(29-13, 27-20, 8-11, 30-9)
Debrecen, 1000 néző. V: Ádám, Balogh

DEBRECEN: TOYA 16/3, LEE 22/6, Tóth G. 6, Szendrei 7, Bukva 11/3. Cs: LÓRÁNT 11/3, Thomson 4, TRUMMER 17/9, Puskás, Simon N. Edző: Robert Reid
ZTE: Kováts 3/3, Baki 3, Kámán, HOFFMANN 16/12, Csaplár-Nagy E. 8. Cs: Kákonyi, Wehner 3, KOCZKA 12/6, Keresztes 8. Edző: Kovács László
Az eredmény alakulása. 6. p.: 17-5. 9. p.: 25-12. 12. p.: 31-21. 16. p.: 49-23. 22. p.: 60-36. 27. p.: 62-40. 32. p.: 73-44. 38. p.: 86-46

A Patrick Lee (a labdával) vezette Debrecen nem adott esélyt a tartalékos zalaegerszegi együttesnek (Fotó: Czeglédi Zsolt)
Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, éppen ezért volt meglepetés, hogy a harmadik negyedet az amerikai Fullove nélküli vendégek nyerték meg. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy ebben a 10 percben rengeteget könnyelműsködött a túlzottan is szórakozó, illetve szórakoztatni akaró Vadkakasok csapata.

UNIVER KSE-FALCO - SWIETELSKY KC SZOMBATHELY 93-86
(29-23, 19-26, 28-19, 17-18)
Kecskemét, 1000 néző. V: Szabó Gy., Kiss L.
UNIVER: BOROS 12/6, BRADFORD 23/9, Horváth Á. 7, McCLENDON 26/3, Lapov 11/3. Cs: Celej 8/6, Horváth Cs. 6. Edző: Meszlényi Róbert
SZOMBATHELY: KÁLMÁN 25, Henrik 14/9, Pankár 13/9, BORSZÉKI 14/12, Crouse 13/3. Cs: Gráczer 4/3, Reed 2, Feigl 1, Mándity. Edző: Váradi Attila
Kipontozódott: Lapov (24. p.), Boros (31. p.), Kálmán (40. p.)

Sokáig fej fej mellett haladt a két csapat, a negyed utolsó percében aztán robbantott az Univer, s a többet hibázó Falcóval szemben hatpontos előnyre tett szert. A második felvonás viszont négy szombathelyi kosárral kezdődött, így a vendéggárda gyorsan átvette a vezetést, amelyet a nagyszünetig meg is tartott. A pihenő után jött a szokásos Univer-henger, ami már hagyományosan szinte minden meccs harmadik negyedében érvényesül leginkább: remek védekezés s abból gyors indítások utáni kosárszerzés jellemezte ekkortájt a Meszlényi-együttest. Az utolsó játékrészben aztán még Kálmán vezérletével hajrázott a Falco, de ez mindössze arra volt elég, hogy két pontra megközelítse a kecskeméti csapatot.

MARC-KÖRMEND - MARSO-CARMO SUZUKI NYKK 81-71
(16-22, 22-12, 23-18, 20-19)
Körmend, 1600 néző. V: Hartyáni, Németh
KÖRMEND: Quadri 15/6, ZUNIGA 13/3, Cubela 6, Érsek 11/9, GREBENÁR 14. Cs: Vidacak 2, FERENCZ 16/12, Vavra 4. Edző: Zsebe Ferenc
NYÍREGYHÁZA: Ádám 7/3, Pavlovics 12, Walke 9, SCOTT 22/3, LIVAJIC 18. Cs: Boczkó 3/3. Edző: Merim Mehmedovics

Nem éppen úgy indult a derbi, ahogy azt a hazai szurkolók remélték, ugyanis a Scott, Livajic duó erőteljes játékára építő nyírségiek a 7. perc derekán már egy kerek tízessel jártak előrébb. A körmendiek felzárkózási kísérletei mindaddig eredménytelennek bizonyultak, amíg játékra nem jelentkezett Ferencz. A Rába-partiak fiatal hátvédje aztán pillanatok alatt besuvasztott két triplát, és már egál is állt a táblán. Sőt még a vezetést is sikerült átvenniük a vasiaknak, persze ehhez az is kellett, hogy a vendégek a második negyed elején kerek ötperces kosárcsendet tartsanak. A Zsebe-alakulat azonban csak akkor tudott igazán elhúzni, amikor a továbbra is parádézó Ferencz mellett Quadri és Grebenár is elkapta a fonalat. A mérkőzés záró negyedórája túl sok izgalmat nem tartogatott, egyedül egy Livajic-Grebenár ütközés borzolta a kedélyeket, amelynek során a körmendiek centere súlyosnak tűnő vállsérülést szenvedett. A vasiak két új légiósa közül Zuniga nyújtott sokkal meggyőzőbb teljesítményt, Vidacak kifejezetten erőtlennek tűnt.