KARVALITS LEVENTE, GAÁL ISTVÁN, THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENCKARVALITS LEVENTE, GAÁL ISTVÁN, THÉKES ISTVÁN, WEISZ FERENC

Zalaegerszeg, 2500 néző. V: Váradi, Páli
ZALAEGERSZEG: NISAVICS (12), BENCZE T. (7), KÁMÁN (18/6), MCCLENDON (19), CSERANICS (21). Cs: Mészáros R. (5/3), Gáspár (–). Edző: Nikola Lazics
FALCO: KÁLMÁN (18/6), ALEXE (17/9), Pankár (5/3), HEINLE (25/9). Eaker (4). Cs: Gráczer (–), Sallay (–), Dénes (6), Borszéki (2). Edző: Zsoldos András
Az eredmény alakulása. 5. p.: 11–5. 15. p.: 27–31. 25. p.: 46–46. 35. p.: 69–60
Kipontozódott: Dénes (36. p.)

Nisavics (elöl), a Zalaegerszeg jugoszláv irányítója remekül összefogta csapatát
Régen látott tömeg és optimista hangulat várta Egerszegen a férfibajnokság nyitányát. A hazaiak fergetegesen kezdtek, Nisavics személyében sokoldalú irányító vezényelte a gyors indításokat. A karmester leosztásaiból Kámán öt perc alatt kilenc pontig jutott, és a ZTE 14–5-re elhúzott. Zsoldos időkérése a Falco védekezésének használt, de a vendégek támadásban csak büntetőkből voltak eredményesek. A Falco egész pályás emberfogással lassította ellenfele támadásait, és Heinle pontjaival egy ragyogó, 13–0-s szériát produkált, a második negyed közepén így már nyolc ponttal is vezetett. Az amerikai center, a behúzódó és az első félidőben a szokásosnál talán halványabb McClendonról 19 pontot dobott 78 százalékkal. A félidő végén meglepetésre kispadra került az addig remeklő Alexe, és ha Nisavics nem ad el két labdát, akkor gólpasszaiból akár egyenlíthetett volna a ZTE.
A fordulás után a feljavuló McClendon kosaraival gyorsan kiegyenlített a ZTE. Az amerikai rendre támadólepattanókat váltott kosárra – tette ezt úgy, hogy centertársa, Cseranics ekkor a kispadon pihent. Közben a két szurkolótábor sem kímélte egymást, zalai oldalon még a büntetődobások közben is szóltak a futballstadionból importált rigmusok. Zsoldos edző is egycenteres játékra váltott, a végjáték előtt szerény hazai vezetés állandósult. Mert csak öt perc volt a meccsből, amikor Alexe leült negyedik faultja miatt, Cseranics viszont visszajött McClendon helyére. A beálló center sorozatban dobott tíz pontja tízre duzzasztotta a hazai előnyt. Az eleddig türelmesen passzoló vasiak elfáradhattak, mert siettették a pontszerzést, átadásaik pedig gyakran kerültek ellenfélhez. Három perccel a befejezés előtt Zsoldos öt tripladobót küldött a pályára, s kilenc pontot sikerült ledolgozniuk a vasiaknak. A Falco a sportszerűség határát súroló faultjait a végjátékban már nem lehetett nem észrevenni, így Cseranics büntetőivel bebiztosíthatta győzelmét a házigazda.

Mestermérleg
Nikola Lazics: – Játékos korom óta tudom, hogy a szezon első meccse mindig szörnyen nehéz. Ma egy kitűnő Falcót győztünk le, szikrázó mérkőzésen. Szeretném megköszönni hangos közönségünknek a segítséget, és bízom benne, hogy játékosaim egyre inkább megismerik egymást.
Zsoldos András: – Amíg fegyelmezetten védekeztünk és támadtunk, addig mi vezettünk. Sajnos a második félidőben nem tudtuk ezt fenntartani, és az eladott labdáinkkal odaadtuk a mérkőzést a Zalaegerszegnek.

