Kmézics újra Szolnokon vállal munkát

VARGA CSABAVARGA CSABA
Vágólapra másolva!
2005.08.04. 23:21
Címkék
A szolnoki kosarashölgyek közül Kmézics Diána (U16), Horti Dóra, Somogyi Andrea és Tajkov Georgina (U19), illetve Takács Diána és Vida Anna (U20) a különböző korosztályos válogatottakban világversenyeken volt érdekelve az elmúlt hetekben. Mint ahogy az ilyenkor lenni szokott, a rivális klubok felfigyeltek a kék-sárgák tehetséges fiataljaira, akik közül Vida a BSE-be, Takács és Orsó Győrbe, míg Kocsis Sopronba igazolt. Sok kérője volt Hortinak, Tajkovnak és Somogyinak is, ám ők úgy döntöttek, maradnak.
A kék-sárgák trénere továbbra is Gálos László lesz, míg a szakmai igazgatói posztot a nagy visszatérő, Kmézics Zorán tölti be. Róla tudni kell, hogy az olajos férfiak "aranycsapatának" volt egykoron tagja, később pedig több klubnál is sikeres edzőként dolgozott: Szolnokon bajnoki ezüstérmet, a kaposváriakkal bajnoki aranyat és kupagyőzelmet ért el. Nemrégiben lejárt a szerződése Somogyban, ő pedig hazatért, hiszen családja a Tisza-parti megyeszékhelyhez köti.

"Voltak komolytalannak tűnő hazai és figyelemre méltó külföldi ajánlataim, ám én rövid gondolkodást követően úgy döntöttem, hogy pihenek - kezdte a szakember. - Az az igazság, hogy nehéz volt az utóbbi két esztendő, úgy érzem, muszáj feltöltődnöm. Szívesen foglalkozom az utánpótlással, legyen az akár edzői vagy szervezési feladat. Kapóra jött a szolnokiak ajánlata, és azon nyomban munkába álltam."

De vajon mi történik akkor, ha menet közben megüresedik valamelyik kispad? "Korrekt ajánlat esetén elgondolkodnék rajta, de most nagyon sok munka és feladat áll előttünk - folytatta a szakember. - Továbbra is saját nevelésű fiataljainkra építünk, de tárgyalásban állunk tehetséges külföldi játékosokkal is. Úgy tűnik, hogy irányítóposztra egy amerikai, míg centerbe egy szerb universiade-válogatott kosaraslányt igazolunk. Nagy beruházásokon nem törjük a fejünket, hiszen szeretnénk megerősíteni a klub büdzséjét."
Legfrissebb hírek

Bernhard Seonbuchner: Szoboszlai Dominik példakép a fiatalok számára

Légiósok
50 perce

Aaron Rodgers nem tudta legyőzni a Packerst Pittsburghben – videók

Amerikai sportok
2 órája

Hétfői sportműsor: NB II, spanyol és török bajnoki, meccs az angol League One-ból

Birkózás
7 órája

Bernhard Seonbuchner: Szoboszlai Dominik példakép a fiatalok számára; Gianluca Zambrotta: Szívesen újrajátszanám a 2003-as BL-döntőt

E-újság
7 órája

Azok a gyönyörű meccsek – Thury Gábor publicisztikája

Magyar válogatott
8 órája

Temetni veszélyes – Malonyai Péter jegyzete

Angol labdarúgás
8 órája

Ligue 1: a Lille kiütéses győzelmet aratott, a Lyon a 92. percben lőtt góllal nyert rangadót

Francia labdarúgás
8 órája

Az utolsó pillanatban döntött a Rayo az Alavés ellen, nincs már nyeretlen csapat a La Ligában

Spanyol labdarúgás
8 órája
Ezek is érdekelhetik