Nowitzkiék jutottak a nyolc közé, ahol a spanyolokkal találkoznak

2007.09.12. 18:47
A német válogatott jutott be a legjobb nyolc közé az Olaszország elleni ki-ki mérkőzésen a férfi kosárlabda Európa-bajnokságon, miután 67-58-ra győzött. A 2005-ös Eb ezüstérmese a negyeddöntőben a világbajnok, házigazda Spanyolországgal találkozik, míg az olaszok most azon elmélkedhetnek, hogy hol rontották el ezt a kontinensviadalt.
Andrea Bargnani, a Toronto Raptors kosarasa ezúttal adós maradt az igazán jó játékkal, pedig az olaszoknak szüksége lett volna rá
Reuters
Reuters

Dirk Nowitzki mellett Johannes Herber, az Alba Berlin hátvédje volt a németek másik kulcsembere a középdöntő utolsó fordulójában. A tét az F csoport negyedik, azaz negyeddöntőt érő helyezése volt.

A meglehetősen pontszegény összecsapáson a németek a harmadik negyedben, 33-33-as állás után lódultak meg, és a játékrész utolsó hat percében 13 pontot dobtak, miközben csak négyet kaptak (46-37).

Ez idő alatt Herber egyszerűen tarthatatlan volt: miközben Nowitzki csak rontott, ő két triplával és két duplával tíz pontot szórt, így elévülhetetlen érdemei vannak abban, hogy a németek kilencpontos előnnyel kezdhették el az utolsó 10 percet.

Az olaszok mindent megtettek, hogy utolérjék ellenfelüket, és 48-40 után Marco Belinelli hárompontosával, és Andrea Bargnani két jó büntetőjével fel is zárkóztak, de ekkor meg a németek legnagyobb sztárja, Dirk Nowitzki vette a kezébe az irányítást, és egymás után két triplát is behajított a gyűrűbe.

Az itáliai együttes a hátralévő időben is hasztalan próbálkozott, Dirk Bauermann szövetségi kapitány játékosainak mindenre volt válaszuk, s végül 67-58-ra megnyerték az összecsapást.

A két együttes között döbbenetes különbség mutatkozott a lepattanózásban: a németek 52, míg a kékmezesek csak 31 palánkról lecsorgó labdát kaparintottak meg.

Nagy nemzetközi versenyen ez volt az első német győzelem Olaszország ellen.

A nyolc között Spanyolország–Németország mérkőzés következhet, s ezen Nowitzkinak és társainak a hispánok eddigi formáját látva hatalmas bravúrra lenne szükségük a győzelemhez.

KOSÁRLABDA, FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG (SPANYOLORSZÁG)