FALCO-SWIETELSKY KC SZOMBATHELY - MARC-KÖRMEND 92-88
(28-20, 15-14, 21-25, 28-29)
Szombathely, 1400 néző. V: Földházi, Pálla
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 31/9, Henrik, PANKÁR 11/3, Borszéki, REED 25. Cs: GRÁCZER 14/12, CROUSE 11, Feigl. Edző: Váradi Attila
KÖRMEND: QUADRI 17/3, Kutasi 3/3, Zuniga 9/3, CUBELA 14, VIDACAK 13. Cs: Vavra 3, FERENCZ 11/6, ÉRSEK 18/15. Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2-7. 7. p.: 17-18. 13. p.: 32-20. 18. p.: 40-30. 25. p.: 51-48. 28. p.: 57-54. 33. p.: 68-63. 38. p.: 79-70
Kipontozódott: Vidacak (39. p.), Quadri (39. p.), Gráczer (40. p.)

Tizenhét pontos vezetésüknél úgy tûnt, hogy minden eldôlt, a végén mégis nagyon szoros lett. Miért?

Váradi Attila, a Falco edzôje: - Az az igazság, hogy a mérkôzés elején nagyon gyorsan jutottunk jelentôs elônyhöz, és sajnos azt hittük, hogy a folytatás is könnyû lesz. Magunknak tettük nehézzé a meccset.
A találkozó eleje egyértelműen a négy alacsony emberrel pályára lépő körmendiek szája íze szerint alakult: a hatodik percben már 18-11-re vezettek a Rába-partiak. Ekkor azonban beindult a hazaiak gépezete, és elsősorban Gráczer távoli, valamint Reed centertalálataira építve fordítottak. Váradi Attila együttese annyira elkapta a ritmust, hogy a második etap derekán már 38-21-es szombathelyi vezetés állt a táblán. Ezután viszont nagy hullámvölgy következett Pankárék játékában, és a Quadri vezérelte vendégsereg egy pontra fel is zárkózott. Aztán 51-50-nél Kálmán adott triplájával újabb lendületet csapatának, és ez a lendület végül a találkozó végéig kitartott. Igaz, hogy a vendégek a záró dudaszóig ott loholtak a hazaiak nyomában, ám a vezetést egyszer sem sikerült átvenniük. A Falco összességében főként a Kálmán, Reed duó ponterős játékának, valamint a 32-21-re megnyert legpattanócsatának köszönheti a sikerét. A körmendiek most sajnálhatják igazán, hogy a Nyíregyháza ellen megsérült Grebenár, az egyetlen igazi pozíciós centerük.
Ezzel megtört egy sorozat, hiszen a Falco legutóbb 2000 novemberében tudta legyőzni megyei riválisát.

GUNARAS KC DOMBÓVÁR - MAFC-ÚJBUDA 82-84
(18-20, 27-21, 24-19, 13-24)
Dombóvár, 500 néző. V: Téczely, Ádám
DOMBÓVÁR: FORBES 23, KRASZNAI T. 18/6, Radnóti 9/3, EDMONSON 18/3, Panta 14/9. Cs: Balogh L. Edző: Bálind József
MAFC: SMIGIC 21/3, Molnár 2, GREEN 21/3, Sajni 4, FISHER 21/12. Cs: Kangyal 3/3, Kecskés 7, Pojbics 5/3. Edző: Dinnyés Attila
Az eredmény alakulása. 4. p.: 0-8. 8. p.: 14-20. 15. p.: 32-32. 24. p.: 57-47. 28. p.: 64-52. 33. p.: 69-66. 35. p.: 69-71
Kipontozódott: Sajni (37. p.), Panta (40. p.)

Bízott a játékosaiban?

Dinnyés Attila, a fôvárosiak edzôje: - Én végig bíztam a srácokban. Az utolsó tíz percben nagyszerûen védekeztünk, és jól játszó Dombóvárt vertünk meg.
Az összecsapás pikantériája volt, hogy a MAFC centere, David Fisher néhány hete még a Gunaras KC-t erősítette, és a fővárosiak kispadján ülő Dinynyés Attila korábban a tolnai egyletet irányította. Mostani tanítványai alaposan meglepték az idegesen kezdő pályaválasztót, amelynek első kosarára az ötödik percig kellett várni, az exkörmendi Edmonson jegyezte. Aztán éppen az ő triplájával vette át a vezetést először a Dombóvár a 16. percben. Krasznai 13 pontja is nagyon kellett ahhoz, hogy hazai vezetéssel záruljon az első félidő, abban pedig, hogy növelni tudták előnyüket Bálind József játékosai, Panta játszott nagy szerepet, aki a harmadik negyedben három hármast dobott. A záró etapban egy 11-0-s fővárosi sorozat megzavarta a dombóváriakat, és ez döntőnek bizonyult a végjátékban.

SZOLNOKI OLAJ KK - VITAI EGER-FEKETE SASOK 94-74
(27-23, 21-16, 21-24, 25-11)
Szolnok, 1800 néző. V: Szabó Gy., Vétek
SZOLNOK: THOMAS 22/15, CZICZÁS 15/3, ALEKSZICS 21/6, Stroud 8/6, Frana 3. Cs: MAJOROS 15/6, Szarvas, Fülöp 4, Dávid 6. Edző: Pór Péter
EGER: Ughy 3/3, Kahrimanovics 12, JOSEPH 28/15, HARTVICH 16, Stulga 7. Cs: Bajramovics 5/3, Kiss, Petrucsik 3/3. Edző: Farkas Attila
Az eredmény alakulása. 5. p.: 16-11. 15. p.: 36-27. 25. p.: 57-47. 35. p.: 82-69. 38. p.: 88-69
Kipontozódott: Frana (36. p.), Ughy (40. p.), Josefh (40. p.)
Kiállítva: Stroud (25. p.)

Szavazás

Melyik csapat nyeri a férfibajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Meglepetésre bátran kezdtek a sereghajtó egriek, közülük Joseph termelte a pontokat, majd Hartvich is felzárkózott mellé, míg a másik oldalon Thomas és Stroud volt az ügyeletes pontszerző. Bár nem fenyegette veszély a Szolnok vezetését, nyugodtak azért nem lehettek, mert a szívós vendégek ott loholtak a nyomukban, egyszerűen nem lehetett lerázni őket. Míg az első félidőben a szolnokiak ellen 13 szabálytalanságot ítéltek, addig az egriek ellen mindössze négyet fújtak be.

A nagyszünet után Joseph továbbra is gyártotta a pontokat, majd pillanatok alatt felforrósodott a hangulat, mert az egri palánk alatt Stroud ellökte Stulgát, amiért Szabó játékvezető azonnal kiállította a szolnokiak centerét. A folytatásban vérszemet kaptak az egriek, ám a szolnokiak rendre visszaverték a próbálkozásaikat. A záró negyedben Stulga dupláival 73-69-re felzárkózott a mezőny eddigi egyetlen nyeretlen csapata, a vendégeket azonban ezzel el is lőtték puskaporukat, mert a hajrában a Thomas, Alekszics, Majoros trió egy 18-0-s rohammal állva hagyta, eldöntve ezzel a forró hangulatú mérkőzést.