NB I, nők: Csak nehezen nyert a BSE a feltámadó Szekszárd ellen

(16–17, 19–14, 13–18, 24–22)

Városmajor u., 150 néző. V: Forrai, dr. Smied
BSE: POP (11/9), Kosjár (14), HAGARA (20/3), Karoleva (2), DZSUVER (13). Cs: Kalmár-Nagy (11), Andó (1), Horváth Adrienn (–). Edző: Ujvári Miklós
SZEKSZÁRD: DARIDA (13/6), Hofmann P. (11/3), Tóth Zs. (13), Anitics (8/6), Bellovai (10). Cs: CSONTOS (14), Fuzaro (2). Edző: Patkós Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. p.: 9–3. 8. p.: 13–11. 15. p.: 28–24. 23. p.: 42–42. 28. p.: 46–47. 32. p.: 55–51. 36. p.: 62–66
Kipontozódott: Darida (36. p.), Dzsuver (40. p.)

Február hónapban harmadszor találkoztak az együttesek: előbb két Magyar Kupa-mérkőzést játszottak, mindkettőn a BSE győzött, most pedig bajnokin randevúztak. Jól kezdtek a hazaiak, gyorsan, tetszetősen kosárlabdáztak, pörgették, irányították a játékot (13–6). A városmajoriak bolgár centere, Karoleva a hatodik percben összeszedte negyedik személyi hibáját, ezért Ujvári mester kénytelen volt leültetni őt. A percek múlásával egyre több lett a szabálytalanság, pontatlanná vált a BSE, amit a vendégek megéreztek, és Csontos vezetésével a negyed végére át is vették a vezetést. A második tíz percben sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, majd Dzsuver révén a hazaiak értékes támadólepattanókat szedtek, melyeket a társak pontokra váltottak. A nagyszünetre négypontos előnnyel vonulhattak a fővárosiak, és a fordulás után sem változott semmi, pontatlanul játszottak a hazaiak, dobásaik rendre kiperdültek a gyűrűből, a Szekszárd viszont vérszemet kapott, négy triplát hintettek Daridáék. A befejező játékrészben a tolnai együttes rendre kettő–kettes szituációkat teremtett támadásban, és kosárral fejezte be szinte mindegyik akcióját. A vége előtt két másodperccel 69–71-et mutatott a vendégek javára az eredményjelző, amikor Hagara ziccert dobott, közben szabálytalankodtak vele, és a megítélt ráadásbüntetőt is értékesítve megnyerte a mérkőzést a BSE számára.

Mestermérleg
Ujvári Miklós:
– Nehéz szülés volt.
Patkós Zoltán: – Megnyert meccset vesztettünk el különböző hibáink miatt, de akkor is jó úton haladunk.

GYSEV-Orsi–Bajai Bácska NKSE 97–58
(32–13, 26–16, 9–18, 30–11)

Sopron, 300 néző. V: Kovács Z., Tóth K.
GYSEV: Török (8), DÉNES (15), Szőke (14/6), SERES (15), Zakaluzsnaja (6). Cs: ALESSANDRA (26), LICHNEROVÁ (11), Tordasi (–), Ürmös (2). Edző: Dirk Bevilaqua
BAJA: Szabó D. (2), Göbölös (5), FARKAS (15), BERECZKI (14), Milovics (13). Cs: Vágvölgyi (2), Kiss G. (3/3), Németh M. (4). Edző: Gálos László
Az eredmény alakulása. 5. p.: 14–2. 14. p.: 43–16. 24. p.: 61–31. 35. p.: 78–51
Szenzációsan kezdett a hazai csapat, három perc alatt 10–0-ra húztak el a zöld-sárgák, és a játék képe az első félidőben a továbbiakban sem változott. Csendben csordogált a térfélcsere után is a találkozó, mígnem a harmincadik percben a különleges felfogásban ítélkező játékvezetők technikai hibát ítéltek reklamálásért a soproni ügyvezető, Török Zoltán ellen. Ezt a negyedet egyébként nem kis meglepetésre a bajaiak nyerték kilenc ponttal. A befejező játékrész Lichnerová pompás találatával kezdődött: a szlovák válogatott erőcsatár egy átadást a levegőből továbbított a gyűrűbe. Szőke is megvillant, kétszer egymás után triplát dobott, ám a hibás GYSEV-védekezés miatt a Baja többször is könnyű gólokat szerzett.

