Megcsípték a Vadkakasokat

Tudósítóinktól TudósítóinktólTudósítóinktól Tudósítóinktól
2005.02.26. 23:22
A horvát Anzulovic érkeztével a hét közben hatra bővült a debreceniek légióskontingense, s mivel egy mérkőzésen csak öten lehetnek a tízes keretben, ezért ezúttal Bukva maradt otthon. A hazaiak ezzel szemben inkább játékoshiánnyal küzdöttek, hiszen a mérkőzés napjára a rutinos Érsek belázasodott.
MARC-KÖRMEND - DEBRECENI VADKAKASOK 84-75
(29-26, 17-18, 18-18, 20-13)
Körmend, 2200 néző: V: Szabó Gy., Forrai

Minek köszönhetô a bombameglepetés?
Zsebe Ferenc: – Tudatosan készültünk, megtaláltuk a Debrecen gyenge pontjait, emellett mindenki száz százalékot nyújtott. Nem hagytuk, hogy belénk csípjen a Vadkakasok.
KÖRMEND: QUADRI 19/9, ZUNIGA 23/6, Ferencz 8/6, VAVRA 8, VIDACAK 18. Cs: Cubela 2, KUTASI 6. Edző: Zsebe Ferenc
DEBRECEN: TOYA 19/3, Lee 15/3, Trummer 8/6, Szendrei 6, Thomson 2. Cs: LÓRÁNT 12, Tóth G. 3, Anzulovic 3/3, Horvat 7/3. Edző: Robert Reid
Az eredmény alakulása. 3. p.: 10-9. 7. p.: 19-20. 12. p.: 31-31. 16. p.: 39-39. 19. p.: 44-44. 22. p.: 52-50. 25. p.: 56-58. 29. p.: 62-60. 33. p.: 71-64. 37. p.: 75-72
Kipontozódott: Thomson (39. p.)

A mexikói Enrique Zuniga sokat tett a körmendi gyôzelemért (Fotó: Unger Tamás)
A játékoshiány az első félidőben nem látszott meg a Körmend játékán, és végig szoros csatában kétpontos vezetéssel vonulhatott pihenőre. Quadri kivette a játékból Lee-t, míg támadásban Zunigával és Vidacakkal kiegészülve többször is parádés támadásokat vezettek a házigazdák. A fordulás után sem tudtak ellépni egymástól a csapatok, így a záró szakasz kétpontos hazai vezetésről indult. Három perccel később kialakult az addigi legnagyobb különbség a csapatok között (71-64). Eksztázisban tombolt a hazai szurkolótábor, amikor három egymást követő akcióban a fiatal Kutasi dobott kosarat. Ez meg is pecsételte a Vadkakasok sorsát, így a papírformát felborítva, a végén biztosan győzött a Körmend.

KAPOSVÁRI KK - GUNARAS KC DOMBÓVÁR 96-56
(29-12, 20-10, 20-15, 27-19)
Kaposvár, 1000 néző. V: Kiss L., Pálla
KAPOSVÁR: Strnad 13, MOSELEY 10, DÉNES 14/6, KUNC 26/3, Trepák 6. Cs: Varga 5/3, Primc 6, FILIPOVICS 8, Szőke 8/6, Kiss K. Edző: Kmézics Zorán
DOMBÓVÁR: Krasznai 1, Forbes 9/3, Radnóti 7/3, Panta 9/3, EDMONSON 20/3. Cs: MOHS 10, Balogh L., Szilágyi. Edző: Bálind József
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-4. 15. p.: 35-15. 27. p.: 64-29. 35. p.: 83-44
Kipontozódott: Varga (34. p.)

Mindkét csapat újoncot avatott, a hazaiaknál a szlovén Ales Primc, a vendégeknél az amerikai Nate Mohs először szerepelt csapatában. A dombóváriaknak kölcsönadott két kaposvári, Hendley Roland és Tömösváry Máté a megállapodás értelmében még nem játszott. A hazaiakat sarkallta a visszavágás vágya a dombóvári vereségért. Ennek megfelelően a somogyi szurkolók szája íze szerint indult a mérkőzés. Kedvenceik kezdettől vezettek, és a 6. percben már 13 pont volt az előnyük. A dombóváriak időt kértek, ennek ellenére jelentős hazai előnnyel zárult a negyed. S bár a folytatásban sok ziccert kihagytak Kuncék - csaknem négy perc alatt csupán egy kosárra telt az erejükből -, ám aztán nekidurálták magukat, és 27 pontra növelték az előnyüket.

ALBACOMP-FALCO-SWIETELSKY KC - SZOMBATHELY 107-89
(24-17, 31-20, 29-25, 23-27)
Székesfehérvár, 2200 néző. V: Váradi, Páli
ALBACOMP: NISAVICS 13/9, SPIVEY 25/3, Gáspár 3/3, BÓDI 13/6, GÓBI 17. Cs: PETROVIC 16/6, Bencze 10, Behr 8/3, Wittmann 2, Szabó T. Edző: Farkas Sándor
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 25/9, Gráczer 9, Pankár 6., REED 17, CROUSE 21/3 Cs: Henrik 3/3, Feigl 2, Mándity 6/3, Szabó Zs., Horváth B. Edző: Váradi Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-4. 15. p.: 29-26. 25. p.: 71-46. 35. p.: 95-76
Kipontozódott: Bódi (39. p.)

