Jobb cseresor, debreceni siker

VARGA CSABA, GAÁL ISTVÁN, WEISZ FERENC, BENKŐ KRISTÓFVARGA CSABA, GAÁL ISTVÁN, WEISZ FERENC, BENKŐ KRISTÓF
2003.11.22. 22:57
"A két cseresor közötti különbség döntött" - "Álmosan kezdtünk, ám a védekezésváltással sikerült felőrölni a jól játszó Szolnokot" - "Szégyenletes védekezéssel kezdtünk" - "Mglepetésszerű győzelmünket végül is nem tartom meghökkentőnek"
Mol Szolnok–Debreceni Vadkakasok 83–87
(21–21, 28–22, 19–23, 15–21)

Szolnok, 2000 néző. V: Szabó Gy., Király
SZOLNOK: Takács (6/6), KOBALE (26/9), VAISVILA (24/6), Orosz (5), MASIULIS (19). Cs: Cziczás (–), Mérész Cs. (3/3), Rusznák (–). Edző: Rezák László
DEBRECEN: Fodor M. (3/3), LEE (22/3), Green (8), Sitku (8), BUKVA (14). Cs: TÓTH G. (17/9), GÉMES (11/3), Ádám (4), Boldizsár (–). Edző: Ráthonyi Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–10. 15. p.: 35–32. 25. p.: 58–56. 35. p.: 77–76. 38. p.: 79–80
Kipontozódott: Masiulis (39. p.), Orosz (40. p.)

Futottak, rohantak a csapatok a meccs elején, s e stílus a piros-feketéknek feküdt jobban, közülük Masiulis és Kobale termelte leginkább a pontokat. Öt perc után éledtek a vendégek, és Lee vezérletével ők is hozzáfogtak a pontgyártáshoz. A játékrész utolsó percében Takács két jól szabott triplájával hatpontos előnnyel térhettek pihenőre a hazaiak. A fordulást követően folytatódott az óriási csata, a Debrecen jól váltogatta a védekezését, hol zónával, hol emberfogással és letámadással zavarta meg a riválisát. A több eladott hazai labdát követően Rezák edző Kobalére bízta az irányítást, ezzel azonban szinte kizárólag Vaisvilára hárult a pontszerzés. A debreceniek azonban nem hagyták magukat lerázni, ebben az időszakban már hatékonyan dolgozott a Bukva, Gémes centerpáros. Négy perccel a vége előtt Tóth ziccerével hosszú idő után először vezetett a Debrecen, amely ha nehezen is, de begyűjtötte az újabb két pontot.

Mestermérleg
Rezák László:
– Gratulálok a fiúknak a remek helytálláshoz. A két cseresor közötti különbség döntött.
Ráthonyi Tamás: – Álmosan kezdtünk, ám a védekezésváltással sikerült felőrölni a jól játszó Szolnokot.

Gunaras KC Dombóvár–Kaposvári KK 80–85
(19–22, 14–19, 23–17, 24–27)

Dombóvár, 1200 néző. V: Valovics, Németh
DOMBÓVÁR: LEGRANGE (25/3), HALIMICS (28/21), Bódi (7), Deák (3/3), Fischer (12/3). Cs: Krasznai T. (–), Balogh L. (1), Fülöp (4), Panta (–). Edző: Földi Sándor
KAPOSVÁR: SIMON B. (23), VARGA R. (13/9), Szőke (–), Filipovics (12), IVKOVICS (22). Cs: Trepák (2), Jurgilas (5), Dénes (8/3), Hendlein (–). Edző: Kmézics Zorán
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–12. 15. p.: 26–29. 25. p.: 46–45. 35. p.: 64–70
Kipontozódott: Bódi (29. p.), Krasznai T. (35. p.), Fischer (38. p.), Balogh L. (40. p.)

Remekül kezdett a Bódit ismét soraiban tudó vendéglátó, és pillanatok alatt 6–2-re elhúzott, de hamar fordítottak a somogyiak. A negyed végén Jurgilas és Simon büntetőivel a Kaposvár várhatta kedvezőbb pozícióban a folytatást. A második negyedben jól védekező Kaposvár ellen nehezen tudtak dobóhelyzetbe kerülni a hazaiak, s a nagyszünet előtt a többet hibázó dombóváriakkal szemben Varga újabb triplájával megnyugtató előnnyel vonult pihenőre a vendégcsapat. A harmadik felvonásban belelendültek a hazaiak, és a harmadik negyed közepére átvették a vezetést. Izgalmasan alakult a végjáték, ekkor öt ponttal ment a Kaposvár, melyet a végén sikerült megőriznie.

