(22–24, 24–27, 22–26, 27–28)
Kecskemét, 700 néző. V: Hartyáni, Faidt
KECSKEMÉT: McDaniel (15/6), MADISON (24/9), Mérész T. (11/9), Tanács (19/9), Radenkovics (10). Cs: Takács (9/9), Hajdú (7/3). Edző: Molnár Csaba
DEBRECEN: Ádám (–), LEE (17), GREEN (29/3), Boldizsár (1), BUKVA (24/3). Cs: TÓTH G. (24/12), Lakatos P. (10), Gémes (–). Edző: Ráthonyi Tamás
Az eredmény alakulása. 2. p.: 5–2. 6. p.: 12–14. 13. p.: 30–29. 17. p: 37–44. 24. p.: 49–59. 28. p.: 62–71. 33. p.: 77–83. 37. p.: 82–94
Kipontozódott: Radenkovics (38. p.)

Álmos hangulatban kezdődött a mérkőzés, ám Faidt játékvezető gyorsan tett róla, hogy felfűtött állapotba kerüljenek a játékosok. A találkozó bírája ugyanis főszereplőként szeretett volna részt venni az összecsapáson, és téves ítéleteivel mindkét oldalt az őrületbe kergette. Ez azonban bármilyen hihetetlen, jót tett a meccsnek, mert elkezdtek küzdeni és kosárlabdázni a csapatok, és a szünetig szebbnél szebb pontoknak tapsolhatott a közönség. A második félidőben három percen keresztül nem talált a gyűrűbe az Univer, így az ekkor remekül védekező vendéggárda ötpontos előnye gyorsan tízre nőtt. A negyedik negyedben egy utolsó rohamot indított a kecskeméti együttes a felzárkózásért, és Mérész tripláinak köszönhetően hat pontra meg is közelítette riválisát. Ennél többre viszont nem futotta az erőből, így az alapszakasz első helyére is pályázó, a végén a játékot még cifrázó hajdúságiak vihették haza a két bajnoki pontot.

Mestermérleg
Molnár Csaba: – Nagyon érződött a csapatom teljesítményén, hogy sok a sérültünk. Küzdöttünk, ennyire futotta. Bukvával nem tudtunk mit kezdeni a palánk alatt.
Ráthonyi Tamás: – Fontos és jó mérkőzés volt, két kiváló csapattal. A védekezés egy kicsit háttérbe szorult, mindkét oldalon. Úgy érzem, megérdemelten nyertünk.