PÉCS: IVÁNYI 7, Fegyverneky 4, KÁROLYI 11, Branzova 6, BÉRES 10. Cs: VILIPICS 22, Dapo 12/6, Hlede 6, Keller, Semsei. Edző: Rátgéber László
DIÓSGYÔR: Englert 7/3, Fürész E. 4, Fodor 5/3, Jokovics 11/3, FARMER 17. Cs: Ambrus 6, Hadzsovics, Fürész D. 1, Horváth A. Edző: Lukács Sándor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5-0. 8. p.: 20-9. 20. p.: 45-26. 32. p.: 68-40

Nagyobb ellenállásra számítottak?
Béres Tímea, a PVSK centere: – Igen, mert a Diósgyôr megerôsödött, mi pedig fáradtak voltunk. Ennek ellenére sikerült összeállnia a csapatnak és kiszolgálnia a közönségünket.
Különlegességként hármas cserét vetett be négy perc elteltével Rátgéber László, a házigazdák mestere, a beküldöttek között volt a sérüléséből egy hónap alatt felépült horvát Hlede (aki a 18. percben dobta első kosarát). A legelején feltűnt, hogy érdekes színfoltja lehet a mérkőzésnek a Branzova-Farmer párharc a palánk alatt. Már az első negyedben összejött a 11 pontos hazai vezetés, ami kellő önbizalmat adott a pécsi játékosoknak és jó alkalmat az ünneplésre szurkolóiknak.

Hogyan értékeli a teljesítményét?
Fürész Emôke, a DKSK hátvédje: - A négy pont kevés, ám ennél sokkal jobban zavar, hogy majdnem harminc ponttal kikaptunk.
A kosarasok megküzdöttek minden egyes labdáért, időnként még "földharc" árán is. Bár csütörtökön Euroliga-rangadón szerepelt - és nyert - Valenciában a MiZo, nem tűnt fáradtnak. Hatékony csapatmunkával 19 pontos előnyt szorgoskodott össze a nagyszünetig, ezzel szükséges rosszá tette a diósgyőriek számára a folytatást. A vendégek a 32 százalékos első félidőbeli dobóteljesítménye sok mindent elárul a játékukról. Hátrányukon hármasokkal próbáltak faragni, azonban az első húsz percben 11 kísérletükből csak egy (Fodoré) ment be. "Nincs edzőnk!" - kiabálta elkeseredve a lefújás előtti percekben az a tizenöt vendégszurkoló, aki elkísérte Pécsre kedvenceit.

SZOLNOKI NKK - MKB-EUROLEASING SOPRON 51-80 (23-26, 9-17, 7-15, 12-22)
Szolnok, 500 néző. V: Bodnár, Papp
SZOLNOK: Szalay 2, Somogyi 6, Vida 5/3, Farkas A. 3/3, HORTI 20. Cs: Kocsis, TAJKOV 9, Takács 6/6, Orsó, Fülöp. Edző: Tapodi Péter
SOPRON: Borovicková 2, Kovacsevics 13, Vajda 5, BLAHUSKOVÁ 19/3, Matovics 10. Cs: Szlimák 8, HORVÁTH ZS. 14/6, Seres 3/3, HORVÁTH ZSÓFIA 6. Edző: Natália Hejková
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12-10. 15. p.: 25-33. 25. p.: 36-53. 35. p.: 44-68

Miért csak kilenc emberrel érkeztek Szolnokra?

Török Zoltán, a soproniak ügyvezető igazgatója:
- A hét végén mi rendeztük Sopronban az OIK küzdelmeit, ahol fiatal játékosunk, Honti Kata ütést kapott a combjára, amely bevérzett. Ráadásul trombózisgyanús a sérülés, ezért a fiatal játékosnak néhány hetet ki kell majd hagynia. Mivel a többi fiatal kosarasunk továbbra is érdekelve volt az OIK-mérkőzéseken, így kénytelenek voltunk kilenc emberrel elutazni. Reméljük, az illetékesek is megértik majd problémáinkat.

ZALA VOLÁN-ZTE - SZEVIÉP-SZEGED 57-61 (16-12, 12-13, 16-12, 13-24)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Pestality, Fekete
ZTE: NÉMETH B. 17/9, Szélesy 10/3, Szőke 4, Ruzicková 9/3, VIALL 13. Cs: Heller 4. Edző: Bencze Tamás
SZEGED: Török, Nagyová 2, Mészáros 8/6, Ajanovics 6, KAJDACSI 21. Cs: DJELMIS 7, RUSSAI 13/6, Roczkov 4. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 10-3. 15. p.: 24-17. 25. p.: 37-30. 35. p.: 48-43

Miközben Németh és Viall felváltva szerezte a pontokat, kiváló védekezésével a ZTE hét perc alatt csupán egy mezőnykosarat engedélyezett Kajdacsiéknak. Ujhelyi edző időkérése után ponterősebb lett a Szeviép, és a sikeres csapdákkal, no meg Mészáros két triplájával újra szoros lett az eredmény. A hat játékossal játszó közlekedésiek a harmadik negyedben is tudtak újítani, tíz pont fölé ugyan sosem jutottak, de amíg nem fáradtak el, Viall dominált a lepattanóknál, és mindig sikerült előnyös dobóhelyzetet teremteni. A fordulatot a 30. perc hozta, ezután büntetők sora maradt ki a hazai oldalon, ugyanakkor Kajdacsi könnyedén szerezte a kosarait, Djelmis és a többiek szigorú őrzésében pedig alig akadt sikeres hazai akció. Három perccel a lefújás előtt fordított az esélyesebb vendégcsapat, és így kellemes főpróba után utazhat tovább a hétközi Európa-kupa Final Fourra.