Infarktus után is bíráskodhat

S. TÓTH JÁNOSS. TÓTH JÁNOS
Vágólapra másolva!
2004.04.18. 22:06
Címkék
Noha a meccs kevés szakmai izgalmat hozott, mégis akadtak drámai pillanatai a szombati KörmendAtomerőmű férfinegyeddöntőnek. Történt, hogy a találkozó egyik játékvezetője, Hartyáni Zsolt a félidőben rosszul lett, és kórházba kellett szállítani.
"Most már sokkal jobban vagyok, csak azt viselem nehezen, hogy egyelőre mozdulatlanul kell feküdnöm – mondta kissé fáradt hangon vasárnap délután a korábbi FIBA-bíró, aki a nemzetközi szövetség technikai bizottságának is tagja. – Korábban soha semmi baj nem volt a szívemmel, igaz, csütörtökön Debrecenben a Vadkakasok– Kecskemét mérkőzés vége előtt már éreztem, hogy kissé szédülök. Bevallom, nem tulajdonítottam nagy jelentőséget az esetnek, és vállaltam a körmendi bíráskodást is. Szombaton aztán a második negyedben elkezdett zsibbadni a kezem, majd a félidő előtt már szédültem is. Gondoltam, a helyszínen dolgozó orvossal megnézetem magam, és jól tettem, mert a doktor azonnal infarktusra gyanakodott. Mindez este hét óra tájban történt, és tíz órakor már meg is katétereztek a zalaegerszegi kórházban."
A diagnózis szerint a 46 éves játékvezető hátsó fali szívinfarktuson esett át, de a nehezén szerencsére már túl van. S ha nem lép fel váratlan komplikáció, a hét végén haza is térhet. Hartyáni Zsolt hálás a zalaegerszegi orvosoknak és ápolóknak, akik igen lelkiismeretesen gyógyítják, ráadásul azzal biztatják, hogy sem a sportolást, sem a játékvezetést nem kell abbahagynia.
Legfrissebb hírek

Az utolsó percben vertük a németeket a socca Eb-n, negyeddöntős a magyar csapat

Minden más foci
54 perce

Fabrizio Romano szerint Pécsi Ármin aláírt a Liverpoolhoz – közel a nagy bejelentés

Labdarúgó NB I
54 perce

Klubvilágbajnokság: az európai nagyok a „halálcsoport” esélyesei

Minden más foci
56 perce

Cristiano Ronaldo bejelentette, hogy nem vesz részt a klubvilágbajnokságon

Minden más foci
1 órája

Autó a jutalmuk az üzbég futballistáknak

Foci vb 2026
1 órája

Per Johansson: Még évekig látom magam az ETO kispadján

Kézilabda
1 órája

Az Inter szerződtette a Marseille brazil szélsőjét – hivatalos

Olasz labdarúgás
1 órája

Szabó László a dél-amerikai körútjáról beszélt a Nemzeti Sportrádióban

Egyéb egyéni
2 órája
Ezek is érdekelhetik