Elveszítette veretlenségét az MKB Moszkvában

2006.11.22. 18:16
Kikapott, és ezzel már nem százszázalékos a Sopron mérlege a női kosárlabda Euroligában. Az MKB-Euroleasing a Szpartak Moszkva otthonában végig hátrányban volt, és végül 76-59-re veszítette el a fontos mérkőzést. A moszkvaiak mérlege ezzel továbbra is makulátlan, Székely Norbert csapatának ez volt az első veresége.
Ivana Matovic 18 ponttal zárt

A százszázalékos Sopron moszvai vendégjátékán nem voltak nagy fordulatok. Az MKB végig igen szívósan tartotta magát a szintén veretlen Szpartak otthonában, ám az előny gyakorlatilag végig az oroszoknál volt.

Az első negyedet 24-18-ra nyerte meg a hazai együttes, de aztán Károlyi két triplájával 30-28-ra felzárkózott Székely Norbert együttese.

Folytatódott a "húzd meg-ereszd meg" játék, a Sopron folyton felkapaszkodott két-hráom pontnyira, aztán a Szpartak megint meglógott egy kicsit.

A harmadik negyedben, 47-42 után azonban először 51-42-re, majd 57-46 után újabb négypontos "rohammal" 15 pontra növelte a különbséget a moszkvai gárda (61-46).

Az egyik oldalon Thompson és McWilliams dobálta egymás után a kosarakat, míg a soproniaknál Matovic volt a legeredményesebb Gorbunova és Károlyi előtt.

A harmadik felvonás alakult a legrosszabbul a vendégek szempontjából, ebben a tíz percben mindössze 12 pontra voltak képesek.

A jelentős hátrány miatt hatalmas hajrára lett volna szükség, azonban a Szpartak sokkal erősebb csapat annál, hogy ezt megengedte volna a magyaroknak.

A látványos feltámadás elmaadt, az utolsó tíz percben valamelyest még nőtt is a különbség, és a végén 76-59 állt az eredményjelzőn.

A hazaiaknál Tina Thompson játszott a legmagasabb szinten, az amerikai légiós 21 pontot és 6 lepattanót szerzett. A portugál Ticha Penicheiro 17, míg a másik amerikai, Taj McWilliams 12 ponttal zárt.

A Sopronnál Ivana Matovic 18 ponttal vitte a prímet, Olekszandra Gorbunova 15, Károlyi Andrea 10 ponttal zárt.