Idegenben könnyedén nyert a MiZo Pécs és a Szeviép-Szeged

2007.11.24. 19:58
Könnyedén nyert a UNIQA női kosárlabda NB I 8. fordulójában a MiZo Pécs 2010 és a Szeviép-Szeged is. A Vasas együttese hazai pályán két olyan negyedet is produkált, amelyben csak 3 pontot szerzett a BSE ellen. Az Atomerőmű otthonában nyert a Szolnok.
Podrug tizenkét ponttal segítette a pécsieket

A BEAC csupán az első negyedben tudta tartani a lépést a pécsiekkel, hiszen ekkor még csupán hatpontos hátrányba kerültek a fővárosiak. A második felvonás nem hozott sok pontot, de ez is elég ahhoz, hogy a szünetre már tizenhárommal vezessenek a vendégek.

A nagyszünet után aztán teljesen összeomlott a hazai gárda, hiszen a harmadik játékrészt huszonhárommal bukták el, míg a negyediket tizenkettővel, így a mecsekaljaiak magabiztos győzelmet arattak a Bogdánfy utcában.

A BEAC egyetlen erőssége Szász Emese volt ezen a meccsen, aki négyből négy bedobott hármasával száz százalékos mérleggel zárt.

A jóval esélyesebb szegediek az első öt perc kivételével magabiztosan játszottak, és könnyedén nyertek Nagykanizsán.

A Vasas az első negyedben még vezetett a BSE ellen, de a folytatásban erőteljesen visszaestek a hazaiak.

Tursics Sándor együttesének az volt az egyetlen szerencséje a folytatásban, hogy a BSE sem villogott, így a Vasas megúszta huszonhárom pontos vereséggel, az azonban mindenképpen elgondolkodtató, hogy mind a második mind a negyedik felvonásban csupán három-három pontot szereztek.

A szolnokiak az első negyedben megszerzett tizenegy pontos előnyüknek köszönhetik, hogy simán nyertek az Atomerőmű otthonában, ugyanis a folytatásban nem volt ekkora különbség a két együttes között.

UNIQA NŐI KOSÁRLABDA NB I, 8. FORDULÓ

BEAC-ÚJBUDA - MIZO PÉCS 2010 52–99 (16–22, 7–13, 13–36, 16–28)
Bogdánfy utca, 300 néző. V: Papp, Balogh Gy.
BEAC: PUSZTAI 14, SZÁSZ E. 14/12, Simon Zs. 2, Halmai, Bagi 3. Cs: Kinter, SÜLE 17/3, Horváth Sz., Zsámár 2. Edző: Balogh Judit
PÉCS: HELLER 12, IVÁNYI 15/3, Sarok 5/3, PODRUG 12, VAJDA A. 12/6. Cs: Fegyverneky 3, KRIVACSEVICS 17, Somogyi A. 13/3, Coelho 6, Raksányi, Kováts N. 4. Edző: Rátgéber László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–10. 5. p.: 10–10. 11. p.: 18–22. 16. p.: 20–30. 23. p.: 28–39. 29. p.: 34–67. 37. p.: 43–92. 39. p.: 52–96
Kipontozódott: Halmai (27. p.)
Balogh Judit: – Nem tudok mit mondani, lehetett volna jobb is, rosszabb is.
Rátgéber László: – Taktikai felkészültség, motiváció és koncentráció nélkül nem vagyunk egy ütőképes csapat.
KANIZSAI VADMACSKÁK SE - SZEVIÉP-SZEGED 57–100 (17–26, 17–29, 10–25, 13–20)
Nagykanizsa, 100 néző. V: Tóth K., Sabáli L.
KANIZSA: PURICS 18, Fekete 10, Fitos 1, Horváth B. 4, Varga Zs. 16. Cs: Bencze 2, Tálosi 4, Fuisz 2, Csáki. Megbízott edző: Gábor Erzsébet
SZEGED: Török 6, Vrancseva 13/3, TOMOVA 26/3, Kovács K. 8/6, Kajdacsi 5. Cs: RUSSAI 21, Szlimák 17/6, Fürész E. 3, Laczi, Reiner, Aranyics, Tóth C. 1. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9–9. 5. p.: 11–14. 14. p.: 27–38. 25. p.: 36–66, 35. p.: 54–93.
Kipontozódott: Fitos (31. p.), Kovács K. (34. p.)
Gábor Erzsébet: – Nagyon sok volt a védekezési hibánk, s ezért a játék más elemeiben sem tudtunk megfelelően teljesíteni.
Fodor Péter: – Több olyan dolgot is kipróbáltunk, illetve csináltunk, ami a későbbiekben is kamatozhat számunkra. Fontos volt, hogy biztosan megnyertük a mérkőzést s mindenki játéklehetőséget kaphatott.
VASAS CSATA – BSE 31–54 (16–11, 3–14, 9–19, 3–10)
Pasaréti út, 300 néző. V: Földházi, Frányó
VASAS: Szondy, Izsák 6/6, Fejes, Koncz Zs. 8/3, Mansaré 2. Cs: Laklóth 4, CZANK 8, Rasheed 3/3, Győr. Edző: Tursics Sándor
BSE: Fűrész D. 4, Zsovár, Vida 5/3, Vincze V. 3, Imbergerová 3/3. Cs: Aties 12, Castillo 11/3, Kiss G. 2, HORVÁTH E. 14. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 6. p.. 2–5. 9. p.: 14–7. 16. p.: 18–20. 28. p.: 23–40. 35. p.: 31–51
Tursics Sándor: – Azért nem nyilatkozom, mert ha megtenném, nagyon sok embert megbántanék.
Farkas Sándor: – Én már nagyon régóta edzősködöm, de olyan meccsre nem emlékszem, amelyen ennyi ziccer kimaradt volna, s olyan sok rossz megoldást láthattunk volna, mint ma.
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–SZOLNOKI NKK 58–75 (13–24, 15–15, 14–18, 16–18)
Szekszárd, 300 néző. V: Kapitány G., Téczely T.
SZEKSZÁRD: Bukovszki 4, Tamás 13/9, Bálint 8, MAKSZIMOVICS 17, Varda 3. Cs: Tamis 7/3, Bozóki 6/6, Hajdu. Edző: Ujhelyi Gábor.
SZOLNOK: DJELMIS 21/15, KOZDRON 27/9, Fürtös 13/6, Hegedűs, Keller 8. Cs: Sonyák 2, Kmézics D. 2, Adamecz 2. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása: 5. p.: 1–11, 15. p.: 17–30, 25. p.: 38–49, 35. p.: 49–61
Kipontozódott: Makszimovics és Djelmis (37. p.), Hegedűs (38. p.), Tamis (40. p.).