Kikapott a San Antonio, nyert és élen a Dallas

2006.12.27. 10:56
Az NBA, az észak-amerikai kosárlabda-bajnokság alapszakaszában ezúttal nem sok vizet zavartak a vendégcsapatok, hiszen a lejátszott tizenegy találkozón csak egyszer szenvedett vereséget a házigazda: a Milwaukee hét ponttal tudott nyerni a San Antonio Spurs vendégeként. A kiegyenlített mérkőzésen – a hazaiak a nagyszünetben hat ponttal még vezettek - a záró negyed döntött, amelyből a vendégek 11 ponttal jobban jöttek ki.
Allen Iversont (Denver Nuggets, balra) Delonte West (Boston Celtics, jobbra) vette őrizetbe
Reuters
Reuters

A győztes csapat és a mezőny legeredményesebbje ezúttal is Michael Redd volt. A kiváló szezont produkáló védő mind a nyolc büntetőjét értékesítette és bár volt három elrontott hárompontos kísérlete, mezőnyből 14/19-t dobott, ami azért nem olyan rossz.

A Keleti-főcsoport első helyén álló Detroit a New Jersey Nets legyőzésével gyűjtötte be az újabb pontokat: azt azért jegyezzük meg, a mérkőzésen mindössze egy pont döntött a hazaiak javára.

Az első negyedet igen elrontották a vendégek – mínusz 11-gyel zártak -, így kapaszkodniuk kellett. Ez aztán olyannyira jól sikerült nekik, hogy nyílttá tették a hajrát. Sőt, a vége előtt 57 másodperccel még a Nets vezetett, igaz csupán egy ponttal, ám 7 másodperccel a végső dudaszó előtt a mezőnyből 1/10-t(!) mutató Billups két büntetőt értékesített, amellyel fordítottak és győztek a vendéglátók.
A mérkőzés legeredményesebbje a vesztes oldalon játszott, Vince Carter 28-ig jutott, büntetőből 14/15-t produkált.

A Nyugati-főcsoportban a 21. győzelmét húzta be az immár listavezető Dallas: a Mavericks a Charlotte együttesét verte 13 ponttal. A Nowitzki, Howard kettős összesen 50 ponttal – 23, illetve 27 - vette ki a részét a tavaly szezonban döntői jutó csapat sikeréből. Nem megy a Bobcatsnek a Mavericsk ellen, ezidáig 6-0 a mérleg a dallasiak javára.

Vereségével a dallasiak mögé került a Spurs, amely ugyancsak 21 győzelmet mondhat magáénak, de immár nyolcadszor kapott ki.

Vince Carter (New Jersey Nets, balra) nagy csatában Chauncey Billupsszal (Detroit Pistons, jobbra)
Reuters

A Washington az első negyedben 45(!) pontot dobott, a Memhipsnek, a biztos hazai siker még úgy is összejött, hogy az utolsó felvonást 13-mal elbukták. A nyerőember Gilbert Arenas volt, aki 31 pontot dobott - 9/13-t mezőnyből, közte három hárompontost -, abból 17-t az első negyedben.

Igencsak megérezte a sérülés miatt hosszabb időre kidőlő kínai Jao Ming hiányát a Houston, amely minden játékrészben partiban volt az Indianával – sőt, az elsőt meg is nyerte -, ám végül ötpontos vereséget szenvedett.

Váratlanul izgalmasan alakult a végjáték a Minnesota–Chicago összecsapáson, amelyen a vendéglátók a negyedik felvonás előtt még 15 ponttal vezettek. Végül a záró részre már nem tudtak koncentrálni, de két pontot azért megőriztek előnyükből a végére is.
A Bikák hét másodperccel a találkozó vége előtt Gordon kosarával utol is érték ellenfelüket – 98-98 -, de egy másodperccel a vége előtt Foye mezőnydobása a hazaiak győzelmét jelentette. A két csereember közül előbbi 27, utóbbi 25 pontot szerzett.

Egy negyedet nyomott meg a Denver a Boston ellen hazai pályán, a második felvonás 12 pontos különbsége elég is volt a biztos győzelemhez. A Nuggetsben Iverson és Boykins is 28-28 pontot szerzett.

Elfogyott a New Orleans, amely mindössze hét benevezett játékossal vette fel a harcot Seattle-ben a házigazda Supersonincs ellen. Bár a vendégek mind a hét játékosa pontot szerzett, nem voltak versenyképesek a hazaiak kilenc, ugyancsak kivétel nélkül pontot szerző kosarasával szemben.

NBA-ALAPSZAKASZ:

• Washington Wizards - Memphis Grizzlies 116-101 (45-18, 32-33, 22-20, 17-30)
  • Indiana Pacers - Houston Rockets 81-76 (22-24, 19-15, 21-19, 19-18)
  • Detroit Pistons - New Jersey Nets 92-91 (31-20, 16-19, 20-29, 25-23)
  • San Antonio Spurs - Milwaukee Bucks 107-114 (33-31, 28-24, 26-28, 20-31)
  • Minnesota Timberwolves - Chicago Bulls 100-98 (29-17, 26-23, 27-27, 18-31)
  • Dallas Mavericks - Charlotte Bobcats 97-84 (24-26, 25-15, 29-24, 19-19)
  • Denver Nuggets - Boston Celtics 116-105 (27-25, 30-22, 31-31, 28-27)
  • Utah Jazz - Los Angeles Clippers 102-92 (22-23, 28-20, 23-22, 29-27)
  • Phoenix Suns - Portland Blazers 110-87 (25-14, 24-18, 27-25, 34-30)
  • Seattle Supersonics - New Orleans Hornets 102-94 (26-27, 23-20, 23-25, 30-22)
  • Golden State Warriors - Philadelphia 76ers 116-97 (36-27, 31-20, 26-24, 23-26)