Báder csúcsformában

HEKA LÁSZLÓHEKA LÁSZLÓ
2003.05.02. 22:11
Báder Márton vezetésével a Krka Novo Mesto 487 (!) nap után legyőzte a nagy rivális Union Olimpiját. A szlovén férfibajnokság rangadóján Báder ragyogóan kezdett: az első negyedben 15 pontot szerzett.
A vendégek a harmadik játékrészben ugyan tíz pontra csökkentették a hátrányukat, majd 76–75-re is följöttek, de fordítani nem tudtak, így a Krka elkönyvelhette az igen fontos diadalt. Honfitársunk 25 perc alatt 18 pontig (6/11 a mezőnyből, 4/5 a büntetővonalról) jutott, ezzel csapata legeredményesebbje lett, mint ahogy lepattanózásban (9) sem volt jobb nála a házigazda soraiból. Mindemellett három gólpasszt is kiosztott, jegyzett két szerzett labdát, az egyetlen hibája mindössze egy elvesztett labda volt. Az idei legjobb játékával a magyar válogatott kosaras a táblázat élén tartotta csapatát.Szlovén férfibajnokság

Az állás nyolc forduló után: 1. Krka Novo Mesto (Báder Márton) 15 pont (764–612), 2. Union Olimpija 15 (699–556), 3. Geoplin Slovan 14