Földi Sándor:
– Az első félidőben gyengén dobtunk – különösen a hárompontosokat –, s futottunk az eredmény után. A szünet után sikerült a nagyszerű Kaposvár ellen parádés játékot nyújtani, de ez is kevés volt a fordításra.
Kmézics Zorán: – Nagyon nehéz mérkőzésre számítottunk, és ez be is igazolódott. Sajnos Halimicset, főleg a második játékrészben, nemigen tudtuk semlegesíteni, de nagyon tudatosan játszva, végül nagy küzdelemben hoztuk a mérkőzést.

Soproni Ászok-SMAFC–MAFC-Újbuda 82–86
(15–18, 27–25, 19–22, 17–13, 4–8)

Sopron, 500 néző. V: Hartyáni, Szakáll
SOPRON: McDaniel (8), POJBICS (20/12), RAWLINS (21/3), Preiner (10), Adzsics (6). Cs: Mogyorósy (7), PALOTAI (10/6), WALKE (–). Edző: Szalai János
MAFC: MALJKOVICS (11/3), Kolarics (8/6), BUDDENBORG (25/15), Sajni (10), Rowe (8). Cs: KECSKÉS (9), KANGYAL (15/9). Edző: Merim Mehmedovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 3–4. 8. p.: 13–14. 13. p.: 21–23. 18. p.: 36–31. 24. p.: 48–51. 26. p.: 51–57. 34. p.: 65–69. 39. p.: 74–73. 41. p.: 80–79
Kipontozódott: Maljkovics (25. p.), Adzsics (41. p.), Sajni (43. p.)

A fővárosi csapat kezdett jobban, elsősorban védekezésben múlta felül riválisát. A második tíz percben Pojbics szédületes sorozatot fogott ki: négy perc alatt négy triplát varázsolt a budapestiek gyűrűjébe. A válasz nem sokáig késett, mert a vendégek amerikai légiósa, Buddenborg 10/9-es mutatóval igazolta tudását. A térfélcsere után védekezést váltottak a hazaiak, ám a húzás nem vált be, s a MAFC növelni tudta előnyét. Szédületes soproni hajrá vezette be a negyedik játékrészt, aztán másodpercekkel a rendes játékidő letelte előtt 78–78-nál a hazaiakhoz került a labda, azonban elkapkodták a támadási lehetőséget. A hosszabbításban Kecskés és Buddenborg remeklése győzelmet ért a vendégcsapatnak.

Szalai János:
– Mindent megtettünk a győzelemért, ám centereink ezen a napon alulmaradtak a fővárosiakkal szemben.
Merim Mehmedovics: – Azt hiszem, mi játszottuk az érettebb kosárlabdát, éppen ezért meglepetésszerű győzelmünket végül is nem tartom meghökkentőnek.

Falco KC-Szombathely–ZTE KK 88–97
(13–36, 27–21, 28–15, 20–25)

Szombathely, 800 néző. V: Vígh, Bodnár T.
FALCO: KÁLMÁN (32/9), Gráczer (–), Pankár (7/3), Borszéki (2), BENÍTEZ (23/12). Cs: Henrik (–), Feigl (11), HORVÁTH B. (13/9), Kiss Z. (–). Edző: Váradi Attila
ZALAEGERSZEG: Nisavics (12/3), BENCZE T. (26/21), GÁSPÁR (19/9), KÁMÁN (24/12), CSAPLÁR-NAGY E. (14). Cs: Szájer (–), Hoffmann (2), Polster (–). Edző: Kovács László
Az eredmény alakulása. 4. p.: 3–8. 7. p.: 8–20. 12. p.: 19–36. 18. p.: 38–47. 22. p.: 48–58. 29. p.: 68–67. 33. p.: 75–76. 37. p.: 77–83
Kipontozódott: Horváth B. (40. p.)

Az első negyedben szinte padlóra küldte a Falcót a remekül játszó ZTE: Gáspárék 23 pontos előnyre tettek szert. A második felvonásban aztán szabályos üldözőversenyt indítottak a hazaiak, s a 29. percben már 68–67-es vasi vezetés állt az eredményjelzőn. Mint később kiderült, ezzel azonban el is lőtték puskaporukat a szombathelyiek, mert a folytatásban visszavette a történések irányítását a ZTE, s végül a legszebb napjaira emlékeztető Bencze vezérletével megérdemelt győzelmet aratott.

Váradi Attila:
– Szégyenletes védekezéssel kezdtünk, majd amikor összeállt a védőmunkánk, sikerült visszahoznunk a mérkőzést, de ez sajnos összességében kevés volt.
Kovács László: – A Falco az első negyedben nagyon rosszul játszott, ám aztán feljött, de ezzel valószínűleg el is fáradt. Nálunk több játékos is kiemelkedő teljesítménnyel rukkolt ki.