Wade és Brand párbaja a Staples Centerben

2006.12.06. 10:06
Dirk Nowitzki vezérletével győzött a Dallas a New Jersey otthonában, otthon kapott ki a Detroit, illetve a Los Angeles Clippers vendégeként a címvédő Miami az észak-amerikai profi kosárlabda-bajnokság (NBA) 34. játéknapján. Remekelt a Houston és a Phoenix, utóbbi együttes 127 pontot dobott a Sacramentónak.
Dwyane Wade (jobbra) jól játszott, de ezen a meccsen volt nála jobb a Los Angeles-i Elton Brand személyében
Getty Images

Dirk Nowitzki 26 ponttal járult hozzá a Dallas 92-75-ös győzelméhez az East Rutherfordon, ahol a New Jersey színeiben Vince Carter ezúttal csak 20 pontig jutott.

A Mavsben Nowitzki 13 lepattanót is megszerzett, így dupla-duplával zárt, Josh Howard 23, Jason Terry 12, Devin Harris pedig 13 pontot dobott.

A texasiak, akik hétfőn 12 győztes meccs után kaptak ki a Washingtontól, gyorsan feltámadtak, és talán ismét "győzelmi pályára" állnak.

Ezúttal már a meccs elején 8-0-s előnyhöz jutott a Dallas, amit nem is engedett ki a kezéből a későbbiekben. Az első jáékrészt 21-14-re nyerte, a félidőben pedig már 49-35-re vezetett.

A Nets csak egyszer tudta megközelíteni ellenfelét: a harmadik negyedben egyszer felzárkózott öt pontra.

A hazaiaknál a húszpontos Carter mellett Nenad Krsztics 18 pontot szerzett, míg az irányító, Jason Kidd 10 ponttal, nyolc-nyolc gólpasszal és lepattanóval a tripla-dupla közelében járt.

Jao Ming (balra) zsákol a Golden State ellen
Reuters
Phoenixben Leandro Barbosa 26 pontot szerzett, míg Steve Nash szezoncsúcsot jelentő 20 gólpasszal iratkozott fel a jegyzőkönyvre a Sacramento ellen.

A Sunsnál hat játékos ért el két számjegyű dobóteljesítményt, nem csoda, ha 127 pontot dobott az arizonai együttes. Shawn Marion 23 ponttal, Amare Stoudemire 17 ponttal és 13 lepattanóval tűnt ki.

A 127-102-es győzelem sorozatban a hetedik Suns-siker volt.

Houstonban Tracy McGrady 31, Jao Ming 27 pontot dobott, ezzel a párossal szemben pedig így a vendég Golden State Warriorsnak esélye sem volt (118-90).

A Portland meglepetésre 88-85-re megverte a 2004-es bajnok Detroitot az Auburn Hills-i csarnokban. Zach Randolph, a TrailBlazers klasszisa 31 pontig jutott, és 21 másodperccel a vége előtt ő szerezte azokat a pontokat, amelyek a végén a hárompontos különbséget adták.

Los Angelesben Elton Brand, a Clippers kosarasa fantasztikusan játszott, mivel a csapattársai jó részének nem nagyon ment, őt tömték labdával. És az erőcsatár nem is mondott csődöt.

Brand 33 pontja mellett leszedett 17 lepattanót, így ő volt a kulcsfigurája a bajnok Miami elleni 101-97-es győzelemnek.

Brand mellett – ő egyébként kilencedszer ért el dupla-duplát ebben az idényben – a másik oldalon Dwyane Wade is 33 pontot dobott, és az utolsó két percben az ő párviadaluk döntötte el a meccset, ezúttal a Clippers javára.

A floridai vereség fő oka a statisztikai lap szerint az volt, hogy a vendégek 25 hárompontos-kísérletből csak háromszor találtak be.

ÉSZAK-AMERIKAI PROFI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG (NBA)