Négyen már bejutottak a legjobb nyolc közé

K. Zs.K. Zs.
2002.09.18. 22:32
Noha a világbajnoki középdöntő első játéknapjára is jutott néhány könnyed, délutáni edzést idéző mérkőzés, három párban már igazán éles csatát láthatott a nagyérdemű. Míg az amerikaiak, az oroszok és a brazilok egyaránt negyven pont feletti verést mértek ellenfelükre, addig az ausztráloknak kicsit, a franciáknak nagyon meg kellett küzdeniük veretlenségük megőrzéséért.
Az ausztrál Lauren Jackson (balra) annyi pontot szerzett, ahány percet játszott
A szerdai csaták eredményeképpen a négy hibátlan hölgykoszorú matematikailag is biztossá tette helyét a negyeddöntőben, és tulajdonképpen a legjobb nyolc között érezheti magát Oroszország, sőt Kína is, amely Spanyolországgal szemben érvényesítette a hazai pálya előnyét.
A szucsui délutáni programot az ausztrálok és a jugoszlávok nyitották. Az eddigi egymás elleni összecsapások a jugók sikerét ígérték – kilencből csak egyszer nem verték meg az "opálokat” –, ám a mérkőzés felénél kiderült, hogy ezúttal nem jöhet ki nekik a lépés. Az első negyed végén még a jugók vezettek (19–18), de a szünetben már az "auszik” mentek nyolccal – köszönhetően elsősorban Lauren Jacksonnak, aki addig 19 pontot szórt. A Seattle csillaga végül 29-ig repesztett (ugyanennyi percet játszott!), vezérletével az ausztrálok először győzték le világbajnokságon a "plávikat”. A korábbi mérkőzéseken a legtöbb pontot szerző franciák szinte az utolsó pillanatig kiélezett csatát vívtak az eddig halovány litvánokkal. A baltiak a palánk alatt váratlanul erősnek bizonyultak, a mindössze húszesztendős Iveta Marcauskaite megoldhatatlan feladat elé állította ellenfeleit. A litvánok a szünet előtti 10–0-s rohammal átvették a vezetést, és még néhány perccel a befejezés előtt is tartották a döntetlent (58–58). A hajrábeli jobb összpontosítás döntött a "kékek” javára.

14. nôi világbajnokság, Kína
Középdöntô, 1. forduló. E-csoport (Szucsu): Ausztrália–Jugoszlávia 93–82 (ld: L. Jackson 29, Brogan 16, Batkovic 13, ill. Mandics 14, Drljacsa 12, Vilipics 11), Brazília–Argentína 85–39 (ld: Castro Márques 15, Alessandra 13, Arcaín, Adriana 12-12, ill. Gale 10), Kína–Spanyolország 72–59 (ld: Miao Li-csie 24, Zsen Lej, Szuj Fej-fej, Csen Nan 14-14, ill. Pons 17, García Pinero 11). Az állás: 1. Brazília 8 pont, 2. Ausztrália 8, 3. Kína 7, 4. Spanyolország 6, 5. Jugoszlávia 5, 6. Argentína 5
F-csoport (Csangcsu): Oroszország– Dél-Korea 92–47 (ld: Artescsina, Oszipova 16-16, Baranova 15, Szkopa 13, ill. Kim Jong Ok 9), Egyesült Államok–Kuba 87–44 (ld: Leslie 20, Swoopes 19, ill. Martínez, Soria Baró 11-11), Franciaország–Litvánia 71–63 (ld: Antibe 18, Sauret 14, Moussard 11, ill. Marcauskaite 21, Abromaite 14, Brazeikyte 12). Az állás: 1. Egyesült Államok 8 pont, 2. Franciaország 8, 3. Oroszország 7, 4. Dél-Korea 6, 5. Kuba 5, 6. Litvánia 5
(A csapatok magukkal vitték az egymás elleni eredményeiket.)
A címvédő amerikaiaknak csak az első pillanatokban voltak gondjaik a kubaiakkal, 9–8 után 14 pontot dobtak egyhuzamban, onnantól fogva már tényleg csak a különbség volt kérdéses. Sheryl Swoopes már az első negyedben 14 pontot hintett, elsősorban neki és Lisa Leslie-nek köszönhette meg Van Chancellor szövetségi kapitány, hogy kedvére szerepeltethette tartalékjait. Az amik 53.6 százalékos dobóteljesítménnyel, 7/15-ös triplamutatóval, 21 kikényszerített labdaeladással készültek a következő mérkőzésükre, ahol a Sydneyben őket kétszer is megszorító dél-koreaiak lesznek az ellenfeleik.