Ezúttal Los Angelesben parádézott a ligaelső Boston Celtics

2008.02.26. 07:42
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 111. játéknapján a ligaelső Boston Celtics Los Angelesben 29 ponttal verte vendéglátóját, a Clippers együttesét. Ugyancsak idegenben tudott nyerni a Detroit Pistons, bár ők jóval fajsúlyosabb gárdát, a Denver Nuggetset verték. Nem botlott hazai pályán a liga további két meghatározó együttese, a címvédő San Antonio Spurs, illetve a Dallas Mavericks. Előbbiek az Atlanta Hawksnál, utóbbiak a Chicago Bullsnál bizonyultak jobbnak.
A Denver Nuggets-cheerleaders előadása lényegesen sikeresebb volt, mint az együttes szereplése a Detroit Pistons ellen
Getty Images

Az öltözőben felejtette magát a San Antonio: a Spurs hazai pályán az első negyedben mindössze öt dobott (!) pontra volt képes: 8:31 percet tudtak le eredménytelenül. Tizenhét mezőnykísérletükből csupán egy volt sikeres - az Manu Ginobili triplája volt -, ami természetesen negatív csúcsot is jelent egyben.

Aztán a második félidőben beindult a hazai henger: 9-0-lal kezdtek a harmadik felvonásban, átvették a vezetést és amelyet gyakorlatilag a hajráig megtartottak. A 38., egymást követő hatodik Spurs-sikerben kulcsszerepet vállalt Tim Duncan, aki 23 pontja mellett leszedett tíz lepattanót. De a 15 pontos, kilenc asszisztos Tony Parker sem maradt el tőle sokkal.

Kétség és vita nem fért a Boston idegenbeli győzelméhez, hiszen a Celtics minden negyedet megnyert a Clippers ellen. A vendégeknél Ray Allen 15 pontja és hét asszisztja éppen úgy megsüvegelendő, mint plusz 25-s mutatója. A rendkívül magabiztosa Celtics-sikerhez párosult egy 55,1 százalékos mezőnybeli mutató, de azért kellett hozzá a hazaiak 2/11-s tripla- és 14/25-s büntető-kísérlete is. A Boston 43. győzelmét aratta, az LA Clippers a 35. vereségét szenvedte el.

Marvin Williams (Atlanta Hawks) blokkolja Tony Parker (San Antonio Spurs, háttal) dobását

Jason Kidd új csapatának első hazai mérkőzésén közel volt a tripla-duplához, végül 11 ponttal, kilenc lepattanóval és nyolc gólpasszal zárta a Chicago Bulls elleni összecsapást. A Dallas viszont a vártnál nehezebben igazolta a papírformát, hiszen „csak” nyolc ponttal nyert, pedig a nyitány kifejezetten ígéretes volt. Az első negyedben szerzett tizenöt pontos előny (29-14), a folytatásban egyre csak fogyott, de négy pontnál közelebb nem engedte magához ellenfelét a vendéglátó.

Dirk Nowitzki 29 pontot - 3/3-s tripla- és 6/6-s büntető-mutató - és tíz lepattanót tett hozzá a sikerhez, csapattársai közül Jerry Stackhouse 23 pontot, Erick Dempier 16 lepattanót.

Végig nyílt csatát vívott egymással a Denver és a Detroit, tulajdonképpen bármelyik csapat nyerhetett volna, végül a vendégek sikerét Chauncey Billups három büntetője biztosította be. Hiába dobott Allen Iverson 28, Carmelo Anthony 23 pontot, rossz mezőnybeli mutatót (32/89) elérő, tizenhét tripla-kísérletet elrontó csapatuk kikapott. Sokkal pontosabban a vendégek sem céloztak, de náluk legalább hárman is húsz ponttal zártak: Billups mellett Richard Hamilton és Tayshaun Prince volt együttesük legjobbja.

Az utolsó negyedben nemcsak „csatát”, hanem „háborút” is nyert a Toronto az Indiana vendégeként. A Pacers a vége előtt 7:34-gyel még vezetett (86-84), de a vendégek egy 8-0 periódussal fordítottak, így aztán már hiába hajrázott jól a hazai gárda.

Sokat tett a Washington idegenbeli sikeréért a 33 pontot szerző DeShawn Stevenson, hiszen a Wizards a félidőben hátránya 11 pont volt (52-41). A folytatásban már feljött ellenfelére a fővárosi együttes és nyílttá tette a találkozót, amelyet végül Stevenson mind közül a legfontosabb kosara döntött el: egy sikeres tripla a dudaszó pillanatában.