Dombóvári VMSE–Marc-Körmend 96–99
(16–26, 21–10, 26–27, 19–19, 7–7, 7–10)

Dombóvár, 800 néző. V: Szabó Gy., Faidt
DOMBÓVÁR: Puskás (10), SPIVEY (27/3), HALIMICS (34/18), Vavra A. (2), Eaton (14). Cs: Panta (5), Bódi (4), Balogh L. (–). Edző: Déri Csaba
KÖRMEND: TOROMAN (35/12), Clay (12), TRUMMER (17/3), MUJANOVICS (19/15), Grebenár (11). Cs: Lóránt P. (5), Bacsa (–), Szlávik (–), Keresztes (–). Edző: Zsebe Ferenc
Az eredmény alakulása. 2. p.: 0–5. 7. p.: 14–20. 13. p.: 28–28. 16. p.: 28–34. 25. p.: 45–48. 28. p.: 54–58. 34. p.: 71–68. 37. p.: 72–80
Kipontozódott: Grebenár (41. p.), Spivey (42. p.), Keresztes (43. p.), Mujanovics (45. p.)

Igen megilletődötten kezdtek a hazaiak, s ezt a vendégek kihasználták. Bár Spivey büntetői után a dombóváriaknál volt az előny, megrázta magát a Körmend, s egy 6–0-ás rohammal fordított. Érthető volt Déri mester időkérése, mert játékosai ebben az időszakban hét alakalommal is kosár nélkül zárták a támadásaikat. Az első negyedben begyűjtött tízpontos hátrányt a második játékrészben három perc alatt ledolgozták a vasutasok, ám a vezetést nem tudták átvenni. A nagyszünet előtti utolsó másodpercben Halimics duplája mégis dombóvári előnyt jelentett.
A fordulást követően fej-fej mellett haladt a két csapat, jelentősebb előnyt egyik gárda sem tudott kicsikarni. Már úgy tűnt, a harmadik tíz perc három pontos vasi előnnyel zárul, ám Halimics ismét az utolsó pillanatban talált be – ezúttal távolról –, így az utolsó negyedre maradt a döntés. Úgy tűnt, a Körmend kiharcolhatja a győzelmet, miután három perccel a vége előtt nyolc ponttal megugrottak Toromanék. Zsebe Ferenc tanítványai azonban nem tudták tartani a remekül játszó Halimicset, s a bosnyák bedobó szinte egymaga hosszabbításra mentette a találkozót. A ráadás első öt perce nem hozott döntést, a második háromszáz másodpercben azonban jobban összpontosítottak a vendégek, és kiharcolták a győzelmet.

Déri Csaba: – A vereség ellenére büszke vagyok a csapatomra. Folytatjuk a kemény munkát, és remélem, egyszer a szerencse is mellénk áll majd.
Zsebe Ferenc: – A meccs előtt az nyilatkoztam, hogy egy «sima, hátradőléses mérkőzésen» egy ponttal nyerünk. Három lett belőle – én is hibázhatok.

Sole-Szedeák–Kaposvári Klíma-Vill KK 77–87
(25–20, 8–24, 24–25, 20–18)

Szeged, 1000 néző. V: Harsányi, Ádám
SZEDEÁK: MULICS (22/9), Deák (10), Nyilas (6/3), KECSKÉS (12/3), Scsekics (7). Cs: Kiss Zs. (9), Molnár A. (7/3), Pávlicz (–), Drahos (4). Edző: Földi Sándor
KAPOSVÁR: Simon B. (4), DZUNICS (20/6), JACKSON (25/3), DE GRAY (19), Fülöp (4). Cs: Varga R. (2), Filipovics (7), Szőke (6). Edző: Goran Miljkovics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 12–4. 6. p.: 17–8. 14. p.: 25–30. 17. p.: 29–38. 23. p.: 38–49. 27. p.: 50–57. 33.p.: 61–73. 37. p.: 68–83
Kipontozódott: Fülöp (36. p.)

