Európa-kupa, férfiak: Első helyen a Kaposvár

Kaposvári KK–Mlekarna Kunin (cseh) 96–90

(29–25, 20–21, 28–17, 19–27)
Kaposvár, 600 néző. V: Sutulovics (szerb-montenegrói), Vinasi (román)
KAPOSVÁR: SIMON B. (16), Varga R. (5), SZÔKE (13/3), Jurgilas (3), IVKOVICS (32). Cs: Dénes (10), FILIPOVICS (10), TREPÁK (7/3). Edző: Kmézics Zorán
KUNIN: Formanek (6/6), Stec (14/6), BOBB (20/6), CALLAHAN (12/3), SOSKA (19). Cs: Kovár (9), Hajek (10/3), Hovanák (–), Muzik (–), Pelikán (–). Edző: Zbynek Choleva
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–15. 8. p.: 21–15. 14. p.: 34–35. 16. p.: 37–36. 25. p.: 60–56. 35. p.: 85–71
Kipontozódott: Soska (37. p.), Szőke (37. p.), Trepák (38. p.), Kovar (40. p.)
Az állás: 1. Kaposvár 6 pont, 2. Kunin 4, 3. Hiron Zagreb (horvát) 2 (2 mérk.)

A két amerikaival érkező csehek nem titkolták: visszavágni jöttek Kaposvárra, hisz saját otthonukban kilencpontos vereséget szenvedtek a somogyiaktól. Ám ahhoz, hogy megszerezzék a csoportelsőséget, ezúttal kilenc pontnál nagyobb különbséggel kellett volna nyerniük. A kezdeti vendégvezetés után a negyedik percben jutott először előnyhöz a Kaposvár, de a csehek szívósan tapadtak, ráadásul Szőkéék több átadási hibát is elkövettek a vendégpalánknál. A hetedik percben Simon kétszer egymás után végigszáguldva szerzett kosarakat, ekkor már Ivkovics is nyolc pontnál járt, kettejük eredményességével zárta előnnyel a negyedet a hazai gárda. A kisszünet után két cseréje, Kovár és Hajek révén ismét átvette a vezetést a lepattanók megszerzésében jeleskedő cseh alakulat, igaz, ehhez hozzájárult a hazaiak idegeskedése és néhány kihagyott ziccere is. Ám Kmézics edző is felfrissítette együttesét, s a pályára visszatérő, addig is eredményes Ivkovics látványos megoldással ünnepelhette huszadik pontját. A második félidőben két triplával kezdő csehek ismét csak kicsikarták ugyan a vezetést, de előnyük nem volt tartós. Szőke és Trepák játszotta ekkor a főszerepet a kaposváriaknál, eredményességükkel a negyed hajrájára kilenc, majd tizenegy pont lett a jól védekező és ismét pontosan dobó hazaiak előnye. Az utolsó negyedet megnyugtató, 14 pontos előnnyel kezdő Kaposvár az előző negyedben két legeredményesebb dobóját, Szőkét és Trepákot veszítette el, mindketten kipontozódtak, igaz, az ellenfél meg Soskától kényszerült megválni, ám Ivkovics és Dénes garantálta a folyamatosságot, s bár megcsappant a korábbi előny, a hazaiak csoportelsősége nem forgott veszélyben.

Mestermérleg
Kmézics Zorán:
– Megtaláltuk jól felkészült, technikás ellenfelünk zónavédekezésének ellenszerét. A célunkat elértük, megnyertük a meccset.
Zbynek Choleva: – Amikor gyors ellentámadásokat vezettünk, rendre partiban voltunk ellenfelünkkel, de a kaposváriak jobb védekezésükkel nem érdemtelenül nyerték meg a mérkőzést.