(20–30, 20–15, 23–17, 16–21)

Kecskemét, 1300 néző. V: Váradi, Kiss L.
KECSKEMÉT: Takács A. (3/3), Hajdú (–), MADISON (22/3), TANÁCS (12), Radenkovics (6). Cs: MCDANIEL (21/12), Horváth Cs. (9/3), Mérész T. (6/6), Bovánovics (–). Edző: Molnár Csaba
ALBACOMP: Theisz (3/3), MOSELEY (16/12), HART (15/9), GÓBI (10), LAPOV (18/3). Cs: Boros (8), Halm (6/3), Bencze Z. (4), Matus (3/3). Edző: Sterbenz László
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–5. 7. p.: 12–21. 13. p.: 26–32. 18. p.: 32–39. 22. p.: 42–47. 24. p.: 51–49. 28. p.: 58–56. 32. p.: 63–64. 35. p.: 71–74. 39. p.: 73–78
Kipontozódott: Horváth Cs. (38. p.), Takács A. (40.)

A horvát Bojan Lapov (elöl) sokat tett az Albacomp kecskeméti sikeréért
Az újonc kecskeméti csapat nem is kaphatott volna nehezebb ellenfelet a bajnoki nyitányon, mint a szakma szerint az aranyérem egyik várományosát, az Albacompot. A mérkőzés első kosarára másfél percet kellett várni, akkor Tanács talált a gyűrűbe. Innentől kezdve aztán megugrott az Albacomp: sorban szórta a triplákat, Góbi pedig leszedte szinte az összes lepattanót. A második felvonásban McDaniel is elkapta a fonalat, egymás után dobta a hárompontosokat, így szoros lett a negyed vége. A szünet kicsit hosszúra nyúlt, mert elromlott az egyik palánkra szerelt időmérő. A kényszerpihenőt az Univer tűrte jobban, hiszen Tanács góljaival egy pillanat alatt fordított. Ezt már azok a Szolnokról átruccant kosárbarátok sem bírták ülve, akik egyértelműen az Albacomp ellen szurkoltak, s a kecskeméti közönséget is bevonva, remek hangulatot varázsoltak a sportcsarnokba. Az utolsó negyedben aztán, ha "vékonyan” is, de érvényesült a papírforma, s Hart gyorsaságának, valamint Lapov centerjátékának köszönhetően elvitte a két pontot a fehérvári gárda.

Mestermérleg
Molnár Csaba: – Ha valaki azt mondja a mérkőzés előtt, hogy ez lesz a végeredmény, akkor elfogadtam volna. Így viszont bosszant egy kicsit a vereség. Ha ezen az úton megyünk tovább, akkor jó felé haladunk.
Sterbenz László: – A felkészülési sikereink nem altattak el minket. Tudtuk, hogy nehéz dolgunk lesz, ami be is jött. Összeszokottabb csapatunk sikerrel vette az első akadályt.