Szolnoki Olaj KK - Kaposvári KK 71-54 (12-15, 19-6, 15-10, 25-23)
Szolnok, 2300 néző. V: Váradi, Ádám

SZOLNOK: SZARVAS 9/9, Cziczás 4, ALEKSZICS 24, Stroud 13/3, FRANA 8. Cs: Fülöp 5, Crowe 2, Majoros 4, Dávid 2. Edző: Pór Péter
KAPOSVÁR: Strnad 5, Moseley 9, Dénes, Trepák 2, KUNC 17/3. Cs: Szőke 1, Varga, WILEY 20/3, Filipovics, Primc. Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 5-9. 15. p.: 18-19. 25. p.: 35-23. 35. p.: 55-40. 38. p.: 62-47
Kipontozódott: Kunc (37. p.), Fülöp (38. p.), Stroud (40. p.)

Mi történt a csapatával, hogy ilyen kevés pontot dobott?

Kmézics Zorán:
A védekezésünkkel nem volt probléma, ám nagyon indiszponáltan támadtunk, szinte semmi sem sikerült, ezzel a Szolnok ellen nem lehet mérkôzést nyerni.
Két különlegességgel is szolgált a meccs: az egyik, hogy a szolnokiak edzője, Pór Péter segítette Kmézics Zorán munkáját, mikor 2000-ben ezüstérmet szerzett a bajnokságban a szolnoki csapat. A másik, hogy a vendéglátók soraiban most először jutott szóhoz az amerikai Crowe, aki az ősszel ugyan szerződést kapott Kaposvárott, ám ujjsérülése miatt a rajt előtt felbontották a megállapodását. Kőkemény védekezéssel kezdtek a felek, ha nem is sikerültek a dobások, a játékosok igyekeztek megkaparintani a lepattanókat. Az utóbbiakban és a pontszerzésben a Kaposvár járt az élen, különösen az agilis Kunc semlegesítése okozott gondot a hazaiak számára. Az Olaj negyedóra után kapott lábra, Szarvas és Alekszics jól mozgatta a társait, utóbbi pedig rendre pontosan célzott. A szünet után sem változott a játék képe, annak ellenére, hogy Stroud pillanatok alatt két támadóhibát is begyűjtött, tovább tartott a hazai lendület. Bár támadásban ezúttal nem sziporkáztak a szolnokiak, ám védekezésben olyannyira megbénították vendégeiket, hogy ők mindössze egy mezőnykosárra voltak képesek a harmadik negyedben. A záró játékrész 46-31-es olajos vezetéssel indult, négy perc után a sérülés után újra játékra jelentkező Wiley találataival tíz pontra felzárkóztak a látogatók. Ezt követően Alekszics és Stroud révén tovább növelte előnyét a Szolnok.

ZTE KK - GUNARAS KC DOMBÓVÁR 75-76 (15-18, 16-19, 19-19, 25-20)
Zalaegerszeg, 700 néző. V: Forrai, Báli

ZALAEGERSZEG: Cseszlai, Kováts 3/3, Wehner 4, KÁMÁN 27/9, KERESZTES 27. Cs: Hoffmann 6/6, Simon L. 8, Volf. Edző: Kiss Attila
DOMBÓVÁR: Krasznai 7, FORBES 33/12, Radnóti 7/3, EDMONSON 7, Panta 10/3. Cs: HENDLEIN 12/6, Mohs, Tömösváry. Edző: Kovács Nándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 9-9. 15. p.: 18-29. 25. p.: 43-46. 35. p.: 64-61
Kipontozódott: Edmonson (38. p.), Radnóti (40. p.)

Csaplár-Nagy és Fullove nélkül csak hét percig tartotta magát a ZTE, mert gyengén támadott. Már ekkor látszott, hogy Forbes védése szinte megoldhatatlan feladat, a két számjegyű hátrányt aztán Hoffmannéknak az utolsó negyedben mégiscsak sikerült ledolgozniuk, Keresztes villámgyorsan felért a gyűrűhöz, és Kámánnal vállvetve gyártotta a pontokat. A hazaiak tízpercnyi feltámadása végül is nem lett elég a győzelemhez, mert a viharos légkörben - Forrai játékvezetőt fenyegette a népharag - Forbes hátára vette a Dombóvárt, szenzációsan cikázott, és egyedül szerezte a vendégek utolsó tizenhat pontját. ---- K ---- &