(26–20, 14–23, 24–17, 27–20)
Szombathely, 800 néző. V: Váradi, Katona
SZOMBATHELY: KÁLMÁN (21/9), ALEXE (12/3), Pankár (7), HEINLE (28/9), Grant (10). Cs: DÉNES (7/3), Gráczer (–), Borszéki (6). Edző: Zsoldos András
ZALAEGERSZEG: NISAVICS (27/9), Bencze T. (6/6), KÁMÁN (19/9), MCCLENDON (18), Cseranics (10). Cs: Gáspár (–), Szájer (–). Edző: Nikola Lazics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–7. 7. p.: 15–12. 14. p.: 28–29. 18. p.: 38–35. 24. p.: 52–52. 28. p.: 57–57. 33. p.: 72–62. 37. p.: 82–72
Kipontozódott: Grant (39. p.)

A szolnoki balszerencsés vereségével, no és az Univer Szedeák elleni győzelmé-vel roppant nehéz helyzetbe került a nyolc közé igyekvő Falco, így nem véletlen, hogy óriási elánnal kezdték a szombathelyiek a ZTE elleni derbit. A nyolcadik percben stílszerűen már nyolccal (22–14) mentek a két amerikai légiós, Heinle és Grant vezérelte vasi sárga-feketék. A zalaiakat azonban nem rettente meg túlságosan a vehemens hazai nyitány, és a folytatásban Nisavics, valamint McClendon pontjaira alapozva először felzárkóztak, majd a félidő végére a vezetést is átvették (40–43). A nagyszünet után inkább a küzdelem dominált, mintsem az ötletes játék, a harmadik etap hajrájában aztán Heinle ismét megrázta magát, és zsinórban hintett öt egységének köszönhetően a Falco várhatta előnnyel a záró felvonást (64–60). Az utolsó negyed elején egy parádés, 12–2-es rohammal a szombathelyiek lényegében el is döntötték a derbit, így az utolsó percek már nem tartogattak különösebb izgalmakat.

Mestermérleg
Zsoldos András: – A második félidőben azt nyújtottuk, ami benne van a csapatunkban: kemény védekezést és türelmes támadást. A mai győzelmünk a közös munka eredménye a nagyon jó ZTE ellen.
Nikola Lazics: – Az ilyen játékvezetői felfogás nem viszi előbbre a magyar kosárlabdát! Amúgy a második félidőben a Falco sokkal jobb volt nálunk, gratulálok a győzelméhez.

Mol Szolnok–Soproni Ászok KC 102–63
(25–14, 23–23, 32–10, 22–16)
Szolnok, 1000 néző. V: Kóthay, Hegedüs
SZOLNOK: ANZULOVIC (10/6), VAISVILA (21/9), PAVLOVICS (24/12), Orosz (11), TREPÁK (13). Cs: Mérész Cs. (–), STEWART (15), Szarvas (–), CZICZÁS (8/3), Rusznák (–). Edző: Zoran Martic
SOPRON: Nikolics (2), HORVÁTH Á. (19/6), WALKE (14), Glisovics (2), Wiley (15). Cs: Sajni (7), Bogdán (2), Csirke (2). Edző: Szalai János
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–8. 13. p.: 33–16. 23. p.: 55–41. 27. p.: 71–41. 35. p.: 91–58
Le a kalappal a szolnoki szurkolók előtt, hiszen a térdig érő hó ellenére is ezren zarándokoltak ki a Tiszaligetbe. Alaposan bekezdett a hazai legénység, úgy tűnt, hogy jó játékkal akarják kiszolgálni szurkolótáborukat. Anzulovic villámgyorsan hozta fel a labdát, és ragyogóan szolgálta ki társait. A centerek, Orosz és Trepák éltek a lehetőséggel, és szép gólokat dobtak. A folytatásban Pavlovics kapta el a fonalat, aki triplákkal és duplákkal szórakoztatta a publikumot. A fordulást követően két percig bírta a szolnokiak által diktált tempót a vendégcsapat, majd a piros-feketék gyors, kombinatív játékával szemben nem volt ellenszere a Sopronnak. A záró negyedben Martic mester minden játékosát pályára küldte, a fiatalok pedig tovább növelték a házigazdák előnyét.