Hogy értékeli a két új szerzemény játékát?
Farkas Sándor: - Kezdetnek nem volt rossz, nyilván idô kell ahhoz, hogy hasznára váljanak a csapatnak. Petrovic a helyzetek kihasználásában jeleskedett, Behr pedig leginkább a passzaival tûnt ki, remélem, a késôbbiekben még hatékonyabb játékot nyújtanak.
A szombathelyiek kezdeti lendülete hamar megtört, míg a fehérváriak jól dobtak, és jelentős előnyt szereztek. Majd fordult a kocka, rosszul védekezett a sérült Youngert nélkülöző Albacomp, és ezt rendre kihasználták a vasiak. Meglepő volt, hogy Kálmán szinte tetszés szerint szórta a kosarakat. A második negyed végére feljavult a hazaiak védekezése, ez megzavarta a vendégeket, remek triplákat dobtak Petrovicék, s a három pont helyett öt perc alatt tizennyolc lett az előny. A folytatásban minden tekintetben Spiveyék voltak a jobbak, időnként látványos megoldásokkal szórakoztatták a publikumot. A Falco becsületére legyen mondva, nem adta fel, s az utolsó negyedben is egyenrangú ellenfele volt az Albacompnak.

MAFC-ÚJBUDA-ZTE KK 89-85
(23-24, 22-18, 17-17, 18-21, 9-5)
Gabányi sportcsarnok, 200 néző. V: Hartyányi, Hegedűs
MAFC: Smigic 9, MOLNÁR A. 11/3, GREEN 25/9, Sajni, FISHER 18/6. Cs: Kangyal 7/3, POJBICS 9, Balogh Z. 2, KECSKÉS 8. Edző: Dinnyés Attila
ZALAEGERSZEG: Simon L. 2, KOVÁTS 10/6, WEHNER 12/6, KÁMÁN 27/9, Csaplár-Nagy E. 4. Cs: CSESZLAI 20/6, Keresztes 10, Volf. Edző: Kiss Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11-12. 8. p.: 21-20. 15. p.: 31-31. 17. p.: 39-38. 25. p.: 49-46. 27. p.: 54-51. 35. p.: 69-63. 37. p.: 69-72. 43. p.: 87-85
Kipontozódott: Csaplár-Nagy E. (33. p.), Sajni (36. p.), Kámán (43. p.)

Szikrázóan kezdődött a találkozó: Smigic veszítette el a fejét, és kapott sportszerűtlen hibát. A két csapat nagyon ragaszkodott egymáshoz, hol egyikük, hol másikuk vezetett egy ponttal. A második játékrészben mit sem változott a helyzet, nem engedték el egymás kezét a felek, és az indulatok sem csillapodtak. A remekül célzó Fisher és Green szorgosan gyűjtögette pontjait, így a MAFC hárompontos vezetésre tett szert. A fordulás után Cseszlai nagy rohamba kezdett, egymás után két triplát vágott be, s ezzel átvette a vezetést a ZTE. Az izgalmasra sikerült véghajrában az életre kapó MAFC kiizzadta a hosszabbítást, amelyben csak négypontos előnyt tudott szerezni, de ez kitartott a végéig.

VITAI EGER-FEKETE SASOK - MARSO-CARMO SUZUKI NYKK 77-75
(20-15, 20-18, 11-21, 26-21)
Eger, 700 néző. V: Bognár, Cziffra
EGER: Ughy 2, KAHRIMANOVICS 25/3, Joseph, HARTVICH 14, STULGA 18. Cs: Djokics 4/3, Petrucsik K., KRAIDY 12, Zsemlye 2. Edző: Farkas Attila
NYÍREGYHÁZA: MALJKOVICS 11/6, Pavlovics 9/3, Walke 9/3, Livajic 9, SCOTT 24/12. Cs: Stakic 9/3, Kollár 4, Ádám. Edző: Merim Mehmedovics
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8-7. 8. p.: 19-7. 14. p.: 31-20. 17. p.: 35-29. 26. p.: 45-46. 33. p.: 55-57. 39. p.: 71-74
Kipontozódott: Livajic (30. p.), Pavlovics (34. p.), Hartvich (35. p.), Djokics (38. p.), Stulga (39. p.), Maljkovics (40. p.)

Számított arra, hogy ön szerzi az egriek elsô gyôzelmét jelentô pontokat?
Zsemlye Sándor: - Nem, de nagyon örülök. Most felhôtlen a boldogság, de dolgozunk tovább céljaink elérése érdekében.
Az első sikerre való törekvés meg is látszott az egriek hozzáállásán, akik az 5. percben vették át a vezetést. Előnyüket elsősorban Kahrimanovics és Stulga kosaraival meg is őrizték a nagyszünetig a csupán Scott révén ponterős nyírségiekkel szemben. Jelentős változást hozott a harmadik tíz perc, amikor is az erősen visszaesett vendéglátók tizenegy pontjára huszoneggyel válaszoltak Livajicék. Öt másodperccel a vége előtt Kraidy egyenlített, majd Zsemlye bedobta a Sasok első győzelmét jelentő két pontot. A mérkőzés csak hosszú percekig tartó közjáték után fejeződött be, mert a nyíregyháziak vitatták, hogy utolsó dobásuk időn túl esett. Ennek hivatalosan is hangot adtak, mivel megóvták a mérkőzés végeredményét.