa a 27 egységig jutó John Salmons volt.

11. Oklahoma City 20 51 .282
12. Minnesota 20 52 .278