A meccset megnyerte, Bynumot elveszítette a Lakers a Grizzlies ellen

2009.02.01. 08:01
Az észak-amerikai profi kosárlabdaliga (NBA) 93. játéknapján tíz mérkőzést rendeztek. A Dallas Mavericks és a Los Angeles Lakers is idegenben tudott nyerni, előbbi a Miami Heat, utóbbi a Memphis Grizzlies vendégeként. A New Jersey Nets a Philadelphia 76erst verte meg annak pályáján.
Andrew Bynum (jobbra) mindössze 5 percet játszhatott sérülése miatt a Memphis ellen
Fotó: Reuters

A Los Angeles Lakers a Memphis Grizzlies csarnokában szerepelt a legutóbbi játéknapon, és viszonylag sima, 115–98-as győzelmet aratott a sorozatban 12. vereségét elszenvedő Grizzlik felett, miután Kobe Bryant (25 pont) és Pau Gasol (24 pont) is hozta magát. Ennek ellenére lehet, hogy drága árat fizetnek a memphisi kirándulásért az Angyalok Városában, ugyanis Andrew Bynumot kificamodott térddel vitték le a parkettről az első negyedben.

„Nagyon sajnálatos eset. Az egész csapatot összerántotta, ami történt, ez az oka annak, hogy úgy játszottunk, ahogy. Muszáj optimistának maradni, ez minden, amit jelenleg tehetünk” – mondta a meccs után a Lakers edzője, Phil Jackson. Bynumot vasárnap vizsgálják ki részletesen New Yorkban, ahol a a Los Angeles-i alakulat a következő meccsnapon pályára lép. Egyelőre nem tudni, mennyit kell a kosarasnak kihagynia.

Ha már New York, említsük meg, hogy a Knicks T. J. Ford remeklése és 36 dobott pontja ellenére megverte az Indiana Pacerst. A manhattaniek legjobb dobója a 31 pontig jutó Al Harrington volt, azonban David Lee legalább ennyit hozzátett a győzelemhez, hiszen 23 pontja mellett nem kevesebb mint 17 lepattanót is leszedett.

A Dallas Mavericks Dirk Nowitzki 30 és a cserepadról beszálló Jason Terry 20 pontjával értékes győzelmet (111–96) aratott a Miami Heat otthonában. A floridai csapatban Dwyane Wade szintén 30 egységig jutott, mindez azonban most kevés volt.

A nap egyik legjobb dobójának Chris Paul bizonyult. A New Orleans Hornets játékosa 38 pontig jutott, azonban ez sem volt elég a győzelemhez, ugyanis a Tony Parker (25 pont) és Manu Ginóbili (22 pont) vezette San Antonió-i támadórészleg jobban teljesített, így a Spurs nyert 106–93-ra.