Dirk Bevilaqua:
– Néhány dolgot igyekeztünk gyakorolni, tekintettel a soron következő, szerdai, Schio elleni euroligás mérkőzésre. Hogy aztán mennyit sajátítottunk el a gyakoroltakból, az majd kiderül.
Gálos László: – Ez a meccs nekünk remek felkészülés volt az alsóházi rangadókra. Meg kell azonban említenem, hogy Török Zoltán reklamálása után igencsak megváltozott a játékvezetők játékról alkotott felfogása.

Szolnoki MÁV-Coop SE–BEAC-Siemens 77–48
(28–23, 15–5, 16–14, 18–6)

Szolnok, 1300 néző. V: dr. Szakáll, Farkas
SZOLNOK: DJELMIS (17/9), Szélesy (7/3), HIBBERT (15/6), FARMER (17/3), Perovics (10). Cs: Németh B. (9), Radnóty (2), Bujdosó (–), Sashalmi (–). Edző: Tapodi Péter
BEAC: Halmos (5/3), Dömötör (4), Kovács K. (4), Bartha (10), NAGY V. (15). Cs: Pénzes (5), Izsák (3), Klucsik (–), Selmeci (2), Kinter (–). Edző: Sterbenz Tamás
Az eredmény alakulása. 5. p.: 15–12. 15. p.: 31–25. 25. p.: 49–31. 35. p.: 67–44
Kipontozódott: Nagy V. (38. p.)
A tiszaligeti kosarasnap nyitányán meglepetésre a BEAC kezdett jobban: Bartha és Halmos ügyes megoldásaival vezettek a vendégek a meccs elején, a Szolnok azonban kapcsolt, és Djelmis irányításával, no meg Szélesy és Farmer kosaraival sikerült átvennie a vezetést. A második negyedben rendezte védekezését a MÁV-Coop SE, ennek eredményeképp mindössze öt pontot értek el a fővárosiak ebben a tíz percben. A házigazda jól használta ki magasságbeli és súlybeli fölényét, egyre növelte előnyét, és a harmincötödik születésnapját ünneplő Tapodi Péter vezetőedző a cseréinek is lehetőséget adott a bizonyításra, ám nem mindenki tudott élni a lehetőséggel közülük. A mérkőzés utolsó negyedében már csak a különbség volt kérdéses, a Szolnok közepes játékkal is biztosan győzte le szombati vendégét.

Tapodi Péter:
– Az első negyedbeli gyengébb kezdés még megmagyarázható a múlt heti meccskihagyással, de a harmadik negyed gyenge teljesítményének meglesznek a következményei.
Sterbenz Tamás: – Az első tíz perc nagy rohanása után csak kerestük a Szolnokot és önmagunkat.

Zala Volán-ZTE–Szeviép-Szeged 67–86
(21–20, 21–25, 21–28, 4–13)

Zalaegerszeg, 100 néző. V: Pestality, Pálla
ZALAEGERSZEG: Stoenescu (17/9), Zsovár (12), HORVÁTH ZS. (22/6), Vajda (7), Varga (5). Cs: Dali (1), Szentkirályi (3/3), Surán (–), Major (–). Edző: Székely Norbert
SZEGED: BULATOVA (12/12), Mandache (2), MÉSZÁROS (26/6), Lódi (11), Varda (3). Cs: FŰRÉSZ (17/6), Roczkov (2), Jex (4), Kajdacsi (9). Edző: Ujhelyi Gábor
Kipontozódott: Lódi (30. p.), Horváth Zs. (35. p.)
Az első félidei dobóversenyt Horváth Zsuzsa nyerte húsz ponttal, de a nagyszünetre a vendégek könyvelhettek el minimális előnyt, mert Fűrész beállása után támadásaikat türelmesebben és sikeresebben fejezték be. A második húsz percre magasított a Szeged, és a korábban elvesztett lepattanók megszerzésével, a mozgékony zónával, valamint Mészáros sokoldalú produkciójával jelentős előnyre tett szert. Az utolsó negyedben teljesedett ki a zalai rémálom. A hazaiak egyetlen mezőnykosarat tudtak csupán szerezni, miközben az ellenfél ziccerig játszotta támadásait és Bulatova elképesztő hármasaival magabiztosan nyert.

Székely Norbert:
– A betegség legyengítette csapatomat, ez főleg a védekezésben látszott. A Szeged ezt rutinosan kihasználta, és megérdemelten nyert.
Ujhelyi Gábor: – Ameddig nem védekeztünk, addig nyílt volt a találkozó. Az utolsó tíz-tizenöt percben feljavult védőmunkánkkal és rutinunkkal sikerült a kultúráltan kosarazó Zala Volánt legyőznünk.