TSV Bayer Giants Leverkusen (német)– Kaposvári Klíma-Vill KK 85–80
(23–18, 24–19, 18–33, 20–10)

Leverkusen, 1000 néző. V: Lefwerth (svéd), Teluch (cseh)
LEVERKUSEN: Geib (–), GREENE (16), Wucherer (13), Best (13), SCHULTZE (14/3). Cs: Weber (5/3), Fox (6), KOVACEV (18/12). Edző: Heimo Förster
KAPOSVÁR: SIMON (13/6), DZUNICS (29/9), Szőke (7/3), De Gray (8), IVKOVICS (16). Cs: Jackson (5/3), Varga (–), Filipovics (2). Edző: Goran Miljkovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–5. 6. p.: 13–11. 12. p.: 29–23. 16. p.: 33–27. 22. p.: 50–51. 27. p.: 55–62. 34. p.: 74–72. 38. p.: 78–76
Kipontozódott: Dzunics (37. p.)

A B-csoport éllovasaként érkezett kedd este Leverkusenbe a Klíma-Vill együttese, amely eddig valamennyi összecsapását megnyerte. A vendéglátó – tizennégyszeres bajnok, tízszeres kupagyőztes – németeket Kaposváron ráadásul igen nagy különbséggel, 115–86-ra múlták felül Simonék. Akkor szinte minden sikerült a somogyiaknak, míg a legnagyobb sztárjukat, az amerikai John Bestet nélkülöző leverkuseniek jobbára csak statisztaszerepre kényszerültek. Az előzmények ellenére a Klíma-Vill tagjai persze nem gondolták, hogy sima meccs vár rájuk. A játékosok gyorsan elfoglalták szállásukat, és nyugovóra tértek. A szerda délelőtti átmozgató tréninget már az esti összecsapás helyszínén, a majdnem ötezer nézőt befogadó sportcsarnokban vezényelte Goran Miljkovics edző. "Csak szigorú, agresszív védekezéssel állíthatjuk meg a németeket. Tessék kizárni őket a palánk alól, hogy ne jussanak lepattanó labdához” – mondta játékosainak a jugoszláv szakember. A karácsonyi bevásárlás lázában égő, csokifigurák és a forralt bor közt ingázó leverkuseniek közül csaknem ezren gondolták úgy, hogy csak megnézik maguknak azokat, akik magyar földön így elbántak az övéikkel. A négy győzelemmel és öt vereséggel a német bajnokság nyolcadik helyén tanyázó németek egész pályás letámadással kezdtek. A várt zavar azonban elmaradt, hiszen a kaposváriak jól lassították a játékot és a lehető legtöbb időt tartózkodtak a leverkuseni térfélen. A két kísérletét elhibázó Schultze harmadszorra betalált a hármason túlról, így öt perc elteltével a Bayer vezetett 13–9-re. Hiába adott el két labdát is a vendégcsapat, De Gray szép zsákolásával már egyenlő volt az állás. A csata keménységéről árulkodott az a 15 centis vérző karmolásnyom, amely Ivkovics vállán éktelenkedett. A német szakaszgyőzelmet a csereként érkező Kovacev triplája jelentette.
A második játékrészt is letámadással kezdte a leverkuseni egylet, amely egyre több zavart okozott a Kaposvár köreiben. A somogyiak csak nehezen tudtak helyzetet kialakítani az ellenfél gyűrűjénél, és a kényszerűen elvállalt dobások csak ritkán voltak eredményesek. Két gyors Kovacev-villanás már tíz egység fölé repítette a hazaiakat, Miljkovics edző persze azonnal időt kért. A pihenőig Simon és Szőke faragott a hátrányon, és ez a kölni sportfőiskolán tanuló maroknyi magyar szurkolótábornak is tetszett.
A hangjuk pedig a szünet után jött meg csak igazán, amikor Dzunics és Simon tripláival a Klíma-Vill vezetett. Elkapta a fonalat a magyar alakulat, és a korábban hiányolt pontos dobásokkal 70–65-ös előnnyel kezdhette a záró negyedet. Újra csak Kovacev húzta ki a kátyúból a hazai szekeret. Ivkovics még egyenlített az utolsó percben, ám az addig betliző Best és Weber győzelmet érő kosarakat szerzett csapatának.

Mestermérleg
Heimo Förster: – Nagyon nehéz mérkőzést nyertünk meg, örülök, hogy visszavágtunk a kaposvári vereségért. Goran Miljkovics: – A csapat tartására jellemző, hogy akkor sem adta fel, amikor tíz pontnál is többel vezetett az ellenfél. A végjátékban néhány figyelmetlenség eldöntötte a csatát.