(22-14, 19-11, 26-26, 22-16)
Kecskemét, 1200 néző. V: Hartyáni, Hegedűs
UNIVER: Boros 3/3, BRADFORD 19/6, CELEJ 19/9, MCCLENDON 12, Lapov 7/3. Cs: Horváth Á. 6, HORVÁTH CS. 16, Fodor G. 7/3, Dohány, Mérész T. Edző: Meszlényi Róbert
PÉCS: Fodor M. 5, Richardson 11, Jovanovics 8/6, HORVÁTH Z. 23/9, Ivkovics 11/3. Cs: Lakatos P. 4, Csirke 1, Orosz 4. Edző: Fodor Péter
Az eredmény alakulása. 2. p.: 4-2. 7. p.: 16-4. 11. p.: 25-16. 18. p.: 36-21. 23. p.: 44-27. 29. p.: 64-48. 35. p.: 81-60
Kipontozódott: Horváth Cs. (37. p.)
A három nyert mérkőzésig tartó párharc állása: 2-1 az Univer javára

A mérkőzés elején hatalmas iramot diktált az Univer: amint megszerezte a labdát, rögtön gyors indításokkal kísérletezett, amelyek nemcsak eredményesek, hanem látványosak is voltak. A Pécs ugyanakkor rendkívül gyengén célzott, így hamar több mint tízpontosra hízott a hazai előny.

A második negyedben, ha lehet, akkor még ügyetlenebb támadójátékot produkált a vendéggárda, mint az elsőben: gyakorlatilag igazi dobóhelyzetig sem jutott el Fodor Péter együttese. A kecskeméti csapat pedig ezt remekül használta ki, így szinte már az első félidőben megnyerte a találkozót. Emlékezhetünk persze a párharc első összecsapására, amikor is húszpontos hátrányt dolgozott le a hírös városbeli gárda, s a harmadik felvonás elején a Pécs is megkezdte a felzárkózást. Amikor aztán a lélektani tízpontos határ alá került a baranyai együttes, jött Celej, s a tőle megszokott módon beszórt két triplát, amivel elvette a pécsi csapat kedvét a játéktól.

Az utolsó negyed ezzel valóban formalitássá vált, főleg akkor, amikor Horváth Csaba két büntetője után már húsz ponttal vezetett a Kecskemét, s így mindössze egy győzelem választja el attól, hogy története során először bajnoki elődöntőt játszhasson.

Miért volt ilyen sima az összecsapás?
Meszlényi Róbert:
Ez volt a harmadik meccs a párharc során, s tulajdonképpen most először kezdtünk el igazán védekezni, s ennek meg is lett az eredménye.