A Szeged kamikázetaktikájának lényege a gyors labdafelhozatal és az azonnali dobóhelyzet megteremtése volt. Az első negyedben tökéletesen bevált Földi mester elképzelése, köszönhetően elsősorban Mulicsnak, aki remekül mozgatta csapatát, ráadásul emellett tizennégy pontot süllyesztett el a vendégek kosarában. A második negyedet 10–0-s rohammal kezdte az eltiltott Ivkovics nélkül kiálló Kaposvár és átvette a vezetést, a hazaiak mélyrepülésére jellemző, hogy a játékrész első hat percében csupán Kecskés talált közülük a gyűrűbe. A Szedeák pontatlanságát rendre góllal büntette az egye inkább magára találó somogyi gárda, és a nagyszünetig tizenegy pontosra növelte előnyét. A pihenő után Dzunics rögtönzött bemutatót, a Klíma-Vill pontgyárosa pontosan célzott, továbbá passzaival rendre ziccerhelyzetet teremtett a társaknak. Az utolsó negyedben a hazaiak mindent megtettek hátrányuk csökkentése érdekében, és erőfeszítésüket remek hajrájuknak köszönhetően végül siker koronázta.

Földi Sándor: – Remek kezdés után a bírók széttördelték játékunkat, bár sportszerűen elismerem, a jobbik csapat nyert.
Goran Miljkovics: – Fontos volt, hogy sikerrel kezdjük az idényt. Fegyelmezett játékkal szereztük meg a győzelmet, ezért gratulálok csapatom valamennyi tagjának, de a minket elkísérő lelkes szurkolóinknak is.

Soproni Ászok–Mol Szolnok 75–81
(19–19, 25–14, 15–28, 16–20)

Sopron, 1000 néző. V: Bodnár, Benczur T.
ÁSZOK: Csirke (10/6), Parker (15/3), Walke (4), Glisovics (17), KOVACSEVICS (16). Cs: Sajni (2), Jávorszki (–), HORVÁTH Á. (9/3), Bogdán (2). Edző: Kmézics Zorán
SZOLNOK: STONE (12/3), VAISVILA (21/3), Pavlovics (15/6), Orosz (6), TREPÁK (21/3). Cs: Cziczás (–), Mérész Cs. (6/3), Szarvas (–), Rusznák (–). Edző: Rasid Abeljanov
Eredmény alakulása. 5. p.: 8–4. 9. p.: 13–15. 16. p.: 28–25. 19. p.: 38–27. 23. p.: 48–39. 29. p.: 58–57. 33. p.: 61–65. 37. p.: 64–72
Kipontozódott: Orosz (29. p.), Csirke (38. p.)

Az amúgy is sok sérülttel kiálló soproni együttest a mérkőzést megelőző este újabb csapás érte, mert Walke, a csapat legrutinosabb embere a meglévő új sérülése mellett begyűjtött egy lábszársérülést is. Ennek ellenére az óriási lelkesedéssel játszó hazai gárda – amelyet nagyszerű közönsége viharosan buzdított – szenzációs védekezéssel olyan előnyt harcolt ki, hogy már-már biztos győztesnek látszott. A vendégek azonban nem adták fel a meccset, zónavédekezésre tértek át, és ez ellen a hazaiak jószerével tehetetlennek bizonyultak. A végén óriási hajrába kezdett a házigazda, de ekkor már késő volt.

Kmézics Zorán: –Köszönöm a közönségünknek a nagyszerű buzdítást. Sajnos a második félidőben bátortalanul játszottunk, ezért vesztettünk.
Rasid Abeljanov: – Az első két negyedben csapatomnak egyáltalán nem ment a játék. Amikor azt hittem, hogy már elment a mérkőzés, akkor kezdtek úgy istenigazából kosárlabdázni a játékosaim.