A Pistons nyert Philadelphiában, így készülhet a Magic ellen

2008.05.02. 08:24
Idegenben aratott 23 pontos győzelmet a Detroit Pistons a Philadelphia 76ers ellen, és ezzel 4–2 arányban megnyerte a párharcot. A 76ers a hatodik meccsen hazai pályán egyenlíthetett volna, de nem élt a lehetőséggel. A Keleti főcsoport elődöntőjében a Detroit az Orlando Magic ellen mérkőzhet majd.
Richard Hamilton (jobbra) 24 pontot szerzett a Philadelphia ellen
Fotó: Reuters/ Tim Shaffer

Keleten a rájátszást a második helyről Detroit Pistons a papírformának megfelelően, viszonylag simán, 4–2-re győzte le a főcsoport negyeddöntőben az alapszakaszban hetedik Philadelphiát.

A mérkőzés, és ezzel együtt a továbbjutás tulajdonképpen már az első negyedben eldőlt, amikor többek között Richard Hamilton 13 pontjával 30–12 arányban meglépett a Pistons.

A Philadelphia nagyon enerváltan kezdte a meccset, ugyanis már az elején 10–0-ás vezetésre tett szert a Detorit, és a folytatásban növelni tudta előnyét.

A meccs végére 24 pontig jutó Hamilton mellett Chauncey Billups és Tayshaun Prince is elemében volt. Előbbi 20 pontja mellett hét asszitjával, míg utóbbi 12 ponttal és hét lepattanóval hívta fel magára a figyelmet.

A hazaiaknál a legeredményesebb 16 ponttal Andre Iguodala volt.

A vendégek elsősorban annak köszönhették sikerüket, hogy a hárompontos kísérleteket 56 százalékban, a mezőnydobásokat pedig 58 százalékban értékesítették.

A Pistonsra a főcsoport elődöntőben már egy sokkal nehezebb feladat vár. Ellenfele az alapszakaszt harmadik helyen záró, és a Torontót 4–1-gyel kiejtő Orlando Magic lesz.