Zalaegerszeg, 200 néző. V: Váradi, Márton
ZALAEGERSZEG: Stoenescu (12/6), Zsovár (10), Horváth Zs. (3), MAZIC (21), VARGA (7). Cs: Szentkirályi (4), DALI (9/3), Surán (4), Pesovics (9/6). Edző: Székely Norbert
BAJA: FEDOR (21/15), Farkas (11/3), VÁGVÖLGYI (21/9), Németh M. (6), Bereczki (4). Cs: Milovics (2), Kiss (–), Vörös (–), Szabó (–). Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 12–4. 15. p.: 34–27. 25. p.: 52–38. 35. p.: 65–52
Rövidebb ideig melegített a szokásosnál a vendégcsapat, ezt kihasználva 10–2-es villámrajtot vettek a hazaiak a rájátszás első mérkőzésén. A zalai magassági fölény ellen Farkas mozgékonyságával, valamint az ezen a pályán otthonosan mozgó Vágvölgyi távoli dobásaival próbálkozott a Baja, és sikerült is tíz ponton belülre kerülnie. A sokat cserélő hazaiak Pesvoics beállásáig gondban voltak a lelkes bácskaiak területvédekezésével, de mivel több minőségi csereembert tudott edzőjük pályára küldeni, elfáradó ellenfelük hibái folytán folyamatosan növelték előnyüket. A negyedik negyedben egy másik hajdani egerszegi játékos, Fedor három triplájával még ráijesztettek a közlekedésiekre a Gálos-lányok, de a beteg Vajdát kiválóan helyettesítő Varga és Mazic nem engedte, hogy fordítsanak.

Mestermérleg
Székely Norbert:
– Ez a Zala Volán ZTE.
Gálos László: – Kétszer három perc rövidzárlat elég volt a mérkőzés eldöntéséhez a zalai pankrátorok ellen.

BSE-ESMA–MÁV NTE 93–78
(23–18, 30–11, 18–24, 22–25)

Városmajor u., 50 néző. V: dr. Smied, Kovács Z.
BSE: POP (14/9), KOSJÁR (20), Hagara (8), DZSUVER (14), Kalmár-Nagy (15). Cs: ANDÓ (20/3), Horváth Adrienn (2), Bagi (–), Nagy E. (–). Edző: Déri Csaba
NAGYKANIZSA: HADARICS (10), Toma (8), Hersics (11), JOCOVICS (28), Sztojkovics (1). Cs: Góber (2), ANTOLOVICS (15), Tahi (1), Tálosi (2). Edző: Gellér Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 13–10. 15. p.: 38–22. 25. p.: 68–37. 35. p.: 82–59
Kipontozódott: Pop (36. p.)

Álmosan kezdtek a hazaiak, majd főleg a második negyedben érvényesítették tudásbeli fölényüket a lelkesen játszó kanizsaiakkal szemben. A huszonötödik percben már harmincegy ponttal vezetett a BSE, aztán a végére kissé kiengedett, így több mint a felét ledolgozta tetemes hátrányának a MÁV NTE. Érdekesség, hogy a mérkőzés legjobbja a vesztes csapatban játszott: Szlavica Jocovics 38 IBM-pontot gyűjtött össze, főleg huszonnyolc pontjára és tíz lepattanójára alapozva.

Déri Csaba:
– Huszonöt percig elégedett voltam, de miután megbontottam a kezdő ötöst, felborult a rend, és rosszul játszottunk.
Gellér Sándor: – Örülök, hogy jól játszottunk, bánatos vagyok, hogy sokasodnak a problémáink, gratulálok a BSE-nek.