A bajnok otthonában szenvedte el első vereségét a Falco

2007.11.23. 21:26
A bajnok Szolnok nyerte a férfi kosárlabda-bajnokság fordulójának rangadóját az eddig a meccsig szászázalékosan teljesítő Falco ellen. Az Albacomp hazai pályán hat ponttal győzte le a Körmendet. A szombathelyiek a vereség ellenére továbbra is élen állnak a pontvadászatban.
Simon Balázs 17 pontot szerzett

A negyedik percben már három hármasnál tartott a nem annyira göredülékeny támadójátékáról híres házigazda, ám ekkor még tartotta a lépést a Falco. Aztán az első negyed derekán robbantott az addig sem takaréklángon égő Olaj: három perc leforgása alatt tíz pontot vert a vendégére.

A második tíz percben azonban már tartotta a lépést, pontosabban a tizenvalahány pontos távolságot a látogató.

Nagynehezen Kálmán tizedik pontjával zárkózott fel tíz pontra a harmadik játékrész elején a korábban tizennyolc pontos hátrányba kerülő listavezető, ám itt megrekedt, mert jött Cziczás László erre a kritikus időszakra időzített harmadik és negyedik triplája.

A hajrát tizennégy pontos előnnyel kezdtek meg a szolnokiak. Azonban az utolsó percre Arnas Kazlauskas vezérletével háromra jött fel a szívós Falco. Vagyis még hosszabbítás is lehetett volna, a hangulatos rangadón, amely hol a látványos fordulásokkal, hol az izgalmakkal végig lázban tartotta a népes szurkolósereget.

Az ezzel a veretlenségét elveszítő éllovas legyőzését a születésnapos Vernard Hollins büntetői pecsételték meg.

A Körmend meglepetésre 11-2-re vezetett, pedig a meccsből alig telt el több, mint két perc, és ennek is köszönhetően tizenegy ponttal meg is nyerték az első negyedet.

Az első kisszünetben azonban valamint rosszul egyeztethettek a vasiak, mert Zsebe Ferenc – még nem telt el újabb egy perc, máris időt kért. Azonban addigra a fehér mezes Fejér megyeiek Simon Balázs vezérletével már felpörögtek a nekik kedvező ritmusra, védekezésben bekeményítve egyre másra szerezték a labdákat, s végigrohanva a pályán, gyakran ziccerekkel fejezték be akcióikat.

Szűk hazai vezetésnél vonultak félidőre a csapatok, majd a visszatérés után két szép Fodor Márton-Vavra Péter kombinációval kiegyenlített a vendég, sőt Trummer Rudolf találatával át is vette a vezetést.

Simon Balázs azonban nem engedte ki a karmesteri pálcát a kezéből, ettől kezdve állandósult a két-három pontos székesfehérvári vezetés,.

A negyedik negyedben az Albacomp. Simon triplája után kilenc ponttal vezetett , de a Körmend nem adta fel, visszaküzdötte magát a Zsebe-társulat öt pontra, ám harminc másodperccel a befejezés előtt 89-84-nél Trummer hárompontos kísérlete leperdült a gyűrűről, zaklatott végjátékban nyert az Albacomp.

KOSÁRLABDA. NB I, FÉRFIAK

ALBACOMP - POLAROID-LAMI VÉD KÖRMEND 90-84 (17–28, 28-13, 22-20, 23-23)
Soós 3/3 Tóth G.
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–11. 10. p.: 14–26. 16. p.: 35–34. 20. p.: 45–38. 22. p.: 45–47. 30. p.: 67–58. 32. p.: 69–68. 37. p.: 82–73. 40. p.: 89–84
Kipontozódott: Hanga 34. p., Ocitti 35. p., Fodor M. 37. p., Fodor G. 40. p.

SZOLNOKI OLAJ KK - FALCO KC-SZOMBATHELY 83–79 (33–19, 18–16, 12–18, 20–26)
Feigl
Az eredmény alakulása. 2. p.: 3–5. 4. p.: 12–12. 7. p.: 23–13. 9. p.: 31–15. 13. p.: 36–25. 16. p.: 43–25. 19. p.: 47–35. 21. p.: 51–35. 24. p.: 53–43. 29. p.: 63–49. 32. p.: 65–56. 37. p.: 73–59. 40. p.: 80-77