Zoran Martic: – Tudtam, hogy a soproniaknak nehéz útjuk lesz, ráadásul mi az agresszív védekezésünkkel megbénítottuk őket. Maximálisan kiszolgáltuk a szurkolóinkat.
Szalai János: – Érthetetlenül állok csapatunk összeroppanása előtt. Most kezdhetünk mindent elölről.

Marc-Körmend–Dombóvári VMSE 97–96
(21–24, 15–25, 26–12, 24–25, 11–10)
Körmend, 2000 néző. V: dr. Valovics, Papp
KÖRMEND: TOYA (41/6), Hainje (3), Trummer (–), Mujanovics (9/3), Grebenár (8). Cs: TOROMAN (30/18), Lóránt P. (4), Bacsa (2). Edző: Zsebe Ferenc
DOMBÓVÁR: SPIVEY (25/9), Mészáros R. (4), HALIMICS (25/9), Vavra A. (9), SZMILJANICS (25/12). Cs: Bódi (3), Csaplár-Nagy A. (–), Panta (5), Balogh L. (–), Krasznai (–). Edző: Dinnyés Attila
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–4. 8. p.: 12–13. 14. p.: 23–35. 19. p.: 34–47. 23. p.: 41–54. 28. p.: 62–59. 34. p.: 66–61. 39. p.: 80–80. 42. p.: 93–88. 44. p.: 94–96
Kipontozódott: Vavra A. (29. p.), Trummer (39. p.), Spivey (39. p.), Bódi (39. p.), Mészáros R. (40. p.)
A játékvezetők késése miatt a mérkőzés húszperces csúszással kezdődhetett csak el, ami az első félidőben tűz nélkül játszó hazaiakat zavarhatta jobban. A tabellán sereghajtó vendégek ugyanis ragyogóan kosarazva 13 pontos előnyt szorgoskodtak össze a félidőre. A folytatásban változott a helyzet: Toroman és Toya vezérletével fordított a Körmend, s már győztesnek látszott, amikor Halimics egy másodperccel a vége előtt egyenlíteni tudott. A ráadásban hiába vezetett öt ponttal is a hazai csapat, a Dombóvár újra fordított. Egypontos tolnai előnynél, öt másodperccel a vége előtt Panta egyedül zsákolhatott, ám a gyűrű szélére húzta a labdát, az ellentámadásból pedig Hainje a dudaszó pillanatában betalált, megszerezve ezzel csapatának a győzelmet.

Zsebe Ferenc: – Ôszintén mondom, nem érdemeltünk győzelmet. Ezt a mecscset nem a félelmetes eszünkkel nyertük meg, egy-két játékosom azt sem tudta, hol van.
Dinnyés Attila: – Erről a mérkőzésről képtelen vagyok bármit is mondani…

Albacomp–Univer KSE 74–64
(19–12, 12–22, 21–13, 22–17)
Székesfehérvár, 1500 néző. V: dr. Páli, Török
ALBACOMP: Theisz (1), MOSELEY (19/3), Hart (5), LAPOV (18/3), Bencze Z. (12). Cs: Boros (–), HALM (10/6), Góbi (9), Matus (–). Edző: Sterbenz László
KECSKEMÉT: MCDANIEL (30/12), Madison (8), Mérész T. (3/3), Horváth Cs. (9), Gambirosa (11/6). Cs: Tanács (–), Takács A. (2), Hajdú (1). Edző: Molnár Csaba
Az eredmény alakulása. 5. p.: 6–6. 12. p.: 19–19. 25. p.: 44–36. 35. p.: 65–50
Kipontozódott: Takács A. (34. p.), Horváth Cs. (36. p.), Matus (36. p.), Moseley (38. p.)
Két hárompontossal 6–0-ra vezetett a Kecskemét, Bencze azonban három duplával egyenlített. Idegesen, kapkodva játszott mindkét csapat, sok volt a hiba. A vendégek higgadtak le hamarabb, és főleg McDaniel ponterős játékával a második tíz percben fordítani tudtak. A második félidőben továbbra is nagy volt a küzdelem, a hazaiak valamivel pontosabbak voltak, és ezzel sikerült nyerniük.

Sterbenz László: – Jól védekeztünk, de idegállapotunknak megfelelően dekoncentráltan támadtunk. Talán sikerült apró örömet szerezni közönségünknek.
Molnár Csaba: – A végjátékban négyszer szereztünk labdát, de mind a négyszer el is adtuk. Ez döntő volt.