Kiütéssel felérő második negyedet produkált a Szeged a BSE ellen

2008.05.16. 20:30
Idegenlégiósai nélkül nem tudott kellő ellenállást kifejteni a női kosárlabda-bajnokság bronzcsatájának nyitányán a BSE: a palánk alatt sokkal hatékonyabb Szeviép-Szeged könnyedén húzta be az első strigulát, és 1–0-ra vezet a két győzelemig tartó párharcban.
Fűrész Emőke ujjtöréssel is vállalta a játékot, bár csak két pontig jutott
Fotó: Mirkó István (archív)

Fűrész Diana hárompontosával 5–2-re az előny még a városmajoriaknál volt, de ennél több örömüket nem lelhették a bronzcsata első meccsében: a sérült idegenlégiósait nélkülöző vendégek esélytelenek voltak a szegediekkel szemben.

A két fél alapszakaszbeli találkozóit is megnyerő Szeged az első negyedben még nem tudott ellépni a fővárosiaktól, de a következő negyedben már megadta magát a BSE.

24–18 után az alföldiek robbantottak, és egy 13–0-s szériát produkáltak, miután valósággal megszórták a triplavonal mögül ellenfelüket.

A BSE mindössze hét pontra volt képes a második negyedben, és ezen a következő játékrészre sem tudtak sokat javítani: ekkor nyolcig jutottak… Két egyszámjegyű dobott ponttal zárt negyed pedig kosárlabdában felér egy halálos ítélettel, így a városmajoriaknak fikarcnyi esélyük sem maradt.

A meglehetősen gyenge mérkőzés utolsó negyedében már a tartalékok is sok szerepet kaptak, hisz tét már nem maradt: a Szeged bezsebelte a győzelmet, a BSE meg legfeljebb a becsületéért (és a harmincpontos vereség elkerüléséért) küzdött.

Ez végül sikerült, de Farkas Sándor csapatának támadójátéka nagyon szárnyaszegett a légiósok nélkül, így nem lenne meglepetés, ha a Városmajorban már véget is érne a bronzcsata.

UNIQA NŐI KOSÁRLABDA NB I., A 3. HELYÉRT

SZEVIÉP-SZEGED–BSE 65–46 (19–14, 18–7, 16–8, 12–17)
Szeged, 400 néző. V: Szilas, Győrffy, Gál
SZEGED: Török 7, Fürész E. 2, Szlimák 2, TOMOVA 8, ZSERZSERUNOVA 17/3. Cs: Russai 4, KOVÁCS K. 9/6, Vrancseva 10/3, Laczi 4, Tóth C., Aranyics, Lengyel 2. Edző: Domokos Mihály
BSE: Fürész D. 7/3, ZSOVÁR 13/9, Vida 11/6, Horváth E. 4, Vincze V. 4, Cs: Kiss G. 6, Forrai, Sapszon, Tillmann 1, Cseh-Szombathy, Kovács Á. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–2. 5. p.: 10–8. 8. p.: 12–12. 14. p.: 21–16. 17. p.: 29–18. 22. p.: 39–25. 26. p.: 43–27. 35. p.: 59–29. 38. p.: 63–35
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szeged javára.
Domokos Mihály: – A nem túl színvonalas mérkőzés sorsa hamar eldőlt.
Farkas Sándor: – A jelenlegi helyzetünkben elégedett vagyok a lányok hozzáállásával. Hátha még jól is játszottak volna...