Negyvenegy ponttal nyert Rátgéber László csapata hazai pályán

2007.10.17. 21:44
Könnyed győzelemmel kezdte a női kosárlabda bajnokságot hazai pályán az előző szezon ezüstérmese, a Mizo Pécs. A kanizsaiak az első félidőben még jól tartották magukat, azonban a harmadik negyedben hengerelt a Rátgéber-együttes, és simán nyerte meg a mérkőzést.
Iványi Dalma tizenegy pontot szerzett

A MiZO Pécs 2010 a második fordulóból hozta előre a kanizsaiak elleni mérkőzést, hiszen szombaton már Jekatyerinburg felé veszi az irányt, ahol a klubvilágbajnokságon szerepel majd. Az első nap csak Budapestig jutnak és vasárnap hajnalban szállnak a közvetlenül őket a célállomásra repítő repülőre.

A pécsieknél Vajda Annát most nem nevezték a keretbe, hiszen a játékos ugyan teljes értékű edzésmunkát végez, de lehetőséget kívántak biztosítani azoknak a sajátnevelésű fiataloknak, akik a felkészülést végig dolgozták a csapattal. Ugyanakkor Vajda tagja lesz már az utazókeretnek, így remélhetőleg pályára is lép Oroszországban.

A hazaiak már a mérkőzés elején sem hagytak kétséget afelől, hogy ki nyeri meg a találkozót, habár a második negyedet csupán négy ponttal nyerték meg.

Ennek ellenére a nagyszünetre már tizenhárom ponttal vezettek. A harmadik felvonásban az előző szezon ezüstérmese aztán végleg eldöntötte a találkozó sorsát, hiszen ezt a szakaszt Rátgéber László csapata 36-13-ra hozta.

Végül negyvenegy pontos diadalt aratott a Pécs. A hazaiak közül Fegyverneky, Iványi és a tizennyolc ponttal a mezőny legeredményesebbje, Colevo Graziane emelkedett ki.

UNIQA NB I, 2. FORDULÓ

MIZO PÉCS 2010 - KANIZSAI VADMACSKÁK 96–55 (22–13, 22–18, 36–13, 16–11)
Pécs, 1500 néző. V: Farkas G., Szabó G.
PÉCS: IVÁNYI 11/6, FEGYVERNEKY16, Sarok, PODRUG 10, KRIVACSEVICS 12. Cs: Mészáros K. 6, Somogyi 5, Heller 9, Ivezics 9, COLEVO GRAZIANE 18, Raksányi, Kopácsi. Vezetőedző: Rátgéber László
KANIZSA: PURICS 16, Fekete Cs. 1, Fitos 6, Horváth B., VARGA ZS. 16. Cs: ZSEMBERI 14/6, Tálosi 2, Bencze, Csáki, Fuisz. Edző: Stefan Cupic
Az eredmény alakulása. 3. p.: 12–2. 6. p.: 15–4. 13. p.: 28–16. 17. p.: 35–23. 23. p.: 54–35. 26. p.: 64–39. 33. p.: 84–44. 37. p.: 93–44.
Rátgéber László: – Az első félidőben sokat cseréltünk, és ezzel ugyan elveszítettük a ritmust, de azt a célt elértük, hogy bemutattuk az új csapatunkat.
Stefan Cupic: – Kellemes meglepetést okozott nekem a csapatom az első meccsünkön, ha lesz centerünk, mindenkinek kemény ellenfelük leszünk.